Бодибилдинг суплементи

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Па незнам кој. Има многу избор како што гледам
овде. http://polleosport.mk/sportska-ishrana/zgolemuvanje-na-testosteron

Затоа и прашувам кој е најдобар за парите.
Ниеден.
Спиј и јади здраво.

И зашто уопште мислиш дека ти треба "зголемување на тестостеронот"?
Ако имаш проблем со тестостеронот иди на лекар.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Па незнам кој. Има многу избор како што гледам
овде. http://polleosport.mk/sportska-ishrana/zgolemuvanje-na-testosteron

Затоа и прашувам кој е најдобар за парите.
Ниту еден не функционира, не си ги троши парите. Ако прашуваш за да ги подобриш перформансите во теретана не се труди за џабе со тесто-бустери. Посвети се на исхрана, спиење, тренинг. Ако осеќаш депресија, слабо либидо , зголемени телесни маснотии и затоа прашуваш за тесто-бустер најдобро оди на лекар.
 
F

Flatter

Гостин
Ниеден.
Спиј и јади здраво.

И зашто уопште мислиш дека ти треба "зголемување на тестостеронот"?
Ако имаш проблем со тестостеронот иди на лекар.
Ми треба за зголемување на перформансите пошто по цел ден работам а вечерно време одам редовно вежбам па би сакал нешто за покачување на максиум перформанси било кој суплимент.Препорака и искуство
 

panamera

Metalhead
Член од
7 јули 2018
Мислења
29
Поени од реакции
6
C4 протеинче, мое мислење. А креатин, XPLODE...
 
F

Flatter

Гостин
Ниту еден не функционира, не си ги троши парите. Ако прашуваш за да ги подобриш перформансите во теретана не се труди за џабе со тесто-бустери. Посвети се на исхрана, спиење, тренинг. Ако осеќаш депресија, слабо либидо , зголемени телесни маснотии и затоа прашуваш за тесто-бустер најдобро оди на лекар.
А ете гледаш како знаеш :) Пишав горе ама си ме прочитал порано
Како и да е би сакал да слушнам препорака од некој суплимент од искусни
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
А ете гледаш како знаеш :) Пишав горе ама си ме прочитал порано
Како и да е би сакал да слушнам препорака од некој суплимент од искусни
Пробај со пумпачи, но не ги користи многу време. Најдобро е да имаш средена и континуирана исхрана.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
@Flatter citrulin, arginin i kreaTEN pred trening ako imas nedostig na energia. Samo ne gi koristi sekoj den posto se naviknuvas naniv.
dodeka sne kaj suplemenrive, dali nekoj go ima koristeno proteinot whey pure fusion od amix? kako e po vkus,miris,rastvorlivost...Znam deka nese nesto jaka firma no ovaj mesec bi zel nesto so sredna cena.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
@Flatter citrulin, arginin i kreaTEN pred trening ako imas nedostig na energia. Samo ne gi koristi sekoj den posto se naviknuvas naniv.
dodeka sne kaj suplemenrive, dali nekoj go ima koristeno proteinot whey pure fusion od amix? kako e po vkus,miris,rastvorlivost...Znam deka nese nesto jaka firma no ovaj mesec bi zel nesto so sredna cena.
цитрулин мислан е подобрена формула на аргининг, така што нема потреба од аргинин, амикс е ист како ФА нутришн ако имаш пиено, нешто подобар вкус и растворливост од мајпротеин ама за состав поверни ми се МП
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Како надоврзување на муабетот за магнезиумот, зедов сабајлево од зегин, магнезиум+б6 (во една капсула има 350 мг магнезиум цитрат + 6мг б6), 15 капсули за 110 денари, произведен во САД, synergy (synevit.net)
 
Член од
18 април 2015
Мислења
59
Поени од реакции
104
Користам веј протеин како "замена" за оброк, правам протеин смути со банана и по некоја јагода, бидејќи сум на калориски дефицит со цел слабеење со супер резултати до сеа. Досега го зимав 100% Whey Protein Complex од Олимп задоволен сум од него неам никакви тегоби со оглед дека сум лакто интолерантен но гледам со цени Multi-Phase Whey од БигМен е по конкурентен, повеќе се исплати. Искуства со Multi phase? Да се префрлам или да си седам на тој од олимп?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Користам веј протеин како "замена" за оброк, правам протеин смути со банана и по некоја јагода, бидејќи сум на калориски дефицит со цел слабеење со супер резултати до сеа. Досега го зимав 100% Whey Protein Complex од Олимп задоволен сум од него неам никакви тегоби со оглед дека сум лакто интолерантен но гледам со цени Multi-Phase Whey од БигМен е по конкурентен, повеќе се исплати. Искуства со Multi phase? Да се префрлам или да си седам на тој од олимп?
Биг мен ти е германски ама од олимп ти е многу подобар. Од биг мен го испив до пола и го фрлив оти нема вкус,пиеш исто како обична вода да пиеш дури гаден. Ако сакаш да смениш, пробајго супериор веј кор. Супер протеинче.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Користам веј протеин како "замена" за оброк, правам протеин смути со банана и по некоја јагода, бидејќи сум на калориски дефицит со цел слабеење со супер резултати до сеа. Досега го зимав 100% Whey Protein Complex од Олимп задоволен сум од него неам никакви тегоби со оглед дека сум лакто интолерантен но гледам со цени Multi-Phase Whey од БигМен е по конкурентен, повеќе се исплати. Искуства со Multi phase? Да се префрлам или да си седам на тој од олимп?
Стари рекле: Не прашувај што е подобро, прашај што е поскапо...

- Фирмите со цена од таа категорија имаат многу лош амино-киселински профил внимавајте...

@martin01

Брат додатоците во исхрана не се мерат по вкус, мирис, растворливост, а ниту па по цена (реално) туку по квалитет...
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
Дали му протеин без вкус/со вкус има aspartame and sucralose?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Стари рекле: Не прашувај што е подобро, прашај што е поскапо...

- Фирмите со цена од таа категорија имаат многу лош амино-киселински профил внимавајте...

@martin01

Брат додатоците во исхрана не се мерат по вкус, мирис, растворливост, а ниту па по цена (реално) туку по квалитет...
toa da ali gold standard e kvaliteten no vkusot i rastvorlivosta mu se na nisko nivo :D biotech e odlicen, mi se pogode vo se ama solena mi e cenata :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom