Болки во кичмата

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од MK3-2JZ, 4 април 2013.

 1. MK3-2JZ

  MK3-2JZ

  Член од:
  4 април 2013
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  1
  Здраво.
  Имам болки со кичмата во последнава недела ,а пред тоа бев сосема здрав
  работев нешто 2-3 дена али бев стално бев клекнат и коа ке станев кичмата и нозете ме болеа
  јас се мислам дека ми е од тоа..
  вака кога ке одам не ме боли но да сакам да трчам или да се движам повеке почнува да ме боли кажувајте некој лек
  Фала однапред
   
 2. moongoses

  moongoses

  Член од:
  21 октомври 2011
  Мислења:
  1.281
  Допаѓања:
  1.235
  Оди на ортопед, ќе ти каже на кој дел да направиш ртг снимка и најверојатно ќе те прати на физикална терапија.
   
 3. Anne.

  Anne. ~ Happiness In Slavery.

  Член од:
  4 декември 2009
  Мислења:
  4.586
  Допаѓања:
  10.218
  Да не дигаше нешто тешко додека работеше?
  Штом не почнало да те боли од пад, не би требало да е ништо страшно и за неколку ден ќе ти помине.
  Сепак отиди на лекар, најверојатно ќе те пратат да направиш снимка на долниот дел од ‘рбетот штом те болат и нозете, и во зависност од снимката ќе ти кажат што како.
  Спортување избегавај овие неколку дена.
   
 4. MK3-2JZ

  MK3-2JZ

  Член од:
  4 април 2013
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  1
  нозете не ме болат сега тогаш во моментот ме болеа сега веке само болки во кичмата
   
 5. FARANG

  FARANG Гостин

  ти треба само добра масажа
   
 6. MasteR_#0

  MasteR_#0 Addict

  Член од:
  16 мај 2010
  Мислења:
  3.154
  Допаѓања:
  877
  И јас мислам дека масажа и добар одмор од физичка работа ќе го реши проблемот, и мене така се дешавало да ме боли, поточно долниот дел кога сум кревал големи тежини ама со одмор после 2-3 дена се средува.
  Е сега ако не ти помине вака за 2-3 дена со одмор/масажи, би било добро да одиш на ортопед за секој случај.
   
 7. MK3-2JZ

  MK3-2JZ

  Член од:
  4 април 2013
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  1
  последниве 15 дена сум турбо цело време дигам потешко и обично стално клекнат работам :D на под доле и така фала ви за ова ке одморам па ке видиме како ке биде
   
 8. И мене исто ме болеше кичмата, но по 1 недела одмор ми пројде. Сега пред 2 недели кога ќе легнам исправено на грб и кога ќе сакам да се подигнам нагоре без помош на раце, само со тело имам мн јаки болки на средина на грбот,рбетот.:confused:
   
 9. MK3-2JZ

  MK3-2JZ

  Член од:
  4 април 2013
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  1
  дечки отидов јас скроз на скроз сега едвај се движам иам огромни болки во половината кажете некој вежби и слично за да се исправам малце
   
 10. Andrejrulz

  Andrejrulz

  Член од:
  20 март 2008
  Мислења:
  694
  Допаѓања:
  414
  Ако си од СК, тркни до кај Туран. :)
   
 11. MK3-2JZ

  MK3-2JZ

  Член од:
  4 април 2013
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  1
  кај е тој нешто подетално да ми кажеш
   
 12. Laplusbelle

  Laplusbelle

  Член од:
  12 мај 2013
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Zdravo. Imam bolki vo polovinata i bolkata po4nuva od polovinata a istovremeno me zaboluva i vo gradniot kosh kaj srceto.Bolkite mi se pojavuvaat 4esto nekogash i pri odenje mnogu me zaboluva edvaj izdrzuvam pa ke ve zamolam da mi kazete sto da pravam :)
   
 13. Staeseng

  Staeseng

  Член од:
  21 јуни 2018
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  96
  Што да се прави ако боли половината од многу седење?
   
 14. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.566
  Допаѓања:
  3.869
  ... седи помалку, или ич!
   
 15. Roy Fokker

  Roy Fokker

  Член од:
  26 септември 2012
  Мислења:
  5.936
  Допаѓања:
  4.117
  рицино ќе го среди ?
   

Сподели преку: