БиХ - Македонија | 08.09, недела 14.30 часот |

Статус
Затворена за нови мислења.

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.208
Поени од реакции
8.011
Ако Црна Гора ја победи Србија во последното коло тогаш има круг од 4 репрезентации

Летонија +12
Босна +3
Македонија -9
Црна Гора -6

Тогаш треба да ја победиме Летонија со 11 разлика .
Не, во тој случај прво се гледаат бодовите од мечевите помеѓу овие 4 репрезентации. Ние ќе имаме само 1 победа и автоматски испаѓаме:place:
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Јас кога јадам гомна дека годинава играта им е катастрофа сите ме пцуеја, епа сега еве ви на дело... Денешнава утакмица ја изгубивме поради премногуте грешки на Ѓечевски и непостигнатите поени на Дамјан и Војдан. Не ми е јасно како може тренерот да гледа дека на Ѓечевски воопшто не му оди играта и цела утакмица пак да го остави да игра и да прави грешки. Наместо него требаше да го стави Соколов, веќе кога Чековски е повреден и неможе.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
702
Поени од реакции
528
Изгледа ќе треба да се отвараат по три теми за утакмица - една за хејтери, една за патриоти и една за оние што пратат кошарка :D.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Абе овој Види Фотос е крив малериште!!!




:icon_lol:
 
R

Rigel Kent

Гостин
Не, во тој случај прво се гледаат бодовите од мечевите помеѓу овие 4 репрезентации. Ние ќе имаме само 1 победа и автоматски испаѓаме:place:
Леле ужас , ова значи дека Србија не мора да победи со Црна Гора , и така Црна Гора нема да иде во втор круг :гик:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Јас кога јадам гомна дека годинава играта им е катастрофа сите ме пцуеја, епа сега еве ви на дело... Денешнава утакмица ја изгубивме поради премногуте грешки на Ѓечевски и непостигнатите поени на Дамјан и Војдан. Не ми е јасно како може тренерот да гледа дека на Ѓечевски воопшто не му оди играта и цела утакмица пак да го остави да игра и да прави грешки. Наместо него требаше да го стави Соколов, веќе кога Чековски е повреден и неможе.
Баш би сакал тоа да го видам, Соколов центар да игра :)
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
Со двајца игравме и туј таму Владо нешто ке покажеше остала екипа дрва и истерај надвор.Предраг боље бокс да си се бавта за кошарка дрво невидено браќата исти ѓавол еден од 7 и еден од 6 одлично пет плус.Тоше паметно си направи да се пензионира ама овие го зафркнаа кој друг ако не другарите ке те зафркнат.Реално стар е и време му е да си иде достојанствено.Оние браќа камења слепци значи да викнам комшичиња од зграда што играат малски баскет ке погодат барем 3 шута од инат што се вика.На БО треба да му се дадат најголеми одликувања исто и на Перо друго нек земе да се обеси цел живот тренира да не се даде кош.Предраг колку висок толку глуп дрво цреп.А овие младите еба му мајка ако они не претставуваат тешко на нас
 
R

Rigel Kent

Гостин
Сега ќе се молиме Србија да ја победи Црна Гора ... а нема да има императив за тоа :(
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
Едноставно е, Србија и Литванија ги тепаат двете, нас ни е доволно и 10 разлика со Латвија.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
312
Поени од реакции
153
После толку нервози човеков може мирно да спие.

Демек ај крај со крај ќе скрпат и ќе победат АМА ништо !
На Самарџиски балетан не му е рамен и не го бива и не го бива и НЕ ГО БИВА !
Единствено што го бива е за давање изјави на крај на утакмица и единствено по што човек ќе го запамти е онаа негова невина фаца кога ќе направи фаул :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom