Битола

Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Мене ми се допадна тоа што вечерта за коледе на плоштадот имаше 400 литри вино и кобасици:) бар не спасија што палевме оган во Турското(тоа за ментални што е) да не се трошиме премногу од нашиот преголем буџет:)
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Многу ми е криво што немам некои роднини таму и само еднаш имав прилика на екскурзија во 8мо одд. да отидам во Битола.
Имам слушано убави работи и би сакала да отидам барем на ден- два некој ден.
Еве имаш покана од сите нас битолчани од форумот,кога сакаш дојди,ќе те прошетаме:)
 

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16
А бе нема град ко Битола,ниту имало,ниту ќе има.:)
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
3
ne mi e jasno kako mozi da postojat ziteli na makedonija so uste nemat dojdeno vo bitolaa KAKO MOZII ? :back:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
ne mi e jasno kako mozi da postojat ziteli na makedonija so uste nemat dojdeno vo bitolaa KAKO MOZII ? :back:
Во право си, ама ме интересира кои се твоите мотиви за да го поткрепиш тоа мислење?!
По тебе, ќе ги наведам јас своите...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Еве имаш покана од сите нас битолчани од форумот,кога сакаш дојди,ќе те прошетаме:)
Важи,прв слободен момент,ветувам дека идам.:helou:

Ќе биде смешно ако се изгубам,што е многу веројатно,јас сум со ориентација смртно скарана,смртни непријатели сме.:icon_lol:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ама не ти, јас знам дека ти знаеш... сакам тој да ми каже. Да молчеше ти, тој со гаранција ќе ми речеше заради битолчанки и заради хамбургерот кај Бомбата... а се сомневам дека сам знае за Хераклеја... или Пелистерски очи. Ама добро...
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
E да многу ги има таквите мислат дека во то е најакото а и пиењето кафе на широк сокак :)
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Битола - град кој за мене претставува една дестинација една авантура која ја практикувам на секои 3 месеци.

Одам да се релаксирам, да се отргнам од дивиот запад наречен Тетово, да уживам колку толку.
Се знаат маршрутите широк сокак натаму наваму, после тоа малце кај паркот зимно време кај Фискултурното (така мислам дека се вика) а летниот период се знае на фонтаната- која сега е добро накитена и го симболизира комунизмот со петокраката на врвот а од страните испишани интересни пораки од моите другарчиња:)

После тоа може некад у прекрасната Лектира да се забега во потрага по некое чупе, па на јадење во пекарата погоре од Саат Кулата, одкога ќе се најадеме продолжуваме да си пиеме, бидејќи се растура гужвата на фонтаната одиме во горнио парк ка Саат Кулата, интересно е да се видат толку млади луѓе на едно место што ми се плакнат очите и заборавам од каде сум дошол.

И се знае секое утро ја правиме Битолската:)
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
3
Важи,прв слободен момент,ветувам дека идам.:helou:

Ќе биде смешно ако се изгубам,што е многу веројатно,јас сум со ориентација смртно скарана,смртни непријатели сме.:icon_lol:



ее да дојдиш и мене да ме бараш да те прошетам хехехехе
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
29
Поени од реакции
0
Скопјанка сум ама ја сакам Битола.Ги сакам прошетките и попладневното кафе на Широк Сокак,планинарењето по Пелистер со неизбежното чајче во Молика...и секако лазањите во Де Ниро.
Еј,уште ли ја имаат традицијата -пица за 100 денари за Божиќ?
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
38
Поени од реакции
5
super grad ,samo za Vodici sto ne vi go davaat bazentot toa ne mi se bendisuva
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Драги мои сограѓани Битолчани,бидете срекни што се смена градоначалникот и што дојде господинот Владимир Талевски инаку уште ке газевте кал наместо асвалт и ке кршевте штикли од мистериозните плочки на Широк Сокак.Инаку јас најмногу си ја сакам Битола и жал ми е што од Октомври ке морам да студирам Скопје.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Драги мои сограѓани Битолчани,бидете срекни што се смена градоначалникот и што дојде господинот Владимир Талевски инаку уште ке газевте кал наместо асвалт и ке кршевте штикли од мистериозните плочки на Широк Сокак.Инаку јас најмногу си ја сакам Битола и жал ми е што од Октомври ке морам да студирам Скопје.
За Тоа си во право многу го среди градот, ај се надеваме, дека ќе се досреди комплетно во наредните години.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom