Битола

Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Битолчани, утре ви одам на гости нанеколку дена :)

Па кој сака да се видиме после долго време нека пише пп да ми остави број да се чуеме:):)

Така да одам да ја осетам Битолската Баба Зима:)
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Ете слика, од една наша сограѓанка, Гордана.
Се гордеам со мојот град.:pipi:

 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
ееее да не беше Битола кај ќе одеа грците сега:)
се зезам,битола си е битола,луѓето се фини не се лоши,а и најубави девојки има.:smir:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Хе хе... се имаме дупнато од смеа со рефлекторот и да можам, одма би му ја залепил макската на Бетмен, за да фрла оригинална сенка :vozbud:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Хе хе... се имаме дупнато од смеа со рефлекторот и да можам, одма би му ја залепил макската на Бетмен, за да фрла оригинална сенка :vozbud:
Ај да напишиме петиција до општината :vozbud::vozbud::vozbud::pos2::pos2::pos2:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Сејте, јако е в крај и вака.
А можи и да бидат буквите ВТ.
Е сеа, зависи како ги сфаќате.
Како Битола, или Владимир Талевсски.
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Хе хе... се имаме дупнато од смеа со рефлекторот и да можам, одма би му ја залепил макската на Бетмен, за да фрла оригинална сенка :vozbud:
Да бе и мене не ми е јасно шо треба да претставува тој рефлекторот. Мене ми кажаа дека во другите земји то било некаква сигнализација за јавна куќа па сега замислетеја неинформираноста на нашиот град од збиен тип па направиле ваква љуфка.:)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Многу ми е криво што немам некои роднини таму и само еднаш имав прилика на екскурзија во 8мо одд. да отидам во Битола.
Имам слушано убави работи и би сакала да отидам барем на ден- два некој ден.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.508
Поени од реакции
47.685
И јас нешто како Крејзи ин Лав сум бил еднаш само на пат накај Отешево на екскурзија во прва година средно не оставија на Широк Сокак отидов во една кафана (Јагне мислам се викаше) таму се најадов се поднапив од таму во автобус директно и не ни памтам баш многу...а имам и некои роднини мислам ама слаб контакт јебига
Сега ваљда на 26 ке идам на утакмица Пелистер-МЗТ ама од тој настан нема да видам ниедна убавина на Битола.sd
За натенане човечка посета во подобри времиња здравјеsd
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
202
Поени од реакции
1
Пуштена во употреба историска патека на Пелистер

Во присуство на министерот за животна средина и просторно планирање, Џелим Бајрами, амбасадорката на Швајцарија во Р.Македонија, Никол Вирш, Градоначалникот Владимир Талески и други бројни гости, на Пелистер, беше пуштена во употреба историската патека наречена Магаревска линија на македонскиот фронт.




_____________________
:barca:
Only B A R C A is in my heart!!!
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Многу ми е криво што немам некои роднини таму и само еднаш имав прилика на екскурзија во 8мо одд. да отидам во Битола.
Имам слушано убави работи и би сакала да отидам барем на ден- два некој ден.
Не треба да жалиш за тоа дека немаш роднини во Битола, треба да жалиш што имаш толку форумџии во Битола, а не си била на гости :)
Ur Welcome :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom