Београдски Синдикат

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
902
Поени од реакции
1.366
На пролет вадат нов албум :) Лудила.... мора еднаш да се оди на некој настап на БС и после да си умриме слободно :icon_mrgr:
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.401
Поени од реакции
10.904
За жал и Бс направија чекор кон комерцијала, како и се останато малте не, јбг не можам органси да поднесам кога некој што Цеца цела дискографија и ја знае, ќе си пее Систем те лаже. Додека лирички пак им нема рамен за текстови, иако пак порано повеќе ми правеа мерак текстовите. Лично омилени од нив ми се Заједно, Од срања се не бежи, Оловни војници... Како и да е бог и батина за рап се Бс, заедно со Марчело и Дениро најквалитетно од Србија
+
(y)(y)
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
902
Поени од реакции
1.366
Шо е комерцијала во песната Касно је , жити се?
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.491
Поени од реакции
4.776
Партали направија.
Да овај мозак твој у глави није само сива маса
служи за размишљање и ту је твоја шанса

Не требам ти ја да ти кажем шта је стварно
мени биће драго да инспиришем те само
Да мислиш својом главом, да се наоружаш ставом
да тежиш циљу правом, макар не стигао тамо
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.491
Поени од реакции
4.776
Во моменти кога те тепа осаменост те погодуваат со нова песна директно во центар, неповторливи се БС.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.401
Поени од реакции
10.904
Оваа гледам не се објавила тука, нешто најдобро од нив во последно време, полна песна со емоција, болка, суровост.

 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.675
Поени од реакции
7.166
Не ги пратам којзнае колку многу но чат пат знам нешто да слушам од нив за да разбијам монотонија од комерцијална музика кока стално се врти на радио. Една песна што у задње време многу често знам да ја пуштам што мене лично многу ми се допаѓа текстот бидејќи е 100% за многу ствари што се дешаваат тука на балканов а и подалеку.

 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.401
Поени од реакции
10.904
Сигурно топ5 најмоќни строфи во балкански рап некогаш напишани

Mi smo sindikalna bratija, ekipa koja sabija
mocni kao armija, jaci od svih partija
pozdrav za Gadafija i za Uga Caveza
mi sanjamo o takvima da oslobode nas kaveza

I za brata Asada, jaceg od svih napada
zivot radja se na istoku, smrt dolazi sa zapada
i Rusi iz Donjecka i Huti iz Jemena
nasa borba je iskrena, mi smo deo istog plemena

Dobro znate ko smo, revolucija to smo
ekipa sa Principom i sa celom Mladom Bosnom
pre cete nas ubiti nego parama kupiti
ekipu k'o Sindikat vise niko nece skupiti

I kad dodje kriza mi se ne sklanjamo iza
ne ko Soros i Siriza, mi nismo ta ekipa
mi smo sindikalna klika, slobodni k'o Island
nama vodja nije bitan, ideal uvek iznad

Ovaj sistem je pizda, vlada onaj ko izda
ako zivot je predaja, ja necu to da priznam
necu zivot na vodi, mi smo Beograd na slobodi
sindikalna armija - zauvek u borbi
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.491
Поени од реакции
4.776

Kajgana Shop

На врв Bottom