Бугарија - новата Грција

Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.132
Поени од реакции
2.837
Турска партиjа?
Со председател Бугарин?
Проблемот со таа партиjа е корупциjата, не е тоа дека е "етничка".
Реално дури "турската" ДПС има помалку гласове од предходните избори.
За бугарската jавност не са прифатливи големиот дел от партиите кои са активни во моментот.
Веке бе кажано многу пати - Бугарите чекат моментот кога Румен Радев веке нема да е президент и ке креира собствена партиjа. Тогава нема да има БСП, Преродба, ПП(ДБ), ИТН, Левица......
Ке има партиjата на Румен Радев наспорти ГЕРБ на Боjко Борисов и ДПС на Делjан Пеевски.
Како помалку кога ДПС на последните имале 347 илјади сега 366 илјади и плус 9 пратеници односно 45
 
Член од
31 мај 2019
Мислења
292
Поени од реакции
961
Еден од коментарите:pos:

Такви смо људи у Бугарској! На овај начин дочекујемо велике звезде като што jе Брена! Велики поздрав свим добрим људима Балкана!

Мене уште не ми се верува дека потонавме толку доле што овие сега ни поставуваат некакви услови.
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
808
Поени од реакции
1.419
Еден од коментарите:pos:

Такви смо људи у Бугарској! На овај начин дочекујемо велике звезде като што jе Брена! Велики поздрав свим добрим људима Балкана!

Мене уште не ми се верува дека потонавме толку доле што овие сега ни поставуваат некакви услови.
Тоа е, за жал не учиме од минатото.. истото важи и дечките од Сврбијата,не се во можност да условуваат иначе би биле гадови левел 99 ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom