Бугарија ја избрка Македонија

B

Borg_Drone

Гостин
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
Вистинското лице на бугарите!!![FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Организаторот на Саемот ги отстранил сите рекламни табли од македонскиот штанд, откако македонските претставници одбиле место Република Македонија, на нив да стои Македонија, како што побарало Министерството за надворешни работи на Бугарија

[/FONT][/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]да стои ФИРОМ, како што побарало Министерството за надворешни работи на Бугарија [/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
Избркајте ги сите БУГАРИ од форумов...се банирај!!!


http://www.vest.com.mk/default.asp?id=147831&idg=8&idb=2306&rubrika=Makedonija

[/FONT] [/FONT]
 
Х

Ханзо

Гостин
Борг...едитни малку...дел нема смисол...брзо додека не видел некој. :pos:
И...стави се` место све...ќе кењаат болварите. :pos:


Сега го прочитав ова на страната на вест... :pop:
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]проблемот настана откако пристигнаа грчките претставници кои бурно реагираа и се заканија дека веднаш ќе си заминат[/FONT]
Па што не си заминале???
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.394
Поени од реакции
46.876
Eпа нема тука виситинско лице невиситиско лице тоа е си потпишавме дека на такви собири ке се викаме ФИРОМ и нема тука аздисување..Бугарија може не признала под уставно име и све тоа, ама се разботи за саем за туризам и таму повеќе кошта да немаш штанд на Грција него да ти фали на Македонија штандтот со 3 езера.
Ништо зачудивачки значи
 
B

Borg_Drone

Гостин
Како можеше на саемот на книгата да не прими под името Македонија???
Сега неможе така....
Абе ајде..ова се се бугарски интереси...сега како одговор на ова се што е бугарско на форумов да се избанира..
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
hahahaaha

neli Bugarite ne sakaat ..neli sme shsta hora muahahahhahaaha

na saem za turizam eeeeeeeej ..i posle pak odite na Crno More na odmor ili vo Grcka
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
"dodeka ima ovci ima i volna" - samite sme si vinovni - mozele da si zaminat demonstrativno togas ke bese poinaku -
a ova za odmorite nikoj ne ni klava pistol na glavata ne mora da odime tamu kade sto ne ne sakaat
pozZ
 
B

Borg_Drone

Гостин
Б
Па што не си заминале???
Први не признале, овдека ми кењаат цело време... ние сме братја незнам си што.......татари дволични........
И сега се виде нивната подршка..
Пред 1 месец Димитров делеше флаери(мислам дека тоа делеше) со референцата ФИРОМ..
Тој Кирилов бугарскиот европарламентарец цело време јаде бурек за тоа како ние сме биле бугари по род...
Ова се се бугарски интереси....проработе коалицијата од 1912-13....
Сега треба се што е бугарско да се избанира од форумов..
 

efendi

Трпение Спасение
Член од
20 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
0
МАМЕ ИМ ЕБАМ ЧУВАШКО ТАТАРСКО!!!! МРШ ТАТАРИ!!! Ја се придржувам кон идејата сите бугари да бидат колективно банирани!!!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.394
Поени од реакции
46.876
Аман луѓе не знам што е со вас звучите ко да сте мислеле дека не сакаат Бугарите и дека ние сме им помили од парите sd...
Ај замисли си штанд на Македонија со 3 летки од 3 езера со по 2 ипол кила вода а фали Грчки штанд со цела нивна понуда п тој штанд го одржува саемот во живот бе кој би избрале да сте на нивно место
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
255
Поени од реакции
1
Први не признале, овдека ми кењаат цело време... ние сме братја незнам си што.......татари дволични........
И сега се виде нивната подршка..
Пред 1 месец Димитров делеше флаери(мислам дека тоа делеше) со референцата ФИРОМ..
Тој Кирилов бугарскиот европарламентарец цело време јаде бурек за тоа како ние сме биле бугари по род...
Ова се се бугарски интереси....проработе коалицијата од 1912-13....
Сега треба се што е бугарско да се избанира од форумов..
Поддршка за идејата. Се нека се избанира и тоа одма!! Катастрофа ова бугариве!!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Де бе па вие, зарем ве изненадува ова? Мене искрено не.
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Абре аман, како зборувате, како да не знаевте колку не љуби таа Блгарија татарска. Па воопшто не знам зш ги разликувате Татариве од овие на кои нејкам ни името да им го спомнам, па ако едниве не ни признаваат име, овие татариве не ни признаваат нација. Така да исти кур се.

А во врска со банирањето, не ги банирајте ве молам, за да видат дека не сме телиња кои гледаат во нив како во шарена врата, да знаат дека ги сакаме колку ланскиот снег, и на крај краева за да можам ако не друго да им се изнаплукам на тоа бугарскиот барем преку форумов.
 

efendi

Трпение Спасение
Член од
20 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
0
Нека не се чудат после кога ќе јадат ќутек со наслов "мара бунева"!
 
Член од
20 февруари 2008
Мислења
210
Поени од реакции
3
eve licemerstvoto na vasite braka, mislam deka sega e vremeto da gi podrzuvate albanskite drzavi tie nema da ve zaebavat kako srbite i bugarite pa da ne spomnime grcite
 
B

Borg_Drone

Гостин
Абре аман, како зборувате, како да не знаевте колку не љуби таа Блгарија татарска. Па воопшто не знам зш ги разликувате Татариве од овие на кои нејкам ни името да им го спомнам, па ако едниве не ни признаваат име, овие татариве не ни признаваат нација. Така да исти кур се.

А во врска со банирањето, не ги банирајте ве молам, за да видат дека не сме телиња кои гледаат во нив како во шарена врата, да знаат дека ги сакаме колку ланскиот снег, и на крај краева за да можам ако не друго да им се изнаплукам на тоа бугарскиот барем преку форумов.

Не јас знам кои се и што се бугарите, само мразам дволични луѓе...исти се како браќата срби на пример....

Грците барем отворено кажуваат дека не мразат, овие она педерското го прават(простете на изразот)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom