Бодибилдинг суплементи

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Уште нешто да ве прашам, дали некој од вас има користено трибулус или сличен суплемент на база на трибулус? Значи ме интересира искуство од прва рака ако некој користел
Najdobar moj drugar go zede tribulusot, so nego vezbam zaedno uste od koga sme pocnati i digame skoro isto tezini..nemase nekoj poznacajni rezultati da diga poveke ili pak da zgolemi muskulna masa ali imam procitano deka go namaluval kvalitetot na spermata na lica pomladi od 30 godini i deka e steten, se preporacuva za povozrasni osobi.
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
близнаците го препорачуваат од се срце ако памтам добро
Да,ама многу знае кој се близнаците :D

бтњ,да не знае некој,дали ќе ми прават проблем на аеродром,ако од уса ми донесе другар јек3д ?

пошто нели,забранет е тука..
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Да,ама многу знае кој се близнаците :D

бтњ,да не знае некој,дали ќе ми прават проблем на аеродром,ако од уса ми донесе другар јек3д ?

пошто нели,забранет е тука..
не верувам, нека го отвори за да е сигурен дека нема да му праат проблеми (пошо да не мислат дека е за шиткање)
 
Член од
9 декември 2009
Мислења
87
Поени од реакции
25
Да,ама многу знае кој се близнаците :D

бтњ,да не знае некој,дали ќе ми прават проблем на аеродром,ако од уса ми донесе другар јек3д ?

пошто нели,забранет е тука..
јек3д не е забранет и нема да ти прават проблем зошто од таму се увезува по легален канал 20$ 250г. паковање,кај нас го шиткаат 2100 денари.
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
јек3д не е забранет и нема да ти прават проблем зошто од таму се увезува по легален канал 20$ 250г. паковање,кај нас го шиткаат 2100 денари.
Друже,не ми кажувај што е забрането кај нас а што не.Тоа што го има по локални теретани,тоа е дрруг муабет.Забранет е јек3д-то во МК.
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Ова хормониве што се вбризгуваат со шприц опасни се?
--- надополнето: 11 август 2012 во 00:13 ---
и каде може да најдам, колку пари се?
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ова хормониве што се вбризгуваат со шприц опасни се?
--- надополнето: 11 август 2012 во 00:13 ---
и каде може да најдам, колку пари се?
Иди на специјалист нека те прегледа и нека ти даде хормонална терапија ако сакаш.Тоа е легално,а нелегално е да прашаш бодибилдерите.
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Иди на специјалист нека те прегледа и нека ти даде хормонална терапија ако сакаш.Тоа е легално,а нелегално е да прашаш бодибилдерите.
а опасни се по здравјето?
 
Член од
9 декември 2009
Мислења
87
Поени од реакции
25
S

Stef Bachatero

Гостин
или па ич не пишувај ако не се разбираш
Секое апче има свој ризик.Зависи колку си спремен да ризикуваш и да вложиш време.Ако ти е само да изгледаш убаво и да имаш мускули.Тогаш ризикувај.Но секогаш запознај се со ризиците пред да земаш било што.Вежбањето интензивно и балансирана исхрана би ти требало околу 2-3 години да реализираш тоа што за 6 месеци ќе ти направи анаболични стероиди.Твој избор е дали ќе ги земеш и дали ќе ризикуваш.Последици од земање се гинекомастија,кељавост,здебелување на црниот дроб,срцеви проблеми ако ги земеш долг период.Но возраста е многу битна +20 години е најдобро да се земаат не млади луѓе како тебе што се во екот на младоста.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom