Бугарското глупирање меѓу Македонците во Гора - со засилено темпо

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Хахаха Леандра, да доjде оваа каj тебе дома има да зажали :D Шамари ќе летаат
Ќе бега од Македонија како од ѓавол.

Глупачка експерт па дури ја пишале.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.281
Поени од реакции
16.758
Заклучок по логиката на бугарчињата и првата бактерија на планетата земја е од Бугарско потелко.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Овие бетер од Грците станаа, скроз забегаа.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.281
Поени од реакции
16.758
Овие бетер од Грците станаа, скроз забегаа.
Немој да му ја вреѓаш историјата те молам, тие стално биле забегани да не им го крадиме барем и тоа. :D
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Овие бетер од Грците станаа, скроз забегаа.
Ништо нема побетер од грциве на планетава.

Штета што не ги разбирате/читате, а и што не доаѓаат на форумов -- па да ги видите во право светло -- какво диво племе се.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.281
Поени од реакции
16.758
Jас не доаѓам секоj со мисла како да навредувам. Каков живот има човек коj на форум се понаша така. Види и ги бе мнениjата.
Абе бате (извини ако си женско), таа не генерализира за да навредува цела нација, таа моментално на оваа тема збора за одредена "експертка" која очигледно била негде со цел да докажи нешто што не постои и да ја докажи својата (не)експертиза.

Во оваа тема не те навреди ама баш никаде. Нема врска што направила како направила во некоја претходна тема, на оваа тема само си го искажа своето мислење.

Мненијата мене со оваа тема ми немаат никаква апсолутна врска. Ама како сакаш, твое е.
 
Член од
20 февруари 2013
Мислења
21
Поени од реакции
11
Само кажи кога областа Гора, Мала Преспа биле под независна македонската држава, која година, за колку време дека останале Македонци таму - јас ќе кажам, никогаш.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Не земаме,ќе седиме тука и ќе јадеме со глувците буџав патриотски леб,додека државата ни ја брани Талат Џафери.
п.с.немам бугарски пасош
Алал нека ти е бе, јадеш буџав лебац, а седиш на Кајгана интернетче дома. Милина.
Ни ја бранеше Талат и 2002 година, а само пред една пукаше на неа. (y)

П.С. Бугариве се смешки живи. Толку комплекс да се имало јас неможам да сфатам. Луѓето си имаат проблем со главите тоа е тоа.

Само кажи кога областа Гора, Мала Преспа биле под независна македонската држава, која година, за колку време дека останале Македонци таму - јас ќе кажам, никогаш.
Добро бе пријател до кога вие ќе кажувате што сме и ни наметнувате работи што сакаш да ги прифатиме како вистина. Толку ли неможете да разберете дека сме тоа што сме со векови. Што е тој народ таму? Ете ти го одговорот на клипот.
 
Член од
20 февруари 2013
Мислења
21
Поени од реакции
11
Алал нека ти е бе ...јадеш буџав лебац а седиш на Кајгана интернетче дома...милина. Ни ја бранеше Талат и 2002 година а само пред една пукаше на неа. (y)

П.С. Бугариве се смешки живи...толку комплекс да се имало јас неможам да сфатам. Луѓето си имаат проблем со главите тоа е тоа.
--- надополнето: 22 февруари 2013 во 21:58 ---

Добро бе пријател до кога вие ќе кажувате што сме и ни наметнувате работи што сакаш да ги прифатиме како вистина. Толку ли неможете да разберете дека сме тоа што сме со векови. Што е тој народ таму? Ете ти го одговорот на клипот.
Не е важно другото, ти кажи само кога овие области биле во независна македонска држава, и колку години. Остави другото ти.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Не е важно другото, ти кажи само кога овие области биле во независна македонска држава, и колку години. Остави другото ти.
А што ти менува тебе дали биле во независна македонска држава и колку време? Само просветли ме како е можно бугари да живеат таму коа Бугарија е сосед со Македонија не е со Албанија. До таму ли сте стигнале коа доаѓавте од Урал? :D
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
А што ти менува тебе дали биле во независна македонска држава и колку време? Само просветли ме како е можно бугари да живеат таму коа Бугарија е сосед со Македонија не е со Албанија. До таму ли сте стигнале коа доаѓавте од Урал? :D
Види сеа какво прашање постави, па јас и ти сме бугари и се протегаме до Мала Преспа.

Озбилно вака да ве прашам бугари, озбилно ли мислите дека имате исти корени со мене?

Озбилни ли сте или се шегувате со нас во темново поради скапа струја?
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Види сеа какво прашање постави, па јас и ти сме бугари и се протегаме до Мала Преспа.
Озбилно вака да ве прашам бугари, озбилно ли мислите дека имате исти корени со мене? Озбилни ли сте или се шегувате со нас во темново поради скапа струја?
Луѓето мислат дека комунизмов не утепал во мозокот и дека ние ете така преку ноќ сме станале Македонци под присила зошто ете така ни текнало.

Па природно генетски е некој ако под присила ти правел нешто спротивно на тоа што го сакаш да си се вратиш на тоа што е твое исконско. Прадедо ми бил Комита, му кажувал на дедо ми бугарите какво племе беа, не изиграа кога највеќе мислевме дека ќе ни помогнат.

Е од тоа си правите вие историја бе другар Левски, ви дале држава Русија и европските сили и сте се ку*челе со народов тука на маката негова сте си праеле бајрам. Затоа толкава омраза има народов спрема вас. Овде да каже некој дека е бугар е најодвратно нешто. Незнам како да ти опишам за да сфатиш, да ти нацртам дај блокче некое, незнам што да ти кажам. Толку фрустрации против овој народ кој со ништо не допринел вака да се однесувате кон него мене не ми е јасно.

Затоа ние си направивме држава сами, не ни ја поклонија нас Русија и западните сили државава, напротив се' прават само да не снема од картата на светот. Си ја направивме сами и вистината за нашето постоење со милениуми е наша работа, а тебе колку сака може да не ти се бендисува тоа.

Ние си правиме што сакаме ова е наша држава ама праведно и чесно како одсекогаш што бил Македонецот.
 
Ф

ФилипМакедон

Гостин
Се' се', но само едно се прашувам, што ли дадовме овојпат на Бугарите за да Бојко Борисов изјави дека односите меѓу Република Македонија и Република Бугарија се во ред и добрососедски?

Последен пат Љубчо го даде македонскиот јазик во официјалните документи...
 
E

emission

Гостин
Не е важно другото, ти кажи само кога овие области биле во независна македонска држава, и колку години. Остави другото ти.
Волгарче, абе евреите со илјадници години немаа никаква држава и останаа евреи. Може ли еден нормален бугарин да дојде и да дискутира нормално и логички или не постои таков? Македонците беа Македонци и пред 1945 година кога добија своја современа држава.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113

Kajgana Shop

На врв Bottom