Битола

Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
Navistina viktor imase prasanje na mesto,ima li nesto osven strezevo i molika covek da prespie i da proseta? i ako moze nekoe info okolu cenite pls? :0
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
brainbug напиша:
Navistina viktor imase prasanje na mesto,ima li nesto osven strezevo i molika covek da prespie i da proseta? i ako moze nekoe info okolu cenite pls? :0
За спиење го имаш Епинал, хотел Битола , Молика , детското одморалиште , има соби и Дихово мислам дека Рис се викаше.
А за шеткање ја има и Хераклеа , двете езера, корзото , тумбе кафе итн.
Цени ? Врска немам :)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Амииии Милениум не кажа!!!:)

Инаш повеќе места за преноќевање, супер е во ДеНиро, имаш супер средени куќи во НАЈСТРОГИОТ ценар во улицата кај фотолидија.

За шетање та се знае прво и задолжително он д ред карпет(корзото) едно 20 пати ќе го свртиш-Битолска традиција. Имаш супер стара чаршија се и сешто ќе си најдиш таму. После супер е средено шеталиштето и паркот --таму обавезно за супер провод. Го имаш и тумбекафе иако последно време е многу зафрлено. Хераклеа разбира се. Пелистерот е закон имаш многу ресторани/вили кои се отворија во последно време и не е многу скапо ако си стравно заинтересирана пушти ПП ќе ти препорачам да не правам тука реклами. :)

Цени? Епа за македноски услови не е скапо за разлика од Скопје тука животот е поефтин. Едино што е скапо во БТ е да се сместиш во Хотел Епинал иако има супер базен, терени за рекреација, супер соби, Бар, сопствен фризерски салон и сл.


Се надевам дека ти помогнав
Поздрав.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
jove_bt напиша:
Амииии Милениум не кажа!!!:)

Инаш повеќе места за преноќевање, супер е во ДеНиро, имаш супер средени куќи во НАЈСТРОГИОТ ценар во улицата кај фотолидија.

За шетање та се знае прво и задолжително он д ред карпет(корзото) едно 20 пати ќе го свртиш-Битолска традиција. Имаш супер стара чаршија се и сешто ќе си најдиш таму. После супер е средено шеталиштето и паркот --таму обавезно за супер провод. Го имаш и тумбекафе иако последно време е многу зафрлено. Хераклеа разбира се. Пелистерот е закон имаш многу ресторани/вили кои се отворија во последно време и не е многу скапо ако си стравно заинтересирана пушти ПП ќе ти препорачам да не правам тука реклами. :)

Цени? Епа за македноски услови не е скапо за разлика од Скопје тука животот е поефтин. Едино што е скапо во БТ е да се сместиш во Хотел Епинал иако има супер базен, терени за рекреација, супер соби, Бар, сопствен фризерски салон и сл.


Се надевам дека ти помогнав
Поздрав.
А зошто бе братче едноставно не не` поканиш кај тебе да спиеме не сеа да плаќаме по хотели.... дај кај тебе дома и крај, не да се мачиме по хотели :):helou:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
sky_dog<no1> напиша:
А зошто бе братче едноставно не не` поканиш кај тебе да спиеме не сеа да плаќаме по хотели.... дај кај тебе дома и крај, не да се мачиме по хотели :):helou:
Јове, и мене брат обавезно да ме викаш, инаку иам многу познаници во Битола.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
А хахаа важи кога идите навака лет ми ноу :)

Не за друго да знам да почнам да градам поткровље.:pos::pos::pos:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
So e ova Bitolata posledno vreme slabo komentirana. super e sega letnata sema. I letnata diskoteka Olimpiski se otvori :) to e taka ponovo :)
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Pa koj vie e kriv koga: se madzarat bitolskite chupina!
Eve ti edna smeshka: nekna ja chuv na shirkok sokak
-So sho dojde le?
-So avtobus, sedev prostum celo vreme!
:pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2:
LELE RAGAZZA!!!!! Heraklea za shetkanje? Da ne lazish malku?
Deca, Ah deca! Ajde site na spienje!
:pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Dzings напиша:
Pa koj vie e kriv koga: se madzarat bitolskite chupina!
Eve ti edna smeshka: nekna ja chuv na shirkok sokak
-So sho dojde le?
-So avtobus, sedev prostum celo vreme!
:pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2:
LELE RAGAZZA!!!!! Heraklea za shetkanje? Da ne lazish malku?
Deca, Ah deca! Ajde site na spienje!
:pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2:
Оти да лажам? Има водич , објаснува кој руини од кој век се , и како направени . Налето по некој концерт можиш да вкусиш , Синтезиз кога беа Хераклеа лудило беше.
Поштовам историја и ако многу малце знам за наш крај таква и мие задоволство некој од срце кога ми објаснува за истата.
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Aj ne se praj naivna!:smir:
Toa e najpoznatoto car-sex mesto vo Pelagonija!
Taka da ovaa proshetkava mi deluva nekako:drk: , vaka!:pos:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Dzings напиша:
Aj ne se praj naivna!:smir:
Toa e najpoznatoto car-sex mesto vo Pelagonija!
Taka da ovaa proshetkava mi deluva nekako:drk: , vaka!:pos:
Ти ова сериозно?
Спортската и горе на панорама на градот мислев луѓето се клецкаја !
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Ama ti ne ja pratish mnogu novata moda na kleckanje a?
Bashka extra e mestoto (Provereno) :smir: .
Eve ti ushte edna smeshka:
Drugar bara rabota:
-Kazi nekoj predlog shto da rabotam?
-Odi vo herakleja prodavaj pivo i kondomi
-Aj ne me zaebavaj!
-Sho ti e? Ke gi prodavash po dupla cena od prodavnici i bashka nikoj nema da se zamara da ti bara fiskalna
Drugarovpo edna minuta dumanje: Znajsh oti si vo pravo!!! Ke probam...
Cirkuzi, vic mu napravivme na chovekot!
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Лудило :)
Не сум по модата ама штом викаш екстра е , можи вреди да се проба .
Само една молба кон другарти , шише водка , виски нешо да продава оти чоекот не ми пие пиво:)
 
Член од
31 март 2007
Мислења
74
Поени од реакции
0
ne ti se isplaka da pravis biznis tamu .... daleku e .... osven ako ne zivees Bukovski :pos2:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
ragazza напиша:
Лудило :)
Не сум по модата ама штом викаш екстра е , можи вреди да се проба .
Само една молба кон другарти , шише водка , виски нешо да продава оти чоекот не ми пие пиво:)
Ne si po modata? Hm......:raz:
Jas se dumav da otvoram slatkarnica tamu. Ti sho vikash?:pos2: :pos2: :pos2: I taka blagoto e odlichen afrodizijak! Grci vrie..
AAAA ne mozi! Ako ne pie pivo togash stavi go na PAUSE i da dojdesh so nekoj shto pie, zashto takvo e mestoto a i nema filingot da go osetish!:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom