Бодибилдинг суплементи

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
@Кеплер , излезете од дома малку, прошетајте низ градот :) . Шала на страна, изгубив желба или се посветив на други работи од општо значење и добра. Губам лично, ама се работи на неколку проекти во моментов.
Ќе се потрудиме годинава виртуелно да се вратиме и бидеме присутни ;)
@alekso.mk, ако остане нешто за тогаш. Денес, оние кои знаат каде се продажните места, не посетија.
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.662
Поени од реакции
34.962
@Кеплер , излезете од дома малку, прошетајте низ градот :) . Шала на страна, изгубив желба или се посветив на други работи од општо значење и добра. Губам лично, ама се работи на неколку проекти во моментов.
Ќе се потрудиме годинава виртуелно да се вратиме и бидеме присутни ;)
@alekso.mk, ако остане нешто за тогаш. Денес, оние кои знаат каде се продажните места, не посетија.
Хаха, не е проблем шетањето, ако шетаме по продавници само за прашување каде ни е крајот, дојде друго време, време на пазарење од дома и време кога главен маркетинг ти е интернетот, а слободното време е се пократко и поскапоцено. Од моја перспектива ако отворам страница на која не може да се снајдам за било која информација, по автоматизам ја затворам и прескокнувам пазарење од таму, делува и непрофесионално, иако можеби таму може да најдеш најдобар производ и совет. Земајте го како добронамерен совет, има еден куп добри странски страници од кои може да земете пример и со не многу замарање да најдете некој кој ќе ви изработи слична страна по дизајн само со вашето лого, а цената на изработка на такви страни е смешна во споредба со бенефитот кој може да ви го донесат, плус ако додадете и достава по карго ја имате цела територија, па и една платена реклама на фб и азното само ќе си дојди :D
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
@Кеплер



Да не ми кажеше дека имаат гага шипинг немаше да отворам и немаше да видам дека имаат и попусти на тоа што ми треба. Околу 23-25$ заштедив само од шипингот и попустите.
Кец на десетка.
Фала!
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.662
Поени од реакции
34.962
@Кеплер



Да не ми кажеше дека имаат гага шипинг немаше да отворам и немаше да видам дека имаат и попусти на тоа што ми треба. Околу 23-25$ заштедив само од шипингот и попустите.
Кец на десетка.
Фала!
Нема проблем, за тоа сме тука :)
Iherb се закон, имаат често попусти, а реално и без попусти цените им се прифатливи, јас ги посетувам често и нон стоп нарачувам дали за мене или за некој близок од таму. Еве пример во последнава нарачка си зедов ацетил л-карнитин, сите продавници во мкд ги поминав и никаде не го најдов, од таму го зедов тој на primaforce за џабе, 250 грама за 21 долар (500 дози од по 500мг), а реално е супер суплемент.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Партали зделка е ALCAR-от, газење. Заедно со Na-rala чуда се прават, reverse на многу кондиции праат.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
ацетил л-карнитин нели е повеќе суплимент за подобра работа на мозокот отколку за слабеење, нели е подобар “обичниот“ л-карнитин, или ја погрешно сум разбрал?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.662
Поени од реакции
34.962
ацетил л-карнитин нели е повеќе суплимент за подобра работа на мозокот отколку за слабеење, нели е подобар “обичниот“ л-карнитин, или ја погрешно сум разбрал?
Ацетил л карнитин ти дава уште еден куп други бенефити, помага и за „слабеење“, но во мојов случај не го земам за тоа.
https://examine.com/supplements/l-carnitine/
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.662
Поени од реакции
34.962
Може да ми ја објасни некој разликата меѓу овие два продукти?
https://www.iherb.com/pr/Optimum-Nutrition-Pro-BCAA-Unflavored-10-9-oz-310-g/68553

https://www.iherb.com/pr/California-Gold-Nutrition-BCAA-AjiPure-Branched-Chain-Amino-Acids-Gluten-Free-Powder-16-oz-454-g/71025
Зошто од едниот се внесуваат 15.5грама а од другиот само 5грама?
Епа во тој со дозерка од 15.5 грама имаш 8грама вкупно леуцин+изолеуцин + валин и плус имаш глутамин, витамин ц, натриум, калиум, а во другата се на се имаш 5грама леуцин+изолеуцин+валин и само тоа, толкава е и дозерката.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Мислења за QNT Delicious Whey Protein?



На акцја е 2500, па не знам дали вреди да се земе. Еве се што најдов за него:

Contains whey protein concentrate, isolate and hydrolysate


Не најдов инфо дали и што содржи од аминокиселини, само ова најдов информации. Вреди да се земе или да се заобиколи протеинчево?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
Мислења за QNT Delicious Whey Protein?



На акцја е 2500, па не знам дали вреди да се земе. Еве се што најдов за него:

Contains whey protein concentrate, isolate and hydrolysate


Не најдов инфо дали и што содржи од аминокиселини, само ова најдов информации. Вреди да се земе или да се заобиколи протеинчево?
Kopija e na bigman proteinot. Tapa e zato e evtin i nema bcaa
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Само да ви кажам, не препорачувам над 1g на ден ALCAR, 2x 500 би била најдобра доза, повеќе НЕ е подобро. Поготово кога се меша со Na-rala ефектот неспоредливо послиен станува, а исто така и дозата потребна за постигнување на ефект осетно се намалува.

Ако мешате со ALA/Na-rala, а имате проблеми со регулација на гликоза/инсулин, (може да имате а да не знаете) обавезно носење со вас некое мало чоколадце, шеќерче или било што благо.....може да отидете у хипоглоцемија, па дури и во шок, заебана работа.

П.С. Ова се случува само ако го зимате на гладно, т.е. да немате оброк некои 30-40 минути после дозирањето, или пак ако сте веќе во "опасна" фаза на дијабет/резистетност, напомена дека ова НЕ Е сајд ефект на суплементите, него проблем со вашата состојба!
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
Photo0153.jpg еве денес како заврши протеинот од my protein impact whey 2kg. И гејнерот шо го кипив на акциа 3000денари 6кг. 1 ден нема од ко е земен. Причината е: пролив,гадење,поспаност,нагло паѓање на апетитот,надуеност на стомакот,прдење без престан. Евтиното носи лоши последици. Досега сум немал ниту еден ваков проблем се до денес. Чкарт роба и без размислување ги зедов.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Aman be drugar whey core go piese do vcera.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom