Биди ѓубре за да те ценат?

S

smart ass

Гостин
секогаш треба да сме пријателски расположени кон другите само на тој начин ке дознаеме кој не цени инаку кој вели дека ѓубриљата ги ценат доказ за тоа се камионите наутро со ѓубраџии
 

Eufrat Kurajber

Real cigan from da hood.
Член од
4 декември 2009
Мислења
341
Поени од реакции
12
Вистина најдобро е да си ѓубре за да те ценат... со секој втор ако си толку мил и добар повејќето од тие гледаат како попрво да ти плукнат во рака.... ха... значи од секогаш си има незадоволни лигуши..лицемери..и гомнари околу нас.. али има една поговорка..ТРКАЛОТО СЕ ВРТИ...се шо треба ќе се заврти и ќе си дојде на место ..
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Никој не може да те цени ако си ѓубре. Може само лице да ти праат ако имаат некоја корист од тебе.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
“ѓубре“-ама за луѓе кои го заслужуваат тоа-друго не знаат да ценат
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Биди ѓубре за да те ценат ? - Па тоа е точно за тие што незнаат да ценат добрина а такви ги има многу,тоа го знам од лично искуство што мене ми се има случувано.Тие што се паметни и што знаат да ја ценат добрината никогаш нема да те искористат и злоупотребат.Со текот на времето се открива маската на сите и тогаш дознаваме всушност какви се.
 
S

StereoLove

Гостин
Eпа ако си добар ке го користат тоа.Некој не знае да ја цени добрината а за жал денес е се почесто тоа.
 
H

HITCH

Гостин
НЕ! Никако! Поубаво ќе си спијам! Не ми треба да се замарам како да го повредам некого или како да го навредам. Нема да постигнам ништо повеќе освен што ќе си имам грижа на совест и што нема да можам да заспијам од мака ако сум го повредила или навредила некого :toe:
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.502
Поени од реакции
4.252
секогаш треба да сме пријателски расположени кон другите само на тој начин ке дознаеме кој не цени инаку кој вели дека ѓубриљата ги ценат доказ за тоа се камионите наутро со ѓубраџии
ЈП Комуналец FTW!
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Другото однесување и поставување на односот со мене го детерминира моето однесување према него. После знаете, како иде:smir:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
не не те ценат кога си ѓубре, се плашат, посебно ако си човек на позиција тогаш и се покоруваат но тоа не е трајна вредност, кога тогаш ќе му дојде крајот, затоа како рекле старите тивка вода брег рони.
 
Г

Господ

Гостин
Ѓубре сум не за да ме ценат туку да ме мразат:toe:
 
Г

Господ

Гостин
Абе....ѓубрето не е чисто:wink:
Туку зошто сакаш да те мразат...посети го ИВАН ИСЦЕЛИТЕЛОООТТТ
Маѓија е ова.:toe:
Обично те мразат луѓе кои правиш да се чувствуваат очајно,лошо.
А предизвикување очај ми е екстаза.
Посебно кај фаци што ги презирам:pipi:
 
S

smart ass

Гостин
Е што има толку добро
предизвикување очај ми е екстаза.
Амислам чуму е поентата-од каде таа екстаза тоа чувство БАШ додека некој е очаен и тоа од ВАС предизвикано.....ахх кампањите...
Посебно кај фаци што ги презирам
Епа чекај кога веќе ќе ги средиш(ете биле очајни,доживеа екстаза.)...сеуште ќе ги презираш???

Нема да сакаш нова екстаза???
 

Марко!

Алфа
Член од
6 февруари 2010
Мислења
272
Поени од реакции
14
Не.

Имај муда за да те ценат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom