Бугарки за приплод бара Србија

Статус
Затворена за нови мислења.

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.111

Државниот секретар Жељко Василевич-од министерството за труд и социјална политика -повика да бидат внесени 100 000 азијатки и бугарки за да се реши демографската криза во Србија.
"Со задоволство би се оженил за тајлантка. Што има врска ако таа е жолта и има малку коси очи"изјавил Василевич.

"Јас нема да го толерирам таквото поведение. По цел ден ми ѕвонат во министерството и луѓето прашуваат: Дали државата учествува во трговија со луѓе", рече Љаич-министерот за труд и соц.политика во Србија.
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
ненормални, ко жените да се стока па шетај ги каде сакаш:uvo:
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Уште еднаш се покажува колко може да са подли и без мерка србските политичари.
Ако Србската влада тргува со хора-това не е држава,това е мафиja!:toe:
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Cool, цитирај исправно, речено е девојки од Виетнам, Тајланд и уште две јужно азиски држави, а не Бугарки. Се бараат жени што ќе се подобни за фамилија, т.е. сакаат да раѓаа деца, имаат почитување спрема мажот, и да можат да живеат на село.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.111
Cool, цитирај исправно, речено е девојки од Виетнам, Тајланд и уште две јужно азиски држави, а не Бугарки. Се бараат жени што ќе се подобни за фамилија, т.е. сакаат да раѓаа деца, имаат почитување спрема мажот, и да можат да живеат на село.
Misirkov, а од каде ти е идеата дека е неточно цитирано , па уште и да ме исправаш????
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.111
Cool, цитирај исправно, речено е девојки од Виетнам, Тајланд и уште две јужно азиски држави, а не Бугарки. Се бараат жени што ќе се подобни за фамилија, т.е. сакаат да раѓаа деца, имаат почитување спрема мажот, и да можат да живеат на село.
И пред да избрзуваш со своите коментари или сам најди или побарај извор за тоа што е напишано.:nenene::nenene:
Затоа што како што беше напишано така и го пренесов.

Б'лгарки за разплод
02.09.2008 09:50
141





Ср'бскијат минист'р на труда и социалната политика Расим Лјаич публично се извини и се разграничи от изјавленијата на неговија д'ржавен секретар Желько Василевич, којто призова да б'дат внесени 100 000 азиатки, вклјучително и б'лгарки за да се реши демографската криза в С'рбија.

"С удоволствие бих се оженил за тајландка. Какво ми пука, че тја е ж'лта и има малко др'пнати очи", објави преди ден Василевич.

Лјаич днес го контрира, че не това е официалната позиција на министерството и доп'лни, че ште поиска срешта с коалиционните партньори от социалистическата партија, чијто представител в кабинета е Василевич.

"Аз нјама да толерирам подобно поведение, което обижда нашата и чуждата обштественост. По цјал ден ми зв'нјат в министерството и хората питат: Д'ржавата участва ли в т'рговија с хора", каза оште Лјаич.

Самијат Василевич зајави, че лидер'т на Социалистическата партија Ивица Дачич му е "пријател, а не настојник".
 
N

n/a

Гостин
Шо?
Бугарки за женидба?
НЕМА ШАНСИ.
:toe:
Може најубава и најразбрана на свет да биде,апсолутно не ме интересира.
Моето дете нема никој да го учи дека е бугарин.
п.с. Само добро ги класифицирале.
Азијатки.
Тоа му го посветувам на Павел Липранди кој што онаму на друга тема ќе ме убедувал дека немало никаква разлика меѓу срби,македонци и бугари.
Свашта.
 
N

n/a

Гостин
Cool...
Еве ти и демант и од мене.
Не се мрднати бе они бугарки да дотеруваат...:tapp:

Србија ќе увезува 250.000 моми за стари момци!
Според државниот секретар Жељко Васиљевиќ, неговите соработници веќе преговарале со Украина, Молдавија, Русија, Виетнам, Бурма и Камбоџа за увоз на девојки

Српската влада планира да "увезе" 250.000 млади девојки за да ги оженат илјадниците подостарени селски момчиња од руралните подрајча каде девојки за мажење нема ниту за лек, па затоа селата се празнат или целосно згаснуваат. Загрижувачки се и податоците дека стапката на наталитетот, од година во година, е се покатастрофална и дека се помалку има луѓе кои се занимаваат со земјоделство.
Дека е тоа така, потврдил и државниот секретар за социјална политика на Србија, Жељко Васиљевиќ (од СПС), кој додава дека неговите соработници веќе преговарале со Украина, Молдавија, Русија, Виетнам, Бурма и Камбоџа:
"Во разговорите со украинските власти констатиравме дека таму постојат подрачја и села каде има многу повеќе жени од мажи, што е одлична прилика за двете страни" - појаснува Васиљевиќ, чиј проект многумина во Србија не го прифаќаат и сметаат за скандалозен. Но, тој многу не се загрижува за тоа и на српските медиуми им го вели и следново:
"Секоја година кај нас умираат 30.000 повеќе луѓе отколку што се раѓаат. На тоа, треба да се додадат и околу 10.000 млади кои бегаат од земјата. Не помагаат тука козметичките промени какви што ги заговараат нашите демографи. Проблемот на "белата куга" мора радикално да се реши. Ова досега што се правеше е како со детско кофиче да гаснете пожар. Во Србија има околу 250.000 неженети момчиња во полна репродуктивна сила кои живеат во руралните подрачја. Тие се резервоар на нашиот репродуктивен потенцијал. Само треба да се оженат" - потенцира Васиљевиќ кој додава дека од проектот очекува Србија во загрозените селски средини да добие околу 300.000 новороденчиња.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Уште еднаш се покажува колко може да са подли и без мерка србските политичари.
Ако Србската влада тргува со хора-това не е држава,това е мафиja!:toe:
мафија или не ке ве ебат изгледа...генг бенг од невидени размери...:vozbud::vozbud:
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
мафија или не ке ве ебат изгледа...генг бенг од невидени размери...:vozbud::vozbud:
Нали не забораваш и хората от Пиринска македониja,които ке учествуват во генг бенг.:helou:
Много ми е интересно освен циганките,кои ке идат.
Виде се коj колко има во главата.
 

BC

Член од
24 декември 2007
Мислења
94
Поени од реакции
2
О, да, :vozbud: Не сте казали, бе братја с'рби, не сме ви пратили, не сто хилјади, а направо двеста хилјади заедно с децата. По б'лгарските форуми е голјама забава с тази новина и вече има нов слoган - всички роми - с'рби! :helou:
 
Член од
20 август 2008
Мислења
137
Поени од реакции
0
Супер идеjа. Всичкото Факултето, Филиповци, Шекер маала, Столипиново, пазарджишките и Сливенските цигани да одат во Шумадиjа да гледат свинjе и да раждат црни србчета.:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom