Бодибилдинг суплементи

Член од
5 март 2018
Мислења
15.146
Поени од реакции
16.662
Баш овој вкус не. Чоколат Милк вкусот е преблаг по мене

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Овој е многу благ и тука имам само замерка, поготово јас со млеко го пробав. Иначе вкусен е многу,за тој што е љубител на благо топ, јас ќе треба со сила да голтам :)
Не ми е толку битен вкусот, повеќе за квалитетот ме интересира
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
Член од
5 март 2018
Мислења
15.146
Поени од реакции
16.662
Super izbor, dosta dobar protein. Sleden pat probajgo od biotech izolatot, podobar nemam pieno.
Искрено јас бев повеќе за гејнер, од dymatize super mass ќе земав затоа што ми се виде составот многу добар за разлика од другите гејнери, ама исто како и вас и други ми рекоја дека подобро протеин одколку гејнер, е сега кога го купував овој, детето што работи во продавницата за малце шо не ми смена пак мислење, ми вика за таа намена која што ја бараш џабе протеин, подобро гејнер за цената, повеќе јагленихидрати итн
Ама сепак се одлучив да го земам, се надевам ќе се погоди.
Јагленихидрати ќе гледам да внесувам преку исхраната повеќе.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
Искрено јас бев повеќе за гејнер, од dymatize super mass ќе земав затоа што ми се виде составот многу добар за разлика од другите гејнери, ама исто како и вас и други ми рекоја дека подобро протеин одколку гејнер, е сега кога го купував овој, детето што работи во продавницата за малце шо не ми смена пак мислење, ми вика за таа намена која што ја бараш џабе протеин, подобро гејнер за цената, повеќе јагленихидрати итн
Ама сепак се одлучив да го земам, се надевам ќе се погоди.
Јагленихидрати ќе гледам да внесувам преку исхраната повеќе.
Hidratite mozes polesno da gi vneses nego proteinite. Eve eden recept koj ti e slicen na gejner.
350mll mleko
Dozerka whey
100gr ovez
20gr maltodextrin(go ima vo prodavnicite za zdrava hrana)
10gr puter od kikiri i edna raka mesavina od zamrznato ovosje malina, jagotki, kapinki, grozje, gi imas vo kam marketite i evtini se. Site zaedno izmesajgi vo blenderot i ete gejner. Dva pati na den i ke imas rezultati ti garantiram ali moras i ishranata da ja drzis na dobro nivo.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.549
Јаглените хидрати во гејнерите се најчесто од малтодекстрин и декстроза. На кило ако ги земаш поеврино иди. Не треба да се претерува со овие или дијабет.

А овие што продават суплементи ќе те убедуваат дека се што имаат на рафтојте ти треба

Мартин ова шо ти го кажа злато вреди, ем знајш што клаваш во себе ем поздраво

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk
 
Последно уредено:

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.967
Толку ако сте мераклии да се стави само маса, базирано на јаглехидрати, лупајте овес, ќе ве чини десетина пати поевтино од гејнериве, проста математика е во прашање. Е сега овесот не е толку вкусен и лесен за внесување како гејнерски шејк, јебига. Израчунајте што ви е побитно.
 
Член од
22 септември 2018
Мислења
189
Поени од реакции
121
Толку ако сте мераклии да се стави само маса, базирано на јаглехидрати, лупајте овес, ќе ве чини десетина пати поевтино од гејнериве, проста математика е во прашање. Е сега овесот не е толку вкусен и лесен за внесување како гејнерски шејк, јебига. Израчунајте што ви е побитно.
Овес+whey+банана (или смрзнато овошје)+путер од кикирики и нема подобар вкус ниеден гејнер :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.662
Поени од реакции
34.962
Овес+whey+банана (или смрзнато овошје)+путер од кикирики и нема подобар вкус ниеден гејнер :)
Место путер од кикиритки пробајте некогаш со ТААН, чудото има исто калории како путерот од кикиритки, подобар мирис (барем од моја гледна точка) и дури и повеќе протеин (27-30гр протеин на 100гр).
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.549
Место путер од кикиритки пробајте некогаш со ТААН, чудото има исто калории како путерот од кикиритки, подобар мирис (барем од моја гледна точка) и дури и повеќе протеин (27-30гр протеин на 100гр).
Колку е пари/грамажа, и кај се наоѓа?
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
104
Поени од реакции
45
Земање протеин, ни амино килесините не ги пиши. Да се надеваме дека ги има сите и во квантитет како шо треба :tapp: .
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Knockout 2.0 е врв ! Исто според мене добар е и RedWeiler
Да незнаеш како да речиш, порано за мене лично беа добри сите производи од Олимп а сега се му е катастрофа поготово и некои анализи кои ги читнав за нив и за доста други протеини ме замисли што и како се купува...
Автоматски споено мислење:

Super izbor, dosta dobar protein. Sleden pat probajgo od biotech izolatot, podobar nemam pieno.
Се надевам копирав добар линк... No hate, само споделувам што сум пронашол на интернет...
 
Последно уредено:
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.549
Ако верувате дека 100% е ист составот со тој на паковката гнасно се лажете. Не ме ни чуди овие labdoor и слични да се поткупувани од разни компании за добар review. Тешка пара се врти во суплементскава индустрија.

Овие од лабдор што се топ 10 само myprotein ми се познати, другите брендој прв пат ги среќавам. (изгледа дека сме мал пазар и отепани)



Еден македонски "гуру" ми се колнеше во Ultimate Nutrition Prostar, "најдобар" "ти ништо не знајш" "јас 20 години вежбам" демек колку поскап толку подобар. Па после да испадни ON се најдобри.

П.С Ако има некој продавница за суп, нека кажи, ќе му кажувам на сите што ги знам да купуваат од кај вас за замена на попусти. Ебати гуру-то ебати
 
Последно уредено:
Член од
26 декември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
192
Ако верувате дека 100% е ист составот со тој на паковката гнасно се лажете. Не ме ни чуди овие labdoor и слични да се поткупувани од разни компании за добар review. Тешка пара се врти во суплементскава индустрија.

Овие од лабдор што се топ 10 само myprotein ми се познати, другите брендој прв пат ги среќавам. (изгледа дека сме мал пазар и отепани)
Околу labdoor

 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
104
Поени од реакции
45
Да незнаеш како да речиш, порано за мене лично беа добри сите производи од Олимп а сега се му е катастрофа поготово и некои анализи кои ги читнав за нив и за доста други протеини ме замисли што и како се купува...
Автоматски споено мислење:


Се надевам копирав добар линк... No hate, само споделувам што сум пронашол на интернет...
Вреди да се прочита. Пак се се врти окулу маркетингот и брендинг.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom