Бугарите протестираат против EVN, што прави Македончето?

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Не ќутевме ние .... туку протестиравме... 4 месеци трае Протестите на АМАН.
За тие 4 месеци лепотаните од регулаторна не сакаа ниту еднаш да ги примат представниците на Протестантите за да им се врачат барањата. Затоа се пристапи кон собирање на потписи за измени на Законот, а знаете како помина тоа.
Во секој случај браво за Граѓаните на Република Бугарија
Нормално бе другар, и јас да сум и јас нема да те примам. Или шо би рекле, шо го е *бам народот. Ќе лафи, ќе лафи и после ќе си се повлече.

Почни со мирен протест, видиш дека не те е *баваат... започни со материјални штети и тогаш ако не бива, пали зграда ако треба. Кој е битен? Некоја си таму приватна компанија која пере пари од народот или пак народот?

Ало, дај разбудете се. Доста беше мирно, за тоа цел живот ќе си патиме.
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Нормално бе другар, и јас да сум и јас нема да те примам. Или шо би рекле, шо го е *бам народот. Ќе лафи, ќе лафи и после ќе си се повлече.

Почни со мирен протест, видиш дека не те е *баваат... започни со материјални штети и тогаш ако не бива, пали зграда ако треба. Кој е битен? Некоја си таму приватна компанија која пере пари од народот или пак народот?

Ало, дај разбудете се. Доста беше мирно, за тоа цел живот ќе си патиме.
Ти си многу помлад од мене но јас никако не можам да се сложам да бидам насилен кон членовите на регуларторна.
Лепотаните од регулаторна се луѓе со слаби, подпросечни квалитети и повеќе заслужуваат сожалување. Тие служат за мајтап на многумина.
--- надополнето: 19 февруари 2013 во 13:44 ---
а колку беше масовноста?
Протестите почнаа на 14. 08 со учество на 3-4 илјади протестанти само во Скопје. Во првите недели растеа така да во текот на септември бројката нарасна и на 6-7 илјади.
Потоа, бројката почна да се намалува
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Нормално бе другар, и јас да сум и јас нема да те примам. Или шо би рекле, шо го е *бам народот. Ќе лафи, ќе лафи и после ќе си се повлече.

Почни со мирен протест, видиш дека не те е *баваат... започни со материјални штети и тогаш ако не бива, пали зграда ако треба. Кој е битен? Некоја си таму приватна компанија која пере пари од народот или пак народот?

Ало, дај разбудете се. Доста беше мирно, за тоа цел живот ќе си патиме.
Браќата од Стушко си го решија проблемот брз и лесно не плаќаат струја а и им исклучија после се собраа пред ЕВН во Струга искршија што искршија и им уклучија струја а не овие од АМАН...:) АМАН-вистинска или АМАН-УЧК ќе го правиме:P
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
И ако ке има намалуване на струjaта за 8% и укинуване на една от лицензите на ЕРП-тата, протестите и тази нок продолжуват!
Центарот на Софиja е почти блокиран, има 3 различни протеста- един против монополите, едни на Зелените,кои протестират за зачуване на Банско, трет протест на партиja Атака.
Почти во сите големи градови има протести и днес.
Се повеке и повеке се зборува и се бара промена на целиja политически систем.
 
Член од
18 јануари 2013
Мислења
27
Поени од реакции
11
kasno im e za protesti na blgarite....majkata im ja e..... EU i SAD od 1991 godina...sakaa kapitalizam i go dobija...sega uste vozduhot sto go disat im ostana da e bugarski ...i toa ke im go zabranat....i nie natamu odime...Gospod da ni e na pomos
 
Член од
21 мај 2012
Мислења
330
Поени од реакции
104
kasno im e za protesti na blgarite....majkata im ja e..... EU i SAD od 1991 godina...sakaa kapitalizam i go dobija...sega uste vozduhot sto go disat im ostana da e bugarski ...i toa ke im go zabranat....i nie natamu odime...Gospod da ni e na pomos
Никога не е касно...по добро касно, отколку никогаш
 
Член од
18 јануари 2013
Мислења
27
Поени од реакции
11
Da ja rasirime malku temava...kako ste stigna do tuka

план'т за преминаване на Б'лгарија от социализ'м к'м капитализ'м разработен от САшт.

http://www.youtube.com/watch?v=BGpTrDEqQRs
i nie si imame slicen plan zapocnat od SDSM,...prodolzen od VMRO....
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
884
Поени од реакции
410
485204_416997105048204_389362023_n.jpg
Браќата од Стушко си го решија проблемот брз и лесно не плаќаат струја а и им исклучија после се собраа пред ЕВН во Струга искршија што искршија и им уклучија струја а не овие од АМАН...:) АМАН-вистинска или АМАН-УЧК ќе го правиме:P
tragicno e lugeto na toj nacin da mora da se spasuvaat od golemi i nerealni smetki,ama izgleda edinstven uspesen:(, pa zosto ni se togas politicarite, zosto ni se izborite, vo ovaa demokratija izgleda ovie nasi ,,golemi patrioti ,, se edinstveno posrednici na megunarodnite kapitalisti koi pomagaat vo pljackanjeto na graganite :(
--- надополнето: 19 февруари 2013 во 22:14 ---
Da ja rasirime malku temava...kako ste stigna do tuka

план'т за преминаване на Б'лгарија от социализ'м к'м капитализ'м разработен от САШт.
i nie si imame slicen plan zapocnat od SDSM,...prodolzen od VMRO....
http://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08
poglednete go dokumentarniot film ,pa belki kepocneme da svakame nekoi raboti , od 14.25 minuti natamu,pred toa moze nema da vi e interesno ,ama glavnoto pocnuva od tuka
mozebi ke svatime deka skoro site na balkanot sme samo edna KOLONIJA
 
Член од
21 мај 2012
Мислења
330
Поени од реакции
104
Прегледај го приврзокот 58612

tragicno e lugeto na toj nacin da mora da se spasuvaat od golemi i nerealni smetki,ama izgleda edinstven uspesen:(, pa zosto ni se togas politicarite, zosto ni se izborite, vo ovaa demokratija izgleda ovie nasi ,,golemi patrioti ,, se edinstveno posrednici na megunarodnite kapitalisti koi pomagaat vo pljackanjeto na graganite :(
--- надополнето: 19 февруари 2013 во 22:14 ---

http://www.youtube.com/watch?v=waEYQ46gH08
poglednete go dokumentarniot film ,pa belki kepocneme da svakame nekoi raboti , od 14.25 minuti natamu,pred toa moze nema da vi e interesno ,ama glavnoto pocnuva od tuka
mozebi ke svatime deka skoro site na balkanot sme samo edna KOLONIJA
Ако чекаш правда од политичарите и тоа од БАЛКАНСКИ политичари, значи си голееееееееееем наивник. време ви е да се освестите и вие
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Koлку-толку успевам да видам понешто од протестите кај соседиве на bTV.
Ги оправдувам луѓето и ги поддржувам!
Тоа го реков и во мојот претходен пост на оваа тема пред некоја страна...
Тоа е тоа што ме боли мене лично, а без навреда кон никого, е што ние Македонците тоа не го можеме.
Да, не го можеме.
Немаме култура на граѓанско организирање и дејствување.
Ако не е некој ебан партиски митинг нема шанса да се собереме огромна толпа луѓе и да го дигнеме гласот... море каков глас? Цела држава да ја дигнеме и да носиме се што сите граѓани не тишти у три лепе.
Е, тоа мене ме боли. Ме боли премногу! Им завидувам на Бугарите! И од се срце им посакувам да успеат!
 
?

..........

Гостин
Или просто кажано кур не бива од оваа држава се додека не излеземе и распнеме неколкумина на копјата од античките воини.
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Koлку-толку успевам да видам понешто од протестите кај соседиве на bTV.
Ги оправдувам луѓето и ги поддржувам!
Тоа го реков и во мојот претходен пост на оваа тема пред некоја страна...
Тоа е тоа што ме боли мене лично, а без навреда кон никого, е што ние Македонците тоа не го можеме.
Да, не го можеме.
Немаме култура на граѓанско организирање и дејствување.
Ако не е некој ебан партиски митинг нема шанса да се собереме огромна толпа луѓе и да го дигнеме гласот... море каков глас? Цела држава да ја дигнеме и да носиме се што сите граѓани не тишти у три лепе.
Е, тоа мене ме боли. Ме боли премногу! Им завидувам на Бугарите! И од се срце им посакувам да успеат!
Jaс учествував на сите Протести АМАН и следев се што се случуваше околу нив. Според мене не сме виновни ние граѓаните, туку политичарите.
Тие се направија да ја спречат волјата на Народот. Тоа важи за сите политичари и од Опозицијата и од Власта.
Еве примери:
Бедно изгледаше кога Пратеник од Опозицијата во Собранието оди во општина и дава свој потпис за да се соберат 10 илјади потписи за да се разгледа предлогот за измена на Законот за енергетика. А тој како Пратеник има право сам да поднесе предлог за измени на Законот без да било кој да се потпишува
Бедно изгледаше кога Владата издејствува да поефтини огревното дрво истовремено не преземајќи ништо да поефтини струјата и да се врати ефтината тарифа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom