Бугарија со закон ќе го избрише ОМО Илинден-Пирин!

paradigm

The one&only
Член од
11 јуни 2007
Мислења
379
Поени од реакции
5
В моја дом лично се идвали "комисари" от ОМО да ме агитират нели.Хората си идват с кеш как си му е реда,затова нема што да се лажеме.Кој и да живее в Пиринскија крај може да го потв'рди това,че се предлага кеш на рака за македонски пасош или подкрепа за ОМО-Илинден.Намират "последователи" само на кај изнемоштели старци с мизерни пенсии,кои се изкуфели веке и незнаат по кој свет тапкаат,затова и по нивните собранија средната в'зраст на членовите е 75-80г.Кажи ОМО имате ли младежка организација и от колко членове е?Това за да допрнесеме кај темата.
Инако много би ми се искало да се регистрира на крај таа пуста партиа и да видат всички оти целата тупурдиа е много шум за ништо.Ама после нема да има с кој "инструмент" да се работи за "добри односи помегу Р.Б'лгарија и Р.МАкедонија" нели така ОМО?
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Добре де , така е по закон. Е сега кажи ми колку од нас беа осудени за поправка на документи ? Николку. Зашто николку ? Затоа што нема докази. А чим нема докази дека ОМО е фалсификувала потписи значи дека вашите зборови се само уште една гнасна лага и затоа може да одите у П.М. :kesa:
Не сте осудени,заштото правосудниja систем во БГ не е сред наjдобрите.Нали знаеш дека не е касно да биде повдигнато обвинение срешту хората собирали подписите?
Уште еднаш те прашам,коj дозволи деца да се подписват?Или ако не сте дозволили,откаде доjдоха тези подписи на тези деца?
Зашто има подписи на умрели хора?
Зашто има подписи на хора,които даже незнаат дека са се подписали во таа листа?
 
Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
Значи на плакати не може, но по форумите може.
Кога сте искрени? Кога да ви се вjарва? Когато имате плакати, или когато сте по форумите? Когато кажувате че "бугари - татари" са отвратителни плакати, или когато по форума всека 3-та дума ти е дека бугарите са татари?
Кога лажете?


Па ти реков преди дека имаш проблем со психиката. Правиш ли разлика меѓу официјални и неофицијални изјави ? Правиш ли претпоставка дека на форум анонимноста е гарантирана. И утре може да се окаже дека Стојков си ти , а јас сум Сидеров например? Да обвинуваш дека ОМО има антибугарски изјави само зато што на некој интернет форум некој си со име омопирин пишувал вака и вака е несериозно, да не кажам смешно.
 

RTM

Член од
4 септември 2008
Мислења
835
Поени од реакции
203
омопирин, ти учавства ли во фалшифицирането на потписи???
 
Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
Не сте осудени,заштото правосудниja систем во БГ не е сред наjдобрите.
Уште еднаш те прашам,коj дозволи деца да се подписват?Или ако не сте дозволили,откаде доjдоха тези подписи на тези деца?
Зашто има подписи на умрели хора?
Зашто има подписи на хора,които даже незнаат дека са се подписали во таа листа?

Оф , ти пак почна како вчера , по три пати исти прашања :) дај ги поименно тие деца дека се потпишале да ги видим на колку години се И покажи ми барем еден дека не е знаел дека е потпишан на листата.
Не пласирај тука Татарска пропаганда а дај докази. Само дека доказите се тоа што ви фали во сите лаѓи. :vozbud:
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
997
Поени од реакции
22
Значи на плакати не може, но по форумите може.
Кога сте искрени? Кога да ви се вjарва? Когато имате плакати, или когато сте по форумите? Когато кажувате че "бугари - татари" са отвратителни плакати, или когато по форума всека 3-та дума ти е дека бугарите са татари?
Кога лажете?
Лицемери баце.И тоа политик ми бил па мани и на икономист се прави.Клоуни
 

RTM

Член од
4 септември 2008
Мислења
835
Поени од реакции
203
Па ти реков преди дека имаш проблем со психиката. Правиш ли разлика меѓу официјални и неофицијални изјави ? Правиш ли претпоставка дека на форум анонимноста е гарантирана. И утре може да се окаже дека Стојков си ти , а јас сум Сидеров например? Да обвинуваш дека ОМО има антибугарски изјави само зато што на некој интернет форум некој си со име омопирин пишувал вака и вака е несериозно, да не кажам смешно.
Това говори дека сте ДВУЛИЧНИ!
За jавноста сборите едно, а правите друго. И сакаш да ви се има вера?
Молим ти се, никоj не сака двуличниците и лажците!
 
Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
В моја дом лично се идвали "комисари" от ОМО да ме агитират нели.Хората си идват с кеш как си му е реда,затова нема што да се лажеме.Кој и да живее в Пиринскија крај може да го потв'рди това,че се предлага кеш на рака за македонски пасош или подкрепа за ОМО-Илинден.Намират "последователи" само на кај изнемоштели старци с мизерни пенсии,кои се изкуфели веке и незнаат по кој свет тапкаат,затова и по нивните собранија средната в'зраст на членовите е 75-80г.Кажи ОМО имате ли младежка организација и от колко членове е?Това за да допрнесеме кај темата.
Инако много би ми се искало да се регистрира на крај таа пуста партиа и да видат всички оти целата тупурдиа е много шум за ништо.Ама после нема да има с кој "инструмент" да се работи за "добри односи помегу Р.Б'лгарија и Р.МАкедонија" нели така ОМО?


Как не те е срам бе продадена душо. Ајде кажи им ги имињата на тие што се идвали во твојот дом со пари да те агитират ? Треба да ги знаеш , чим се доаѓали. За такви јавни лаѓи во норална држава ќе лежиш во затвор, ама нели во Татарстан се е можно.
 
Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
Лицемери баце.И тоа политик ми бил па мани и на икономист се прави.Клоуни


Хаха , ти ми говориш за лицемерие? Ти кој си се продал за два гроша на туѓа пропаганда . Ма ајде гони се.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Оф , ти пак почна како вчера , по три пати исти прашања :) дај ги поименно тие деца дека се потпишале да ги видим на колку години се И покажи ми барем еден дека не е знаел дека е потпишан на листата.
Не пласирај тука Татарска пропаганда а дај докази. Само дека доказите се тоа што ви фали во сите лаѓи. :vozbud:
За жал вас ви фатиха во лаги и не jaс сум органа да ти давам докази.Ти знаеш много добре за подписката.
Суда каза дека има деца под 18 години.Ова е достатачно да анулират регистрациjaта ви.
Зборот татарска е много интересен.Татарските служби работат предимно ва Азиja,па не на балканот.Тука немат интерес,па и граничат со држави като Китаj и Русиja,много поинтересни от балкана и частно РМ.
За тебе пропаганда,за некои вистина.Ова са 2 различни гледни точки.
А за вчера учекувам одговор на прашаниjaта ми и наjвече Левски е шпионин на отоманските служби.
 

RTM

Член од
4 септември 2008
Мислења
835
Поени од реакции
203
Тебе те прашам, не ми се прави на лигав охлјув ами си кажи истината!!!
 
Член од
9 август 2008
Мислења
781
Поени од реакции
40
Тебе те прашам, не ми се прави на лигав охлјув ами си кажи истината!!!

Знам дека си навикнат да ги прашаш луѓето, ама тука не е полиција. Така да не си мисли дека имаш некое право да прашаш некој. Погрешил си го човекот. Иди сега прегледај се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom