Брзи он лајн кредити (Forza, mCash и тн.)

Член од
17 декември 2019
Мислења
1.707
Поени од реакции
2.995
Не си сфатил изгледа што зборам. Викам за кредитната изложеност на банката, у стилу кога ќе го достигнат лимитот на дадени кредити со прозиводот од 3,2% фиксна камата тогаш тој производ го гасат и повеќе не даваат таков на пазарот, него ставаат некој друг понеповолен за да се намали кредитирањето. Инаку тие што земале со 3.2% камата си останува кај нив така, нема менување.
Epa dobro, sega sfativ.. sepak ti znaes podobro zs go rabotis toa.. jas sfativ deka tekovniot kredit ti go menuvaat.. sto ustvari ne bilo taka..
 
Член од
20 ноември 2023
Мислења
5
Поени од реакции
0
Za zemanje kredit u banka ima limit u godini toa se znae deka 18+ e ama kolku e limit u godini se zbori za penzioner
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.599
Za zemanje kredit u banka ima limit u godini toa se znae deka 18+ e ama kolku e limit u godini se zbori za penzioner
Кредитот не смее да надминува 70 години на старост кај клиентот. Пример ако има 64 максимум на 6 години може да го земе.
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
Добар ден на сите членови на Кајгана, јас сум нова тука маката ме натера да Ви се приклучам на сите кои сте тука. Ако коментаров не ми е за тука бришете го ама незнам како на друг начин да барам помош!
Со години се боревме да излекувам детенце кое после раѓање имаше проблем со левиот бубрег. Бидејќи нашето здраство го знаете за една година "лечење" ќерка ми се здоби со 2 опасни по живот бактерии, застој на левиот бубрег и не функционалност па секој ден со катетер ја прочистуваа, хорор неможам ни да ви објаснам. Земав кредит од 10.000 евра и ја однесав во Турција, после 3 месеци тамо се вративме со значително подобра состојба, но повторно нашиот распаднат здравствен систем ме натера да земам брзи кредити за да го лечам детето во Систина и Ремедика. Но тие болници се машина за пари и не ги интересира здравје, повторно се позајмив пари и конечно во Швајцарија ја оперираа и сега сме добро. Но долговите ми се на врат. Имам 15.000 евра долг кон банка и брзи кредити, пријателите кои ми позајмиа за операција се разбирливи за цела ситуација па не не брзаат, но другите се спремни на готовс со извршители. Секој што мисли дека може и сака да ни помогне ве молам контактирајте ме во порака, или ако имате некој совет од каде да позајмам пари да ги тргнеме од врат кредитите па месечно да враќам колку можам кажете. Сакав да отворам профил на gofundme ама наша Макдеонија не е поддржана за донации. Однапред благодарам на сите.
Пробај да фатите врски по банките за крефит кој ќе ви ги отплати сите постоечки па после да го отплаќате само овој новиот кредит.

Малку доцнам со одговор, се надевам дека веќе сте го решиле проблемот. Поздрав и секое добро
 
Член од
30 ноември 2023
Мислења
5
Поени од реакции
2
Некој што се разбира во потрошувачките кредити да ми даде негово мислење, вработен сум во министерство за одбрана, воено лице имам 6месеци минато плата во НЛБ и под договор сум на 4години плата земам 34000ден со бонуси стигам и до 65 70000 во просек секој месец земам 45-50000мкд сакам да аплицирам за 25000е дали има шанси да ми одобрат или не, ако има потреба од жирант не е проблем имам жирант кој работи во приватна фирма(газда на фирмата) околу 15год.
Автоматски споено мислење:

Некој што се разбира во потрошувачките кредити да ми даде негово мислење, вработен сум во министерство за одбрана, воено лице имам 6месеци минато плата во НЛБ и под договор сум на 4години плата земам 34000ден со бонуси стигам и до 65 70000 во просек секој месец земам 45-50000мкд сакам да аплицирам за 25000е дали има шанси да ми одобрат или не, ако има потреба од жирант не е проблем имам жирант кој работи во приватна фирма(газда на фирмата) околу 15год.
 
J

joli1

Гостин
Некој што се разбира во потрошувачките кредити да ми даде негово мислење, вработен сум во министерство за одбрана, воено лице имам 6месеци минато плата во НЛБ и под договор сум на 4години плата земам 34000ден со бонуси стигам и до 65 70000 во просек секој месец земам 45-50000мкд сакам да аплицирам за 25000е дали има шанси да ми одобрат или не, ако има потреба од жирант не е проблем имам жирант кој работи во приватна фирма(газда на фирмата) околу 15год.
Автоматски споено мислење:

Некој што се разбира во потрошувачките кредити да ми даде негово мислење, вработен сум во министерство за одбрана, воено лице имам 6месеци минато плата во НЛБ и под договор сум на 4години плата земам 34000ден со бонуси стигам и до 65 70000 во просек секој месец земам 45-50000мкд сакам да аплицирам за 25000е дали има шанси да ми одобрат или не, ако има потреба од жирант не е проблем имам жирант кој работи во приватна фирма(газда на фирмата) околу 15год.
nebankarskite finansiski drustva (brzi krediti) ne nudat krediti vo tolkav iznos, a za niv e temava.

procitaj odgovorite vo proslata tema.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom