Бугарија ја нападна Македонија!

Apokalipto

(М)
Член од
4 март 2007
Мислења
15.578
Поени од реакции
2.575

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.502
Поени од реакции
9.346
Еј да бе забораив.....
Иаме МПП со нив потпишано ?
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.580
Поени од реакции
835
Да ми каже некој до која рунда сме и колку рунди тепавме до сега.Пошто не можам да видам од овде.
5-0 и 6-та рунда е сега ама татарите изгледа се борат со Турците истовремено па не им иде нешто. :)
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.840
Поени од реакции
946
Прееска прочитав се тепале на 3 фронта :D
Сега ќе им се изнаеб...е - сичко за 2 чрвени
 

Apokalipto

(М)
Член од
4 март 2007
Мислења
15.578
Поени од реакции
2.575
Губат на сите фронтови и тие и грчиштата :D
 
Член од
7 јули 2008
Мислења
100
Поени од реакции
1
Драги еМакедонци, мора да се запознаете со правилата на еРепублик.


Вие нападнахте Софија први. Бугарија како победник от битката ПОЕМА ИНИЦИАТИВАТА И АВТОМАТИТСКИ прави контра удар по македонска територија до 24 сата. Ова е правило, поради фактот дека двете страни са естествени врагове. Ова са правилата на играта.
Ако бевте спечелили Софија, мора до 24 сата да нападнете следниот регион - како Пловдив примерно. Ако не нападнете, играта автоматитски напада и т.н.

Ние не сакаме да се биеме со вас, ние се биеме со Турците.
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.580
Поени од реакции
835
Ние не сакаме да се биеме со вас, ние се биеме со Турците.
Не бе вие сте ангелчиња. :pos2: Ако чекаа еМакедонците уште малку да се ојачате не се сомневам дека ќе нападневте.
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
462
луѓе бидете на штрек можно е татариве да нападнат во последниве неколку минути!
ноќеска сите шо ќе дежураат нека седат на македонскиот чет за да примат наредби за напад...
ноќеска сигурно ќе нападнат појако татариве!
Моментално шестата битка/рунда е во тек?
уште десет минути има!добро е им се одлепивме малце!57-43 е сега!
како ти е никот на еРепаблик?
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.840
Поени од реакции
946
Драги еМакедонци, мора да се запознаете со правилата на еРепублик.


Вие нападнахте Софија први. Бугарија како победник от битката ПОЕМА ИНИЦИАТИВАТА И АВТОМАТИТСКИ прави контра удар по македонска територија до 24 сата. Ова е правило, поради фактот дека двете страни са естествени врагове. Ова са правилата на играта.
Ако бевте спечелили Софија, мора до 24 сата да нападнете следниот регион - како Пловдив примерно. Ако не нападнете, играта автоматитски напада и т.н.

Ако ја освоевме Софија нели по автоматизам за 24 саати вие ќе не нападневте за да си ја повратите.Е сега ако по автоматизам и ние го нападнеме Пловдив ќе се тепаме на 2 фронта и така до бескрај.Не верувам дека играта автоматски напаѓа.Се губи смислата на војна ако се почнуваат сами (автоматски).
 
На врв Bottom