Бувљак - најдобар улов

L

.Lost Angel.

Гостин
абе може да се купи од таму "оргинал" NIKE патики ?
da vidov orginal nike patiki definitivno bea orginal ama br beshe 42 a ja nosam 45 :( patikite bea skoro ich noseni dali ednash bile oblecheni :D gi davashe za 200 den (n)
--- надополнето: 17 април 2012 во 00:28 ---
И после 2 дена да дојде полиција да ти го земе :pos: :D
dali kje ti se veruva deka zemav od toj pazar hard disk 160 gb za samo 80 den? ako ne ti se veruva procitaj ushte ednash :) inaku nema vrska deka kje ti dojde doma policia :sneaky:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
da vidov orginal nike patiki definitivno bea orginal ama br beshe 42 a ja nosam 45 :( patikite bea skoro ich noseni dali ednash bile oblecheni :D gi davashe za 200 den (n)
--- надополнето: 17 април 2012 во 00:28 ---

dali kje ti se veruva deka zemav od toj pazar hard disk 160 gb za samo 80 den? ako ne ti se veruva procitaj ushte ednash :) inaku nema vrska deka kje ti dojde doma policia :sneaky:
Се заебавав. И да, ми се верува дека си зел, некои модели на HDD на старо денес и за без пари ќе ти ги дадат. Јас имам еден Макстор 120 ГБ, кој го дадов за без пари, не беше компатибилен со пцто :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
За време на кризата на косово, се шиткаа за доста евтино доста квалитетни дурбини/двогледи. Еден си имаше купено Night vision goggles. Ама тоа беше реткост.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Секој ден ли работи пазаров... ми зеза нешто оригиналниот џојстик од PS-то :pos:
 

Shur1keN

Hard Gamer
Член од
27 март 2012
Мислења
60
Поени од реакции
12
Секој ден ли работи пазаров... ми зеза нешто оригиналниот џојстик од PS-то :pos:
ако ти е расипан земи си ако само те "зеза" боље не го мењај со таков од бувљак може и ПС-то да ти се сјебе :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
428
Поени од реакции
519
Одев порано почесто натаму, се решив да купувам грамофон, ама тешко тешко сега за сега ништо, последен пат кога бев начекав опасна бормашина за 1000 (џабе за тој квалитет 150 200 евра се иначе) а у мене имав 900 и нешто едно пиво успат земав човекот не сакаше да слушне за ценкање и отиде бормашината заради една глупа лименка горчлив напиток. Пазарот работи во вторник и четврток (или петок може беше).
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Другар ги купи сите 3 тома "Капиталот" од Маркс за 80 денари.

Јас имам купено стрипчиња Алан Форд за 10 денари од број. Секад коа иде некој, го прашувам дали има стрипчиња али у последно време - нема веќе :(
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Ни ја неам приметено стрипои у последно време, порано имаше тро појче.
Во вторник и петок инаку, посабајлечки до кај 1/2 некаде седат баци.
Иам земено кулери за 10 денари, рам меморија исто за 10 денари, шознам, браници за точако не ми текнува колку беа, татко ми зема еднаш машинка за шишање 150 денари, ама страв му е да го шишам да не се расипе на пола шишање. :pos:
 
Член од
13 април 2012
Мислења
88
Поени од реакции
94
Точак гланц нов само немаше седиште и една гума му беше издишана..Ама ми рекоа ај товарај побрзо.. < o_O
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.967
Се наоѓаат интересни работи за евтини пари. Почнав последниве 7-8 месеци да идам и обично сум заинтересиран за оригинал цд-иња, двд-иња книги и такви работи. Имам земено 10тина оригинал цд-иња што тешко се наоѓаат од наши панк бендови и слично, значи не режени туку баш оригинал цд-иња со сите работи кавери опаковки принтано одозгора цд-то, Терминатор 3-ката на оригинал дупло америчко двд го начекав за 30 денари, Гладијатор исто на оригнално дупло за 20 денари, книги имам земено доста, од 10, 20 до 50 денари со тврди корици во одлична состојба итн.
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Пазарот под Кале или бувљакот е вистински бувљак и е многу добра работа.
Интересно е да си прошеташ и да најдеш и да купиш нешто што било фрлено во ѓубре.
Јас стравувам де не го расипат и да почнат да продаваат нови работи. Овака е прекрасен,
Книги сум нашол интересни. А сум купил и сателитски ресивер - замислете работи
 
Член од
10 јуни 2007
Мислења
322
Поени од реакции
156
Татко ми донесе од Бувљак скенер Епсон за 200 ден, постаро моделче, не работи на Windows 7, нема драјвер за седмица ама на стариот компјутер со XP работи перфект, се утепавме од скенирање слики со стариот :)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom