Бодибилдинг суплементи

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од chipicaoo, 18 октомври 2011.

 1. Gjoroski

  Gjoroski Персонален тренер.

  Член од:
  14 септември 2009
  Мислења:
  1.162
  Допаѓања:
  830
  Период на интересни промоции во Херкулес :vozbud:
  Да ве разбудам од зимскиот сон.

  hiper super nova gjoroski dedo mraz.jpg
   
  На martin01 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Gjoroski

  Gjoroski Персонален тренер.

  Член од:
  14 септември 2009
  Мислења:
  1.162
  Допаѓања:
  830
  За сите оние кои премногу калорично прославуаа за празнициве и намераваат да продолжат до нивно конечно завршување :) пакет по ОК цена.
  akcija.jpg
   
  На MacedoniaTimeless и martin01 им се допаѓа ова.
 3. Rist

  Rist

  Член од:
  31 јули 2008
  Мислења:
  113
  Допаѓања:
  35
  Почетник сум околу со боди билдинг и по две недели земав протеин Blade Whey 2270 со вкус на јагода, но имам нагон на гадење после пиењето.. Како да го преминам ова?
   
  На martin01 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. choker

  choker

  Член од:
  24 ноември 2013
  Мислења:
  143
  Допаѓања:
  117
  не земај повеќе суплементи во животот.
   
 5. martin01

  martin01

  Член од:
  26 октомври 2016
  Мислења:
  857
  Допаѓања:
  448
  Pijajgo so mleko pred spienje. Odma posle trening nepijaj whey oti ke te zasiti. Ti se losi oti ima vonego stevia zasladuvac.
   
  На Macedonian97 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Macedonian97

  Macedonian97

  Член од:
  25 септември 2016
  Мислења:
  359
  Допаѓања:
  236
  Оти во него има се освен протеин... Најчест проблем на ефтини протеини, штета што луѓето најпрво што прават е купуваат протеини, креатини, стимуланси а не инвестираат во знаење... Важно протеин да се има, да се пија и да се закачи на инстаграм кај што клати шејк, манга да се биди оти то чупината го сака знајш билдерите големи се а уште шејкови после тренинг пијаат :masa:.
   
  Mafo1, Gjoroski, Кеплер и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  5.057
  Допаѓања:
  6.707
  Ајде ќе научат со тек на време дека ништо посебно нема да постигнат со суплементите, особено како што сите се залетуваат бап-буп во теретана 5 месеци и мисли Сталоне ќе стани.
  Еден убав муабет му се испушти на Петар Челик, од 7:08 до 7:24 на видеово, а тие другите пак ефикасните се и нож со две острици, или ќе постигнете се, или ќе си го заебите здравјето.
   
  На MacedoniaTimeless, Macedonian97 и martin01 им се допаѓа ова.
 8. martin01

  martin01

  Член од:
  26 октомври 2016
  Мислења:
  857
  Допаѓања:
  448
  Уште е кајнас тој муабет дека со веј се клават мускули и дека е хемија и сите почетници трчат по веј за брзо "градење на маса." И кога ке се увери дека нема резултат,евети разочарување :D
   
  На Macedonian97 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Rist

  Rist

  Член од:
  31 јули 2008
  Мислења:
  113
  Допаѓања:
  35
  А јас прашав само најдобро намерно но...
   
 10. martin01

  martin01

  Член од:
  26 октомври 2016
  Мислења:
  857
  Допаѓања:
  448
  blade ne e kvaliteten protein. Zemisi od trec nutrition go imas vo hardcoreshop stranicata mozes i da si naracas. Koga kupuvas whey gledaj da e 100% cist whey da nema mesavina na proteini od drugi izvori. Gledaj da e od firma kako trec, biotech, gaspari, muscle teck, optium nurrition, dymatize, my protein, scitec nutrition. Ovie firmi ti se pokvalitetni. Ti se losi od taja stevijata so ja klavat kako zasladuvac, premnogu mava na aroma. Probaj so mleko da go pies i ako imas pak nagoni za povrajkanje negopijaj. Isto imav maka od FA whey proteinot.
   
 11. Gjoroski

  Gjoroski Персонален тренер.

  Член од:
  14 септември 2009
  Мислења:
  1.162
  Допаѓања:
  830
  @Кеплер , не се сложувам со твојот заклучок, ниту пак со тврдењето на Петар.
  За било што да се примени, потребно е тоа да се направи на правилен начин. Никаков лек нема да те доведе до целта, доколку не се направи се на начин како што е потребно. Исто е и со додатоците во исхраната. Доколку се следат протоколи, резултати ќе има и ќе се поголеми од резултатие кај оние кои не користат додатоци во исхрана.
  Истово е и во случајот на употреба (правилен назив е злоупотреба) на лекови.
   
  На martin01 и Филип85 им се допаѓа ова.
 12. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  5.057
  Допаѓања:
  6.707
  Овие што земаат од прв месец суплементи ако продолжат со вежбање, ретко остануваат после одреден период само на суплементи, да бидиме искрени суплементи нема да ги направат како нивните идоли што се на хормон за раст.
  Правилно вежбање+правилна исхрана+одмор+ време се основните и најбитните фактори, ама се ова е доволно за да се достигне некој „природен изглед“ што максимум на секој му е генетски предодреден, 50ка рака на низок процент на масти не се постигнува со овие работи, а и сам знаеш по што летаат деците денес.
  Инаку знам дека ти е во интерес да се трошат суплементите и ај со среќа годинава да продадеш повеќе од лани, али тоа што не се сложуваш со мене и не е толку страшно, повеќе ме интересира како би успеал ти да го побиеш Петар Челик во тврдењето, човекот е икона на овој спорт на просторите на СФРЈ и формата што ја вади на 70години е подобра од многу луѓе што се на 25 години и на хормонска терапија?
  Дај некој натурален од тие што ги тренираш кој успеал само со вежбање и суплементи да се направи планина од мускули на низок процент на масти (под 10%).
   
  На MacedoniaTimeless и martin01 им се допаѓа ова.
 13. Gjoroski

  Gjoroski Персонален тренер.

  Член од:
  14 септември 2009
  Мислења:
  1.162
  Допаѓања:
  830
  Прочитај повторно убаво што имам напишано, на што се должи моето не согласување, па после ќе дискутираме. Мене, воопшто немаш потреба да ми објаснуваш кој е Петар Челик. А ти дај ми пример каде јас сум кажал или промоворал дека со користење на додатоци во исхраната се станува Петар Челик или достигнува обем на рака 50 цм кој обем ни Челик не го достигнал во својата кариера, а како бројка во ББ воопшто не игра улога.
   
 14. Mafo1

  Mafo1

  Член од:
  3 март 2013
  Мислења:
  2.469
  Допаѓања:
  1.124
  Поголема глупост од протеин да се пие со млеко, нема, нема ни да има.
   
  На MacedoniaTimeless и Viksa.LAL им се допаѓа ова.
 15. martin01

  martin01

  Член од:
  26 октомври 2016
  Мислења:
  857
  Допаѓања:
  448
  Објаснини зошто не се пие со млеко:D
   

Сподели преку: