Брат/Сестра

Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
ете Евил ти кажал :)
па што како установив бе, секој што е сам се жали и вика дека му е тешко без брат или сестра, а ти си прва што кажуваш вакви лаги во јавност....многу лесто установив :)
Епа морам да те разочарам - психоанализиве не ти идат баш добро...Напишав дека сега ми е убаво без брат и сестра, на 26 год...А како дете приказната беше другачије, затоа што немав со кого да си играм, да гледам ТВ, да се закачам и плус со оглед на фактот дека не одев ниту во градинка ниту во забавиште...
Мислам дека ти разјаснив и не ме цитирај во иднина со вакви небулозни прашања...
 
М

Мартин`

Гостин
Имам сестра 5 години поголема од мене, и барем еднаш неделно мора да има некаков конфликт меѓу нас али сепак на крај за брзо време се решава и по 20 минути ние пак многу се сакаме :ROFLMAO: убаво беше додека беше во Скопје на факултет сега заврши.. ама ајде јас ќе “бегам“ набрзо ..
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Епа морам да те разочарам - психоанализиве не ти идат баш добро...Напишав дека сега ми е убаво без брат и сестра, на 26 год...А како дете приказната беше другачије, затоа што немав со кого да си играм, да гледам ТВ, да се закачам и плус со оглед на фактот дека не одев ниту во градинка ниту во забавиште...
Мислам дека ти разјаснив и не ме цитирај во иднина со вакви небулозни прашања...
ако си нервоза истреси се на некој друг, а не овде по форумов. чао пријатно и не се прави паметна...зрачиш од негативна енергија....
 

Decoturf

Базинга
Член од
30 октомври 2010
Мислења
504
Поени од реакции
74
имам сестра 3 години помала од мене, многу ја сакам и многу ми фали, најдобриот пријател на светот,кој березервно може да ме сака, едвај чекам да ја видам и да ја гушнам :(
 
Член од
26 август 2011
Мислења
94
Поени од реакции
33
Имам брат, постар од мене 3 години, и си го сакам, само некогаш ме нервира..и кога ќе замине некаде на неколку дена или на екскурзија, супер ми е. И не ми фали. :)
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Имам сестра, постара.И ми е дефинитивно најдобриот пријател! Покрај дечкото......:)
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Imam brat pogolem od mene,mnogu se sakame,ic ne se tepame,ic ne se karame
Леееее....оваа е единствената тема каде што неможеш да одговориш со "да" или "не"....ама заебани се овие шо ги праат темиве...кажи а!?
 
Член од
20 јануари 2012
Мислења
65
Поени од реакции
16
Ne me zaebavaj...
--- надополнето: 22 јануари 2012 во 02:20 ---
Taka odgovaram so kratki odgovori
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Два брата+сесрта
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.087
Сестра поголема од мене 5 години. :D
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
Imam sestra koja e duplo postara od mene. Se omazi koga jas imav 1 godina, taka da nema ljubomori, zakacanja i slicno:icon_mrgr:
 
Член од
27 март 2011
Мислења
348
Поени од реакции
151
imam sestra covece i mnogu e dosadna i me zamara ali mi e milo sto saka da me nadmine vo crtanje i pisuvanje
 

Kajgana Shop

На врв Bottom