Бугарија ја избрка Македонија

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.391
Поени од реакции
46.865
Нали сме "татари" ? :wink: Е штом е така, зошто мора да ве браниме од Грците тогаш ? :toe:
Тоа дека си татар татар си никој не ти го зема ке си останеш ти татар тоа не смета,смета тоа што тука се кажувате за пријатели и како сте не признале први и ни ''помагате'' не ''сакате'' демек сме биле ''братја''а на на прва прилика ни откажувате ''пријателство''...така ли е татар??
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Пеплива чумо чувашка, јудо искариотска, инцестоиден мазгоејебу, мемло татарска, рео здуфна, не е важно тоа што сте татари, туку дека имате со нас, МАКЕДОНЦИТЕ, договор за дипломатски одонси под сутавното ни наше свето име Република Македонија.
Но, како со ахајските цигани, така и со коњољубните чуваши. Ни на едните ни на другите не им е да се верува. Гнаси.
 

Ra

Член од
15 февруари 2008
Мислења
417
Поени од реакции
5
Татароглу од Перу!
Ај објасни ми малце, на татаро-монголски, што всушност значи зборот `простотија`?
Имам чуство дека употребуваме ист збор, ама, дека во двата јазика, има потполно различно значење...
Ај објасни ми, со свои зборови, па сетне, ќе продолжиме со дискусијата...
Оти преку кур ми се татари со дијагнози како идиот или простотија, ме подсеќа на гнидите од ВМРО-БНД, од Пиротска...
А на нив сум алергичен, како и на сите татаро-монголски примитиви...
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Нали сме "татари" ? :wink: Е штом е така, зошто мора да ве браниме од Грците тогаш ? :toe:
Не не браните од грците бе татар,туку грците во вашата земја се дрзнуваат да ви наредуваат(да ве понижуваат) што и како ќе правите. Нема ништо чудно, учени сте вие стално на некој да му слугувате. Слуга си останува слуга само газдите некако често ви се менуваат. :toe:
 
Член од
26 јули 2007
Мислења
105
Поени од реакции
2
Нали сме "татари" ? :wink: Е штом е така, зошто мора да ве браниме од Грците тогаш ? :toe:

Повели:

Аз с'м Татарче


Аз с'м Татарче и ж'лта
мајка мене е родила;
с хубости, блага обилна
мојта родина е мила.

Аз с'м Татарче. Обичам
наште планини зелени,
Татарин да се наричам -
п'рва радост е за мене.

Аз с'м Татарче свободно,
в крај свободен аз живеја,
всичко Татарско и родно
лјубја, тача и милеја.

Аз с'м Татарче и расна
в дни велики, в славно време,
син с'м на земја прекрасна,
син с'м на ж'лто племе.Oh, you unreasonable man, why are you ashamed of your Tatar origin and why are you dragging after a foreign language? - Father Paisey Hilendarski


:pos2::pos2:
 

Ra

Член од
15 февруари 2008
Мислења
417
Поени од реакции
5
Остај го бе, тоа што го велиш е претешко за неговата куролижачка татаролика персона..
Никогаш немале слобода, никогаш нема да ја имаат, ниту им треба!
Тие поарно од сега и не виделе, доста им е 200 евра на месец...арно им е...
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
47
Поени од реакции
0
Повели:

Аз с'м Татарче


Аз с'м Татарче и ж'лта
мајка мене е родила;
с хубости, блага обилна
мојта родина е мила.

Аз с'м Татарче. Обичам
наште планини зелени,
Татарин да се наричам -
п'рва радост е за мене.

Аз с'м Татарче свободно,
в крај свободен аз живеја,
всичко Татарско и родно
лјубја, тача и милеја.

Аз с'м Татарче и расна
в дни велики, в славно време,
син с'м на земја прекрасна,
син с'м на ж'лто племе.Oh, you unreasonable man, why are you ashamed of your Tatar origin and why are you dragging after a foreign language? - Father Paisey Hilendarski


:pos2::pos2:
Whit all your RESPECT F U C K O F F
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
Десетки п'ти ви се каза как'в е проблема, и че вината е изцјало ваша, ама не, пак б'лгарите са ви виновни.
Е това е изпрани моз'ци - не правите опит дори да помислите малко, само навреди.
После се чудите зашто света вјарвал на г'рците а не на вас.
А е редно Б'лгарија да се разлјути за инцидента, заштото е в'зможно вашата страна нарочно да е т'рсила провокацијата - все пак си знаете че нјамате право на подобни пројави да се пишете под уставното име. Зашто тогава сте го направили - за да злепоставите домакините ли?
Толкова ли ви харесва да по света да ви сочат с пр'ст и да ви се смејат на простотиите? И не се ли замислихте че тези пројави са само в'в ваша вреда. Какво постигнахте с преименуването на скопскија аеродром? Ништо, само нови проблеми.
Вс'штност като се замислиш - скоро президента ви се беше загрижил за македонскија идентитет. Може п'к така да се отстојава - с провокации, та да мразите с'седите и да сте сплотени.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Повели:

Аз с'м Татарче


Аз с'м Татарче и ж'лта
мајка мене е родила;
с хубости, блага обилна
мојта родина е мила.

Аз с'м Татарче. Обичам
наште планини зелени,
Татарин да се наричам -
п'рва радост е за мене.

Аз с'м Татарче свободно,
в крај свободен аз живеја,
всичко Татарско и родно
лјубја, тача и милеја.

Аз с'м Татарче и расна
в дни велики, в славно време,
син с'м на земја прекрасна,
син с'м на ж'лто племе.Oh, you unreasonable man, why are you ashamed of your Tatar origin and why are you dragging after a foreign language? - Father Paisey Hilendarski


:pos2::pos2:
Браво,оште много има да учиш правопис на б'лгарски.:wink:
 
Член од
7 февруари 2008
Мислења
63
Поени од реакции
0
Десетки п'ти ви се каза как'в е проблема, и че вината е изцјало ваша, ама не, пак б'лгарите са ви виновни.
Е това е изпрани моз'ци - не правите опит дори да помислите малко, само навреди.
После се чудите зашто света вјарвал на г'рците а не на вас.
А е редно Б'лгарија да се разлјути за инцидента, заштото е в'зможно вашата страна нарочно да е т'рсила провокацијата - все пак си знаете че нјамате право на подобни пројави да се пишете под уставното име. Зашто тогава сте го направили - за да злепоставите домакините ли?
Толкова ли ви харесва да по света да ви сочат с пр'ст и да ви се смејат на простотиите? И не се ли замислихте че тези пројави са само в'в ваша вреда. Какво постигнахте с преименуването на скопскија аеродром? Ништо, само нови проблеми.
Вс'штност като се замислиш - скоро президента ви се беше загрижил за македонскија идентитет. Може п'к така да се отстојава - с провокации, та да мразите с'седите и да сте сплотени.
Tez psuvashti prostaci nemat identitet i nema da imat dokato ne poumnejat.Te si misljat che za da imash identitet e nujno samo da napishat "Makedonija na makedoncite " i da psuvat sled tova de shto svarjat.Tez deto naistina gi e grija za makedonskija indentitet mogat samo gorchivo da zaljat na kakvi "patrioti" razchita taz strana.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
И после се прашате зашто има негиране.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Зашто се правите на луди ? Не знаете ли, че за да се получат нјакакви пари от Еврепејскија с'јуз, например, трјабва да се подадат проекти, в които Македонија все оште участва с референцијата "ФИРОМ" ... Ама нали е за пари, Македонските министерства и институции подписват без проблеми такива бумаги - по-ниски от тревата и по-тихи от водата ! :nesvest:

Ама сега за туристическата борса - пак Б'лгарија ви е виновна, нали ? :toe:
От 10 дерета вода се докарва само и само да се т'рси каква с'с с'седите ! :nenene:
Се правиш луд или стварно нешто ти фали:tapp:
Под кое име Бугарија ја призна Македонија?
За Бугарија и во Бугарија според тоа има самоедно име за Македонија:uvo:
Што к.. обесуваш тука
Или Гркиот к.. сега ви е најсладок?:drk:
 
B

Borg_Drone

Гостин
http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=261C1EA27B1B114BA232BD3F8071ABEF
http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=3&tabid=1&EditionID=1327&ArticleID=85550

Ei gi na vinovnite.Za poreden pat ne ste vo pravo.Ako si ja ljubite zemjata vzemete poumnejte,shtot s taz prostotija nemate shansi.:tapp:
Али сепак не ми одговори на едно прашање..
Како во 2007 на саемот на книгата во Софија можевме да бидеме примени под името Македонија, а сега од февруари се донело одлука да бидеме под името ФИРОМ ???
Освен тоа да не зборам вашите Бугарски политичари каква кампања водат против македонците...

Кирилов, Божидар Димитров.....

Значи тоа е Грчко-Бугарска алијанса насочена против Македонија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom