Бесплатен концерт на Џибони во Скопје - 03.04.2009

Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
На 3. април 2009 година на плоштадот Македонија во Скопје, се подготвува голем музички настан по повод 15-годишниот јубилеј на компанијата Тинекс. На овој музички спектакал, публиката ќе може да ужива во настапите на : Елена Ристеска, Ламбе Алабаковски, Мартин Вучиќ со ПерЕкс Оркестар и Владо Јаневски.

Најголемото роденденско изненадување на вечерта е солистичкиот концерт на големата музичка звезда од Хрватска, неповторливиот Gibonni, со својот специјален гостин Влатко Стефановски!

Неколкучасовниот музички настан кој ќе започне во 19.30 часот е бесплатен и отворен за целиот македонски народ!
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ќе биде као на Здравко Чолич :)))))
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.292
Поени од реакции
45.807
градоначалникот на Центар не се заебава :)

ја би се пуштил, ми се свиѓа Џибони има фини песни. :P
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Интересен маркетинг и интересна прослава, за случајност токму во предизборната кампања. Ќе го биде можниот иден градоначалник на центар. :icon_lol:

Ќе одам јас ради Џибони и Владо Јаневски секако :pipi:

Иако кога се сетам како беше на Чолич и шеќернине цури ми доаѓа да не одам.
Aма во оваа криза гага журка не се пропушта :):):)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Џибони го обожавам, така што ништо чудно да рипнам до плоштад.:back:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Ќе биде као на Здравко Чолич :)))))
Пу пу пу, мрдај се од место!:wink: Тогаш ќе умрев во толпата, пошо сум клаустрофобична, бев на раб на живеењето и делувањето на оваа планета. Инаку, ваљда нема да е до толку напунето. Нема да има од повозрасната генерација, ваљда:nesum:...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ау,зеленки за Дијаманте ради темава! :)


Браво за Тинекс,Џибони еј,каква само одлична вест.
Ќе беше совршено на сцена предтоа да беа Суперхикс место другите,но океи.
А може и да се дојде покасно,кога ќе завршат Тин идолите со своите песни,па и ќе се расчисти гужвата.

Конечно,Џибони! :cuc:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Пу пу пу, мрдај се од место!:wink: Тогаш ќе умрев во толпата, пошо сум клаустрофобична, бев на раб на живеењето и делувањето на оваа планета. Инаку, ваљда нема да е до толку напунето. Нема да има од повозрасната генерација, ваљда:nesum:...
Ќе глеаме од кај Германос :))))
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
89
Поени од реакции
1
bravo jas ne slusam takva muzika ama idejata e dobra i se nadevam deka site sto ke otidat ke si pominat ubavo pozdrav za idejata i za tineks bese taka?
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
406
Поени од реакции
8
Супееееееееер.Ова ќе биде закон .GIBONNI+ Vlatko stefanovski + Vlado Janevski:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Хммм интересно е да се ѕирне и ова нешто. Да се потсетам на времето кога ги обожавав неговите песни, а и да се види Владо Јаневски после дооолго време. :)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Преубав настан, Џибони, Владо, Влатко, преубава комбинација, преубав спектакл, одлична забава, совршен концерт ќе биде тоа, народот ќе навали чим е гага :vozbud:
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Иииии! Што убаво! Јас мислам дека слично ќе биде како за Чола. И уште да не ми почнуваше колоквиумска утредента... :kesa:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Фино што ќе ни гостува Џибони кај нас, само мислам за на плоштад му е преголем залак оти далеку е од популарноста што ја имаше пред неколку години.Бев на неговиот концерт шо го имаше на саем пред 4,5години не знам баш точно кога,али во живо некако и не ме толку воодушеви.А што се однесува до споредбата со Чола, далеку е тој од Чола и во никој случај не може да се споредува со жива легенда,не само тој туку сите други останати.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Преубаво нешто и се надевам дека ке испадне како што треба и ке отидам на концертот затоа што ги обожавам песните на Џибони.Уште денес почнаа некои договори а иако веста не е толку официјална.Ама Џибони има мислам доста обожавтели и мислам дека ке биде преполно/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom