Болки во кичмата

Член од
4 април 2013
Мислења
7
Поени од реакции
1
Здраво.
Имам болки со кичмата во последнава недела ,а пред тоа бев сосема здрав
работев нешто 2-3 дена али бев стално бев клекнат и коа ке станев кичмата и нозете ме болеа
јас се мислам дека ми е од тоа..
вака кога ке одам не ме боли но да сакам да трчам или да се движам повеке почнува да ме боли кажувајте некој лек
Фала однапред
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.544
Оди на ортопед, ќе ти каже на кој дел да направиш ртг снимка и најверојатно ќе те прати на физикална терапија.
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Да не дигаше нешто тешко додека работеше?
Штом не почнало да те боли од пад, не би требало да е ништо страшно и за неколку ден ќе ти помине.
Сепак отиди на лекар, најверојатно ќе те пратат да направиш снимка на долниот дел од ‘рбетот штом те болат и нозете, и во зависност од снимката ќе ти кажат што како.
Спортување избегавај овие неколку дена.
 
Член од
4 април 2013
Мислења
7
Поени од реакции
1
нозете не ме болат сега тогаш во моментот ме болеа сега веке само болки во кичмата
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
И јас мислам дека масажа и добар одмор од физичка работа ќе го реши проблемот, и мене така се дешавало да ме боли, поточно долниот дел кога сум кревал големи тежини ама со одмор после 2-3 дена се средува.
Е сега ако не ти помине вака за 2-3 дена со одмор/масажи, би било добро да одиш на ортопед за секој случај.
 
Член од
4 април 2013
Мислења
7
Поени од реакции
1
последниве 15 дена сум турбо цело време дигам потешко и обично стално клекнат работам :D на под доле и така фала ви за ова ке одморам па ке видиме како ке биде
 
З

Забавата е во Кругот

Гостин
И мене исто ме болеше кичмата, но по 1 недела одмор ми пројде. Сега пред 2 недели кога ќе легнам исправено на грб и кога ќе сакам да се подигнам нагоре без помош на раце, само со тело имам мн јаки болки на средина на грбот,рбетот.:confused:
 
Член од
4 април 2013
Мислења
7
Поени од реакции
1
дечки отидов јас скроз на скроз сега едвај се движам иам огромни болки во половината кажете некој вежби и слично за да се исправам малце
 
Член од
20 март 2008
Мислења
694
Поени од реакции
414
дечки отидов јас скроз на скроз сега едвај се движам иам огромни болки во половината кажете некој вежби и слично за да се исправам малце
Ако си од СК, тркни до кај Туран. :)
 
Член од
4 април 2013
Мислења
7
Поени од реакции
1
кај е тој нешто подетално да ми кажеш
 
Член од
12 мај 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo. Imam bolki vo polovinata i bolkata po4nuva od polovinata a istovremeno me zaboluva i vo gradniot kosh kaj srceto.Bolkite mi se pojavuvaat 4esto nekogash i pri odenje mnogu me zaboluva edvaj izdrzuvam pa ke ve zamolam da mi kazete sto da pravam :)
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Што да се прави ако боли половината од многу седење?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom