Бременост

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од klum, 17 септември 2011.

 1. Jagod4e

  Jagod4e

  Член од:
  17 јули 2010
  Мислења:
  1.330
  Допаѓања:
  2.010
  Ко ке треба да ти дојде! Ако закасни 2-3 дена, направи си тест!
   
 2. margo80

  margo80

  Член од:
  21 април 2012
  Мислења:
  143
  Допаѓања:
  57


  Moze da e od poveke pricini...Ako se somnevas na bremenost, mozes da probas i so test, ako ti e neprijatno da odis na doktor(ne ti gi znam godinite, jas kako pomlada koga se somnevav pravev testovi). Kako i da e, ne cekaj.
   
 3. Curva_sud

  Curva_sud

  Член од:
  7 јуни 2011
  Мислења:
  2.846
  Допаѓања:
  1.653
  Kolku se sansite da ostane bremena vo neplodni denovi ??? Kolku cini eden test za bremenost ako moze da mi kazete???
   
 4. wot

  wot њ

  Член од:
  20 мај 2008
  Мислења:
  16.406
  Допаѓања:
  24.118
  Golemi.

  od 100 denari, nagore.
   
 5. Curva_sud

  Curva_sud

  Член од:
  7 јуни 2011
  Мислења:
  2.846
  Допаѓања:
  1.653
  Golemi vo neplodni ? :eek:
   
 6. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  68.898
  Допаѓања:
  131.745
  Релативна работа тоа, плодни, неплодни. Треба да се наместат „коцките“. Нека направи тест за најсигурно.
   
 7. loveeyou

  loveeyou

  Член од:
  14 јули 2012
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  4
  Јас знам по моја пријателка она забремени одма не и требаше мн време, првите три месеци и беше многу лошо, повраќаше, спиеше до покасноо и беше топло па на некој моменти ладно, послем 4-5и6месец немаше мн проблеми се си беше доброо не и се гадеше но сепак не ја дршеше место... и еве ја сеа си има бебенце и се и е супер.. :)
   
 8. Ruzica-84

  Ruzica-84

  Член од:
  5 декември 2013
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  8
  Јас би споделила едно искуство од моја пријателка која забремени неподготвена: имаше големи болки во стомакот, отиде на гинеколог и и кажа дека тоа е овулација која најверојатно ќе резултира со бременост. И не верувајќи дека баш така лесно би се случила бременост- И СЕ СЛУЧИ! Е после тоа хормоните збеснаа- што ми требаше, мал ни е станот, не ми е сигурна работата, бла, бла...ете сега едвај чека да се породи и следи инструкции од др. Бато кој можеби е најзаслужен за уште едно бебенце во нашата чудесна Македонија:)
   
 9. Kaanga

  Kaanga

  Член од:
  1 април 2014
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  3
  Лесно е да се забремени, но не толку лесно да се води бременоста... Јас останав бремена пред две години и го изгубив... се разочарав премногу, болно беше искуството... од тогаш никако да останам пшак бремена, отидов на многу места и ништо... сега последна надеж ми е др. Таше, веувам во него, и знам дека ќе ми ја врати вербата и во се од што имам кренато раце :)
   

Сподели преку: