Бугарија ја нападна Македонија!

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Како рамбо сум и ја скршив кичмата на сите !
ВМРОООООООО!!!!
КШК!!!!!
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Како рамбо сум и ја скршив кичмата на сите !
ВМРОООООООО!!!!
КШК!!!!!
Gi ebeme li , dajte da si ja obedinime Makedonija barem vo nekoja igrica :)) pa posle vo realnosta , a Turcija ako e so nas vednaga napad na grcistata :) Rusija i Srbija se so nas a !! Bravoooo ajdeee VMROOOOOOOOOOO !!!!!!!!!!
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Абе не е лошо некој поискусен да објасни у кратки црти филозофијата на играва.

Еве јас ја ебав од старт.Се регистрирав,малце се навежбав,завршив некоја мисија (стави аватар и сл.) и влегов у фајт.Арно ама ги ебав и парите и златото,а богами и здравјето.Останав на 14 и добив отказ од работа - демек болен сум бил.Ќорсокак.И пред да решам да гасам играта и да тепам време на нешто друго се најдоа добри луге како traVer (ја користам оваа прилика да го Поздравам :helou:) и ми дадоа троа лебче да апнам.Е сега сум на 92хп работа си имам,у тепачки не се мешам и си го теркам полека животот.Арно ама што понатаму?Добивам дневно по 4 Мкд (од работата нели),а следната мисија ми е нешто како (работи по ред 5 дена) - и пошто ова "5 дена" се реални 5 дена следно што треба да направам е да ја упалам играта у Петок а?Некако мислев поактивна ќе биде играва.Дури и на Фарма има повеќе акција.Сега дали јас сум испуштил нешто во играва или у глобала то е то незнам.Иначе сум левел 8 и шворц сум.Не е лошо некој да ме упати ШТО ПОНАТАМУ пошто останативе мисии ми се некако невозможни од оваа гледна точка (нешто како - собери 20 итемс у инвентори) - а дури и лебови да се,ми требаат 14 мкд односно 4 факин дејс.

Се мислев да играм паралелно 10 акаунти од други земји (може боље од непријателски) и да си праќам донации на првиов - кога ќе биде можно.Ако не друго барем ќе имам што да работам - вака еМакедонија дур у петок.

Ако видите таму ник - VaZoLjIN не се закачајте со него.
Поздрав!
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Абе не е лошо некој поискусен да објасни у кратки црти филозофијата на играва.

Еве јас ја ебав од старт.Се регистрирав,малце се навежбав,завршив некоја мисија (стави аватар и сл.) и влегов у фајт.Арно ама ги ебав и парите и златото,а богами и здравјето.Останав на 14 и добив отказ од работа - демек болен сум бил.Ќорсокак.И пред да решам да гасам играта и да тепам време на нешто друго се најдоа добри луге како traVer (ја користам оваа прилика да го Поздравам :helou:) и ми дадоа троа лебче да апнам.Е сега сум на 92хп работа си имам,у тепачки не се мешам и си го теркам полека животот.Арно ама што понатаму?Добивам дневно по 4 Мкд (од работата нели),а следната мисија ми е нешто како (работи по ред 5 дена) - и пошто ова "5 дена" се реални 5 дена следно што треба да направам е да ја упалам играта у Петок а?Некако мислев поактивна ќе биде играва.Дури и на Фарма има повеќе акција.Сега дали јас сум испуштил нешто во играва или у глобала то е то незнам.Иначе сум левел 8 и шворц сум.Не е лошо некој да ме упати ШТО ПОНАТАМУ пошто останативе мисии ми се некако невозможни од оваа гледна точка (нешто како - собери 20 итемс у инвентори) - а дури и лебови да се,ми требаат 14 мкд односно 4 факин дејс.

Се мислев да играм паралелно 10 акаунти од други земји (може боље од непријателски) и да си праќам донации на првиов - кога ќе биде можно.Ако не друго барем ќе имам што да работам - вака еМакедонија дур у петок.

Ако видите таму ник - VaZoLjIN не се закачајте со него.
Поздрав!
За вакво нешто сркаш бан моментално. :salut:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Абе не е лошо некој поискусен да објасни у кратки црти филозофијата на играва.

Еве јас ја ебав од старт.Се регистрирав,малце се навежбав,завршив некоја мисија (стави аватар и сл.) и влегов у фајт.Арно ама ги ебав и парите и златото,а богами и здравјето.Останав на 14 и добив отказ од работа - демек болен сум бил.Ќорсокак.И пред да решам да гасам играта и да тепам време на нешто друго се најдоа добри луге како traVer (ја користам оваа прилика да го Поздравам :helou:) и ми дадоа троа лебче да апнам.Е сега сум на 92хп работа си имам,у тепачки не се мешам и си го теркам полека животот.Арно ама што понатаму?Добивам дневно по 4 Мкд (од работата нели),а следната мисија ми е нешто како (работи по ред 5 дена) - и пошто ова "5 дена" се реални 5 дена следно што треба да направам е да ја упалам играта у Петок а?Некако мислев поактивна ќе биде играва.Дури и на Фарма има повеќе акција.Сега дали јас сум испуштил нешто во играва или у глобала то е то незнам.Иначе сум левел 8 и шворц сум.Не е лошо некој да ме упати ШТО ПОНАТАМУ пошто останативе мисии ми се некако невозможни од оваа гледна точка (нешто како - собери 20 итемс у инвентори) - а дури и лебови да се,ми требаат 14 мкд односно 4 факин дејс.

Се мислев да играм паралелно 10 акаунти од други земји (може боље од непријателски) и да си праќам донации на првиов - кога ќе биде можно.Ако не друго барем ќе имам што да работам - вака еМакедонија дур у петок.

Ако видите таму ник - VaZoLjIN не се закачајте со него.
Поздрав!
Друже 5 дена по ред да работиш,а не за 5 дена да ја упалиш играта.
На почеток досадно ќе ти изгледа.
АЛи како што ти се зголемува левелот,ти се зголемуваат и можностите,можеш конгресмен да бидеш,можеш весник да отвориш,компанија да водиш,војник да бидеш итн.
Нормално тука веќе ќе треба повеќе време да одвоиш за играта,и да те бива.
Мулти акаунт никако,кога тогаш ќе те фатат сите ќе ти ги банираат. Ќе биде работата џабе сум играл.

--- надополнето ---

Иначе 7-0 е веќе за нас у битката за Источна.
Турците исто водат убедливо у битките за Мармара,и таа другата ( јбг не ми текиње коа е ).
Така да одличен ден за нас и сојузниците. xD
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Друже 5 дена по ред да работиш,а не за 5 дена да ја упалиш играта.
На почеток досадно ќе ти изгледа.
АЛи како што ти се зголемува левелот,ти се зголемуваат и можностите,можеш конгресмен да бидеш,можеш весник да отвориш,компанија да водиш,војник да бидеш итн.
Нормално тука веќе ќе треба повеќе време да одвоиш за играта,и да те бива.
Мулти акаунт никако,кога тогаш ќе те фатат сите ќе ти ги банираат. Ќе биде работата џабе сум играл.
Значи утре палам играта стискам Work и гасам.Така 5 дена по ред.Ок ама мислев има уште нешто што пропуштам.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Work - Train - Get Reward. За сега толку.
Другото ти објаснив погоре. :)
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Може ли некој да остаи слика од биткава..да видиме како е шо е?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.598
Поени од реакции
18.020
А што Блгарите некои валутни игри играле ко што читам, купиле 80000 МКД преку нивната банка и ја дигнале вредноста од 0,035 на 0,044, по што ги донирале париве на некоја организација која пак на монетарниот пазар сакала да ги продава по повисока вредност, ќарот требало да им биде некаде 300 злато. И коа почнале да ставаат понуди на пазарот некој Турчин ги приметил и почнал по поволна вредност да продава МКД по што Блгарите одма му ги купиле хахах, после ова дошла Народна Банка и пак го вратила курсот на 0,035 и бугарите сеа имаат 80000 мкд за кои си потрошиле 2800 злато лол. Али добар обид мора да се признае, инвентивни се у секој случај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom