Бувљак - најдобар улов

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
и ти си Скопјанец после...господе :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
И ако сум скопјанец (со мало „с“ се пишува), мора автоматски да знам дека пазарот на кој се шитка секакво ѓубре се вика „бувљак“? :facepalm: Нормално дека знам за пазарчето, ама никогаш не сум купил нешто од таму, ниту пак сум се заинтересирал за името. Јас го знам како „циганското пазарче под Кале“.

Кажете така да му се сневиди... Јас мислев дека е некој прилепски збор за риба или слично. „Бувљак - најдобар улов“ :facepalm:
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ме ставивте во незгодна ситуација сега .. чим имало олку ефтини работи би можел од охрид да се заберам да купам нешто .. 100 евра во џеб и назад со полн багаж .. само се мислам да не појдам џабе .. да не начекам ништо .

Продаваат ли бижутерија нешто сребрени ланчиња , белегзии ? А за точаци ако има многу да дојдам да ги земам сите .. ке отворам на лето "rent a bike" за холанџаните ко ке дојдат во охрид :D
 
Член од
9 април 2011
Мислења
17
Поени од реакции
14
Abe lugje kako sto slusam i gledam ova e kao kineski pazar se i sesto....mene mi trebaat aluminski bandazi passat/audi 5 strafa..dali mozam da najdam takvo nesto tamu do kaj 200 evra...?
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Е убаво си праша DASAUTO , се продаваат авто делови ?
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Abe lugje kako sto slusam i gledam ova e kao kineski pazar se i sesto....mene mi trebaat aluminski bandazi passat/audi 5 strafa..dali mozam da najdam takvo nesto tamu do kaj 200 evra...?
Само по нарачка! На бацито ќе му кажеш какви сакаш и следниот пазар ќе ти ги донесе. Пази да не имаш дома исти такви да не ти ги шчопа тие :pos:
 
Член од
9 април 2011
Мислења
17
Поени од реакции
14
xaxaxaxaxaxaxa ebate me iznasmea..........moze nesto telefon od MAHEROT...?
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
Е убаво си праша DASAUTO , се продаваат авто делови ?
Има авто делови само ако ги начекаш да не купи некој пред тебе;)
Abe lugje kako sto slusam i gledam ova e kao kineski pazar se i sesto....mene mi trebaat aluminski bandazi passat/audi 5 strafa..dali mozam da najdam takvo nesto tamu do kaj 200 evra...?
има бандажи кој ги продаваат евтино,само нема да ги најдеш по нивнине таканаречени тезги туку ќе идеш кај камиончињата,обично таму ги кријат:)
И ако сум скопјанец (со мало „с“ се пишува), мора автоматски да знам дека пазарот на кој се шитка секакво ѓубре се вика „бувљак“? :facepalm: Нормално дека знам за пазарчето, ама никогаш не сум купил нешто од таму, ниту пак сум се заинтересирал за името. Јас го знам како „циганското пазарче под Кале“.

Кажете така да му се сневиди... Јас мислев дека е некој прилепски збор за риба или слично. „Бувљак - најдобар улов“ :facepalm:
Бувљак-циган пазар исто е....скопјаенец намерно го напишав така на зафрканција
иначе ако не си бил не е лошо да отидеш.....ќе се изначудиш се што продаваат:vozbud:
 
Член од
9 април 2011
Мислења
17
Поени од реакции
14
Има авто делови само ако ги начекаш да не купи некој пред тебе;)

има бандажи кој ги продаваат евтино,само нема да ги најдеш по нивнине таканаречени тезги туку ќе идеш кај камиончињата,обично таму ги кријат:)

Бувљак-циган пазар исто е....скопјаенец намерно го напишав така на зафрканција
иначе ако не си бил не е лошо да отидеш.....ќе се изначудиш се што продаваат:vozbud:
ISKRENO NEZNAM NI KAMIONCINJA KAJ STOJAT NI KAJ SE NAOGJA TOJ BUVLJAK...HAHAHA PLANIRAM DA DOAGJAM NAKAJ SKOPJE DENOVIVE PA BARAM BANDAZI DO KAJ 200 EVRA....
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
ISKRENO NEZNAM NI KAMIONCINJA KAJ STOJAT NI KAJ SE NAOGJA TOJ BUVLJAK...HAHAHA PLANIRAM DA DOAGJAM NAKAJ SKOPJE DENOVIVE PA BARAM BANDAZI DO KAJ 200 EVRA....
стар полиогн за полагање...прашај ќе ти каже секој каде се наоѓа.....поточно под кале доаѓа ама незз како точно да ти објаснам
иначе камионите им се паркирани десно од рампата или па на самиот влез од кајшто почнува бувљакот...коа ќе идеш распрашај се и ќе ти стане јасно ;)
 
H

HITCH

Гостин
ISKRENO NEZNAM NI KAMIONCINJA KAJ STOJAT NI KAJ SE NAOGJA TOJ BUVLJAK...HAHAHA PLANIRAM DA DOAGJAM NAKAJ SKOPJE DENOVIVE PA BARAM BANDAZI DO KAJ 200 EVRA....
Кај Водовод дирекција, кај Плаја виста базенот, кај СРЦ Кале... (имаше и еден кафиЌ таму, никако да ми текне како се викаше... :pos: )
 
Член од
9 април 2011
Мислења
17
Поени од реакции
14
Кај Водовод дирекција, кај Плаја виста базенот, кај СРЦ Кале... (имаше и еден кафиЌ таму, никако да ми текне како се викаше... :pos: )
abe ke se najde ne e las vegas...bitno e da se informiram pred vreme dali mozam da najdam toa sto mi treba...
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
На сите ви е јасно дека со купување од тој пазар ја помагате црната економија нели? Не сте свесни дека всушност таму се продаваат крадени работи?
После кога некој ќе ви го „дигне“ радиото од кола, не треба да кукате во полиција дека сте го платиле 300 евра, а полицијата неможе да го пронајде....
Се додека има побарување на стока на тој пазар, ќе има и кражби..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom