Бременост

Член од
17 септември 2011
Мислења
29
Поени од реакции
10
Devojki,zeni zdravo ,nova sum na forumov pa se nadevam intenzivno ke se druzime.Sakam da ve prasam kakvi iskustva ste imale koga ste se obiduvale da ostanete bremeni?nekoi simptomi i slicno.Jas sum skoro edna godina vo brak , no poslednive 3 meseci se obiduvam da ostanam trudna spored mojata kalkulacija vo plodni denovi imam sex no nisto ne ispaga ,pocnuvam da se plasam
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Devojki,zeni zdravo ,nova sum na forumov pa se nadevam intenzivno ke se druzime.Sakam da ve prasam kakvi iskustva ste imale koga ste se obiduvale da ostanete bremeni?nekoi simptomi i slicno.Jas sum skoro edna godina vo brak , no poslednive 3 meseci se obiduvam da ostanam trudna spored mojata kalkulacija vo plodni denovi imam sex no nisto ne ispaga ,pocnuvam da se plasam
не се фаќа од прва де...плукни залепи:icon_lol:
после година ако не можеш да забремениш можеби треба да почнеш да се сомневаш

а за да не се сомневаш, оди на гинеколог. одма ќе дознаеш дали има некаков проблем :)

можеби темава треба во медицина да оди?!?
 
Член од
17 септември 2011
Мислења
29
Поени од реакции
10
znam deka ne se faka sekogas odma no me voznemiruva toa so site postojano me prasuvaat da ne sum trudna ?????:tapp: i samo racunam plodni denovi i samo na toa mislam
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
znam deka ne se faka sekogas odma no me voznemiruva toa so site postojano me prasuvaat da ne sum trudna ?????:tapp: i samo racunam plodni denovi i samo na toa mislam
релакс
не се нервирај
не се вознемирувај
не мисли на тоа
исто како да не постои
еден ден ќе те изненади :cool:

и уште нешто

затни им ги устите на тие што прашуваат
нека си гледаат пред себе
нека не се мешаат во туѓ живот (y)
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
на едно предавање ми имат кажано, дека ако жената до 3-та година од бракот не забремени, тогаш треба да посетиш гинеколог :)

среќно (y)
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Fala ti na poddrskata :)
или е до тебе или мазот не го бива,може и тоа да е секогаш жената не е крива, може да има мрзливи сперматозоиди, намален број или пак е стерилен, денес неплодноста е најмногу застапена кај мажите, да не те чуди.
али ако секојдневно имате однос бар по 2 пати кај и да е ќе се фати ако не тука сум :D
 
Член од
17 септември 2011
Мислења
29
Поени од реакции
10
или е до тебе или мазот не го бива,може и тоа да е секогаш жената не е крива, може да има мрзливи сперматозоиди, намален број или пак е стерилен, денес неплодноста е најмногу застапена кај мажите, да не те чуди.
али ако секојдневно имате однос бар по 2 пати кај и да е ќе се фати ако не тука сум :D
heheh tuka si a ?:) ami togas treba da se razvedam pa so tebe da se zemam :)
 

sasha4fiercef

Титула по желба
Член од
9 август 2011
Мислења
167
Поени од реакции
64
Остај ги овие шо ти викаат, пробај уште неколку пати во кој завршетак да биде у пози кои се преферираат за бременост како на пример:

И ако гледаш дека нема никакви знаци тогаш под хитно да се „бараш“ по доктори а и бајачки, мал пример:
Имав една брачеда, она 20 години немаше дека значи на 20 се омажи + 20 без деца = на 40 го роди синчето. Цело време се тешеше со тоа демек од бога така, љубовта преовладува итн итн итн...Се лечеше по овие докториве наши неписмени маме им нивно. И 1 година пред да го роди синчето добила предлог да оди на бајачка тука во Ск. Отиде брачедава и бајачкава и вика да одиш на плажа и да пробаш на песок да го направиш тоа. Бидна што бидна, си забремени и ете си се стори со детенце :)
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
или е до тебе или мазот не го бива,може и тоа да е секогаш жената не е крива, може да има мрзливи сперматозоиди, намален број или пак е стерилен, денес неплодноста е најмногу застапена кај мажите, да не те чуди.
али ако секојдневно имате однос бар по 2 пати кај и да е ќе се фати ако не тука сум :D
Улаф си целиот :pos:
 
Член од
17 септември 2011
Мислења
29
Поени од реакции
10
Postojano citam za plodni denovi no edni sajtovi mi davaat eden rez.drugi drug oh na koj da veruvam ,a znae li nekoj koi se prvite znaci na bremenost osven docnenjeto na menstruacija dali porano ima nekoi znaci ????????
 
П

Пепси_

Гостин
Заедно со сопругот твој идете на гинеколог и проверете се и двајцата да се уверите до кој е/до што е.
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
414
Поени од реакции
163
Незнам на кој портал беше, читав дека на просечен пар за да се зачне плодот му е потребно во просек 100 пати, но тоа не значи дека неможе од прва да забремени. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom