Битола

Член од
26 март 2022
Мислења
246
Поени од реакции
774
Бочваро, Жежо и Гајдаро горе во новиот пазар ако сте за скара и автентична кафана, Корзо не сум била во скоро ама ок му беше јадењето последно кога бев.
Чифлик е океј и амбиентот е убав посебно за овој период од годината.
Гајдаро поминал покрај уба скара. Ќе го иссилите некој да седни ќе се разочара.
Уба храна има Гала јас ако се прашвам.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Гајдаро поминал покрај уба скара. Ќе го иссилите некој да седни ќе се разочара.
Уба храна има Гала јас ако се прашвам.
Оти бе, убо мелено месо има кај Гајдаро.
Уштипците му се топ
Пак ќе речам, во Битола во скоро време најубото ребро го јадов во Жежо
 
Член од
26 март 2022
Мислења
246
Поени од реакции
774
Оти бе, убо мелено месо има кај Гајдаро.
Уштипците му се топ
Пак ќе речам, во Битола во скоро време најубото ребро го јадов во Жежо
Јас последно ко јадев, то меленото ко со џигери мешано. А нели џигерот од кај Гајдаро е врв. :D
Генерално жалосна му е скарата, спрема то колку е извикан Гајдаро.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Јас последно ко јадев, то меленото ко со џигери мешано. А нели џигерот од кај Гајдаро е врв. :D
Генерално жалосна му е скарата, спрема то колку е извикан Гајдаро.
Кога јадеше последно ?
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Јас за скара последно време Пепсито си го поштовам, а и општо земено се шо сум пробал е убо.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Уба е скарата кај Гајдаро. Македонките му се топ. Гала викат дека е најевтино и убо, немам одено. Кај Бочваро е ептен биртиско место, ама во глобала не е лошо, плус ми е многу блиску мене, и е најчаршиско шо можи. Ако сака некој духот на стара Битола да го осети е таму. Во чикмаче пикнато, калдрма, то е то. Жежо за млекциња и џигери викат дека е убав, јас не го преферирам ради клиентелата шо оди таму, ѓупска кафана е напраена во чаршијата. Викат дека та кај пазарот шо му е, таму е подобро и повкусно место. Порано беа Капри и Премиер ок места, сега се ебиветер, ма да Капри има добра храна ама цените се до небо. Аурум и Чифлик се по фенси. Аурум мислам дека е најселското место шо постои. Цел град е исполнет со сељандурија, не одам нигде поќе.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.822
Битола, градот на конзулите,
со гребен асфалт ќе ги доработи патиштата на 11 битолски околни локации: Брусник, Крклино, Трн, Карамани, Горно Оризари, Долно Оризари, Трново, Дихово, Цапари, Драгожани и Кванташки пазар.


„...селата Цапари, Дихово и Долно Оризари покажале дека нема трага од никаков гребен асфалт, а жителите велат дека нема никаков асфалт донесен во нивните села ниту пак знаат дека локалната власт спроведувала такви активности, договор за „Санација на тротоари, јавни површини и партерно уредување“ во вредност од 165.000 евра, општината фактички плаќа 100.000 евра за транспорт на гребен асфалт од Плетвар до Битола на растојание од 46 километри...“

342177496_129835320004958_7583458758152872297_n.jpg

...еве и нашиот @мкд владе, го сретнав во Цапари како се сонча чекајќи да го асфалтираат каливиот пат, инат не мрда дури не го види асфалтот! :D
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.792
Поени од реакции
21.202
Битола, градот на конзулите,
со гребен асфалт ќе ги доработи патиштата на 11 битолски околни локации: Брусник, Крклино, Трн, Карамани, Горно Оризари, Долно Оризари, Трново, Дихово, Цапари, Драгожани и Кванташки пазар.


„...селата Цапари, Дихово и Долно Оризари покажале дека нема трага од никаков гребен асфалт, а жителите велат дека нема никаков асфалт донесен во нивните села ниту пак знаат дека локалната власт спроведувала такви активности, договор за „Санација на тротоари, јавни површини и партерно уредување“ во вредност од 165.000 евра, општината фактички плаќа 100.000 евра за транспорт на гребен асфалт од Плетвар до Битола на растојание од 46 километри...“

Прегледај го приврзокот 376194

...еве и нашиот @мкд владе, го сретнав во Цапари како се сонча чекајќи да го асфалтираат каливиот пат, инат не мрда дури не го види асфалтот! :D
Bijons znaci sto pati vi kazav, od Rotino sum ama deka nikoj ne go znaj zatoa Capari. A i blisku se, tuka preku pat so se veli.
P.s isti vakvi vlecki imam, taka da nisto ne e iskluceno :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.984
Абе како се викаше еден алтернативен кафич у Битола, кога идеш низ Широк сокак, па стигаш до саат кулата, е, од тука лево у куќите? Некоја стара куќа, нешто на спрат, крцка све коа се движиш унутра и тн.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.792
Поени од реакции
21.202
Абе како се викаше еден алтернативен кафич у Битола, кога идеш низ Широк сокак, па стигаш до саат кулата, е, од тука лево у куќите? Некоја стара куќа, нешто на спрат, крцка све коа се движиш унутра и тн.
Visaz
 
Член од
24 август 2015
Мислења
241
Поени од реакции
346
Јас последно ко јадев, то меленото ко со џигери мешано. А нели џигерот од кај Гајдаро е врв. :D
Генерално жалосна му е скарата, спрема то колку е извикан Гајдаро.
Od toj dziger stopankin 2 dena povrakjav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom