Бодибилдинг суплементи

Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Дечки ваше вежбачко искуство со протеин концентрат (обичен) 2.5 кг - одприлика 2000+ денари VS изолат 2.5кг одприлика 4000+ денари...

Ме интересира дали осетивте некоја супериорна разлика кога сте пиеле еден спроти друг, и реално какви се резултати на крај. Теоретски немора да објаснувате што е разликата, тоа јасно ми е )
не никакава разлика испив 5кг врека исолат
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Дечки ваше вежбачко искуство со протеин концентрат (обичен) 2.5 кг - одприлика 2000+ денари VS изолат 2.5кг одприлика 4000+ денари...

Ме интересира дали осетивте некоја супериорна разлика кога сте пиеле еден спроти друг, и реално какви се резултати на крај. Теоретски немора да објаснувате што е разликата, тоа јасно ми е )
Ако ти е јасна разликата, не ми е јасно како прашањето не ти е јасно?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Дечки ваше вежбачко искуство со протеин концентрат (обичен) 2.5 кг - одприлика 2000+ денари VS изолат 2.5кг одприлика 4000+ денари...

Ме интересира дали осетивте некоја супериорна разлика кога сте пиеле еден спроти друг, и реално какви се резултати на крај. Теоретски немора да објаснувате што е разликата, тоа јасно ми е )
koga pijam izolat,pocesto odam po mala nuzda a od koncetratot ne. podobra dobivka od izolatot e to so pomalce me nasituva koga go pijam pred vecerata a i pomalce osejkam bolka vo muskulite koga go pijam izolatot podolg period. od izolat koristam superior iso pro zero a od koncetrat whey protein na optium. skoro site proteini se isti isto i kreatinive.[DOUBLEPOST=1508276124][/DOUBLEPOST]
Кaкo дa си нaпрaвaм сaм пре вoркaут сo кoи сoстoјки
5 grama kreatin,doza whey i 30 grama carbox i eteti preworkout :)
drug marifet,kokakola limenka i edno lajce kafe,turigo vo kokakolata i za pred trening taman :)
druga stvar: 4 kalinki,cveklo i 4-5 urmi. prvo ke gi iscedis kalinkite pa posle cvekloto i urmite. ova e dosta efikasno go imam probano i deluva samo ke treba da go pijas nedela dena pred trening za da osetis razlika.
 
Последно уредено:
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
А некoјa ефективнa кoмбинaцијa, креaтин,бетa aлaнин, цитрулин мaлaт
 
Член од
25 декември 2011
Мислења
404
Поени од реакции
185
не никакава разлика испив 5кг врека исолат
koga pijam izolat,pocesto odam po mala nuzda a od koncetratot ne. podobra dobivka od izolatot e to so pomalce me nasituva koga go pijam pred vecerata a i pomalce osejkam bolka vo muskulite koga go pijam izolatot podolg period. od izolat koristam superior iso pro zero a od koncetrat whey protein na optium. skoro site proteini se isti isto i kreatinive.
Конечно еден добар одговор ) , јас идам на тренинг од сабајле и мавам еден протеин+некој ЈХ банана етц, кога пред тренинг го пиев изолат некако осекав повеке енергија на тренинг(затоашто пак во изолат составот на аминокиселини е појак?), и да рекавери мислам дека беше подобар, сега пијам концентрат и рекавери после добар тренинг ми е некаде 2 дена(мускулите престануваат да болат на 2иот ден) со тоа што јадам еден куп витаминки,

сепак незнам дали исолат ги вреди своите пари или не :vrtioci:
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Конечно еден добар одговор ) , јас идам на тренинг од сабајле и мавам еден протеин+некој ЈХ банана етц, кога пред тренинг го пиев изолат некако осекав повеке енергија на тренинг(затоашто пак во изолат составот на аминокиселини е појак?), и да рекавери мислам дека беше подобар, сега пијам концентрат и рекавери после добар тренинг ми е некаде 2 дена(мускулите престануваат да болат на 2иот ден) со тоа што јадам еден куп витаминки,

сепак незнам дали исолат ги вреди своите пари или не :vrtioci:
со разликата у цена може да купиш глутамин , концетрат+глутамин > исолат
 
Член од
25 декември 2011
Мислења
404
Поени од реакции
185
со разликата у цена може да купиш глутамин , концетрат+глутамин > исолат
па тогаш подобро Бца од само еден глутамин, идеално и бца и глутамин, ама тука ке стигнеме до цената на изолат )
јас сеа ке земам еден концентрат + еден изолат и ке пијам изолат само во денови на тренинг а кога одмарам концентрат да заштедам малце ке видиме шо ке бидне
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.648
Поени од реакции
34.915
А какви резултати очекувате од изолатот?
Опоравувањето не зависи само од изолатот, си бара целата храна да ви е средена, масажи, дневни активности и што уште не, дозерката изолат тешко дека ќе направи чудо.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
па тогаш подобро Бца од само еден глутамин, идеално и бца и глутамин, ама тука ке стигнеме до цената на изолат )
јас сеа ке земам еден концентрат + еден изолат и ке пијам изолат само во денови на тренинг а кога одмарам концентрат да заштедам малце ке видиме шо ке бидне
ке стигнеш со бца, глутамин и концетрат до цена на излоат , со тоа што концетрат+бца+глутамин >>> изолат
 
Член од
25 декември 2011
Мислења
404
Поени од реакции
185
ке стигнеш со бца, глутамин и концетрат до цена на излоат , со тоа што концетрат+бца+глутамин >>> изолат
концентрат + бца + глутамин не е еднакво на изолат, нема да навлегувам во теории, секој може да отвори интернет и да прочита што е точно изолат

сакав да слушнам реално практично искуство од земање на еден или друг и дали би одлучиле сепак за изолат и ако е поскап или би оделе со поефтин концентрат

еве конкретно ти што пиеш сега? што си пиел? резултати? сила/маса/рекавери/повеке енергија имаш на тренинг, значи нешто поради што би си одлучил за изолат
или потполно исти ти се гледат?

секако ова прашање за натурални ББ, тие што мават фарма, нормално се им е исто ако се на хормони ))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom