Бугарија ја избрка Македонија

Член од
29 февруари 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
Ja sam kriv sto vas nisam ponistio sa licu zemlje 48 godine i sad ovo ono a kriv sam i za Pirinsku Makedoniju sto vam nisam oduzeo
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
Президент'т на Македонија Бранко Ц'рвенковски ште направи работно посештение в Б'лгарија на 5 март по покана на б'лгарскија си колега Георги П'рванов. Това с'обшти прессекретариат'т на д'ржавнија глава.

П'рванов и Ц'рвенсковски ште имат срешта на "четири очи" в Сандански, след което ште се с'стојат и пленарни разговори между официалните делегации.

Програмата на визитата предвижда двамата президенти да поднесат венци на паметника на јане Сандански в Мелник.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom