Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јули 2014
Мислења
120
Поени од реакции
37
Azderce i kiko_ris fala za odgovorot, znaci da barame drugo chare nesto so noviov bg klub vo Strumica i dokumentot sto go izdavaat pozz
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Не ширам јас ништо. Ако имаш можност помогни. Ако не не збори.
 
Член од
17 април 2007
Мислења
47
Поени од реакции
12
Ako moze nekoj da mi objasne,od denes mi pisuva :Преписката е нередовна. Необходимо е представјане на доп'лнителни документи. Dali toa znaci deka nekoj od dokumentite ne mi e vo red ili treba da se ponesam dopolnitelen dokument kako dokaz,blagodaram
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
185
Ako moze nekoj da mi objasne,od denes mi pisuva :Преписката е нередовна. Необходимо е представјане на доп'лнителни документи. Dali toa znaci deka nekoj od dokumentite ne mi e vo red ili treba da se ponesam dopolnitelen dokument kako dokaz,blagodaram
Најверојатно ти е до уверението за неосудуваност нешто не е во ред.... Треба да имаш писмо пратено на адресата за кореспонденција што си ја оставил ву Бугарија, таму ти пишува се....
 
Член од
20 март 2010
Мислења
185
Поени од реакции
82
ти бугарофилче си ко што глеам
шири бугарофилија на други форуми, не тука
i jas brat bugar da ne ti smetam.[DOUBLEPOST=1405465643][/DOUBLEPOST]
Браво за клубот. Алал да им е. Обединети победуваме.
prijatele cabe e i toa pak ti treba dokument toj klub nema da pomogne nisto site onie sto sme na dopolnitelna ti pisuva mnogi ubavo kratko i jasno na stranata na dabc pak treba da dostavis dokument na poteklo po prava linija.I da go dobies dokumentot od BG klub 50/50 ti se sansite da ke bide grazdanstvoto pak ke se perat pari sto drugo da ti kazam izbori ajde ke gi docekame i niv.Edinstveno eventualno ako poslem toa se smeni nesto poslem izborite a toa e znak prasalnik GOLEM PRASALNIK
 
Последно уредено:
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
Decki eve vi broj od bg klubot vo strumica..dajte nekoj neka se javi i neka prasa so kako i neka ne informira.neznam dali sega treba mak ili bg da se zboruva...071239202.i sega ako se znae od bratucet 1,2,3 dali ke moze?jas imam 2 bratuced sto ima bg pasos,dali ke moze negoviot proizhod da go dostavam i jas kako doument ili ne...nekoj ubavo sto znae neka objasni za site..pozz
бρојот не ρаботи се уκлучува вип сеκρетаρκа
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Ako ja nekis Bugarija i Bugarite baraj drzavjanstvo i pasos od drugo mesto....da ne bese Bugarija dobar del od lugjeto vo Mkd ke rabotea seuste za 100 euro kaj grcite
Никој никого со сила не го тера. Сите Бугари да се обединеме еднаш засекогаш.
 
Член од
28 мај 2014
Мислења
55
Поени од реакции
67
Jasno pisuva vo d.a.b.c:
т. 2. Документи, издадени от признати от ДАБЧ организации на б'лгари, живеешти изв'н Република Б'лгарија;
a klubov e priznat!
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Jasno pisuva vo d.a.b.c:
т. 2. Документи, издадени от признати от ДАБЧ организации на б'лгари, живеешти изв'н Република Б'лгарија;
a klubov e priznat!
Така треба браво. Они признаваат. Но ќе треба уште нешто.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom