Бугарија го крие лекот за рак

I

Intex

Гостин
Баба ми пред 40 години била дијагностицирана со рак на дојка.
Нејзините од Србија имале рецепт за лек во кој главната состојка била кактус (заедно со ракија, вино, кафе, не ги знам сите состојки). На следен преглед, туморот го немало.

Пред некое време другар на тато беше дијагностициран со рак. Мајка ми го побара рецептот, го направија лекот, ракот го немаше.

Дали се работело за бенигни клетки или лекарска грешка, не знам, ама битно луѓето го фалеа.
 
Член од
7 април 2011
Мислења
57
Поени од реакции
3
И зошто мислиш дека човекот лаже? Тој нема деца и роднини. Сака да се направи лекот и 1 милијарда евра, кој вети дека ќе им даде на стари луѓе во Бугарија. Нема никаква корист да лаже.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Норвешки лекари во шок од бугарското чудо против ракот

За изумот на Продан Христов пишувавме во неколку продолженија минатата година. Борбата за неговата регистрација во Бугарија продолжува, а новите докази во врска со делотворноста на „антималигноцит“ само дополнително уверуваат дека течноста, која, за жал, веќе две години не може да се набави, знае да донесе чуда

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=82211854304&id=9&prilog=0&setIzdanie=22362
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
Наравно дека ќе го крие.Кога би го покажала ќе му ги замрси сметките на оние кои придонеле ракот да земе пошироки размери.....:pos:
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Na streljanje stariov! Site dobri nesta sto se izmisleni, elektricna energija, tv, radio telefon, mobilen, pc, penicilin, razni vakcini, site gi koristime bez da platime za kreatorot na istite. Ovoj 100 godisen pred grob pari ce pravel, daj mu na naselenieto da moze da se leci, ebati alcniot!
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
8
Поени од реакции
7
Баба ми пред 40 години била дијагностицирана со рак на дојка.
Нејзините од Србија имале рецепт за лек во кој главната состојка била кактус (заедно со ракија, вино, кафе, не ги знам сите состојки). На следен преглед, туморот го немало.

Пред некое време другар на тато беше дијагностициран со рак. Мајка ми го побара рецептот, го направија лекот, ракот го немаше.

Дали се работело за бенигни клетки или лекарска грешка, не знам, ама битно луѓето го фалеа.
Те молам, ако можеш, побарај рецепт. За мајка ми, исто рак на дојка.
 
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.231
Поени од реакции
307
kojznae dali e seushte zhiv ovoj - i shto se sluchi - znae li nekoj
Јас го побарав пред три години. Живее со сестра му во Виена. Прво ми се јави таа, потоа ми го даде него на телефон. Му понудив да посредувам да му го регистрираат лекот во Македонија заради зврчките што му ги праат во Бугарија и да го произведува кај нас. Начелно се сложи, но рече од искуство знае дека само голема Западна компанија ќе го регистрирала лекот и ќе можела да плати. Знаејќи дека големиве не сакаат лек, баталив.

vichy88: нема да си дозволам да кажам дека знам за лек, бидејќи не сум лекар.
Но, знам дека многу е битно и тоа веднаш:

1. Да се детоксифицира телото со постење и со миење на дебелото црево (се што е токсично и наталожено во неа во дебелото црево и желудникот да се исфрли). Нека стави цревце во задникот и нека се исчисти, обично саат време зема прочистувањето.

2. Да се конзумираат исклучиво природни хранливи материи БЕЗ никакви пестициди и хербициди за да го зајакнат организмот да се бори додека се бара или применува терапија за да се уништи ракот. Конкретно:

А. Свежо цеден сок од моркови и кисели јаболки (во сооднос 50-50). Соков го препорачуваат во неколку институти за рак во Америка.
Б. Свежо цеден сок од многу зелениш (кељ, аругула, спанаќ, зелена салата), брокула, 4-5 штангли целер, морков, јаболко и лимон.
В. Супа од зелениш, зеленчук, моркови, зелка, кромид, лук. Најдобро да ја пие како чај.
Г. Позитивен однос од сите вас, мора да верувате дека ќе го победи ракот и така да се однесувате!

3. Да се пробаат стари рецепти, како на пример да се пие сода бикарбона со прочистена вода еден ден или за викенд кога се детоксифицира телото.

Ова начелно, мораш да прашаш некој што ЗНАЕ вакви терапии, но пази се од недоучени. Јас не знам, само соопштувам што сум чул и прочитал дека функционира.

На мајка ти и пожелувам брзо опоравување и среќно! (y)
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Јас го побарав пред три години. Живее со сестра му во Виена. Прво ми се јави таа, потоа ми го даде него на телефон. Му понудив да посредувам да му го регистрираат лекот во Македонија заради зврчките што му ги праат во Бугарија и да го произведува кај нас. Начелно се сложи, но рече од искуство знае дека само голема Западна компанија ќе го регистрирала лекот и ќе можела да плати. Знаејќи дека големиве не сакаат лек, баталив.
значи дедово е сеуште жив- иако има 90 и кусур години
и сеуште нелегално го продава лекотво Виена
http://senzacia.net/скандално/продан-христов-тајно-прод'лжава-да-т'-31915
 

Kajgana Shop

На врв Bottom