Без кондом сте - Што ќе правите?

Член од
19 јули 2005
Мислења
6
Поени од реакции
0
Ќе се растрчаш!
:D



Шо знам... тоа со кондоми против сида е исто како да носиш серум против змиски отров. Шансите да закачиш сида во македонија ти се исти како да те касне поскок а ти немаш серум у тебе. :)

Исто е поголема шансата и да добиеш рак на белите дробови од шо пушиш цигари, па тоа не те тера да ги оставиш. (ја не пушам) ;-)

Ако не се брцаш по селски кафани полни со украински курви, мислам дека нема да имаш проблеми.

Како и да е, страв куќа чува. Секој треба да си мери за себе.
Ја лично нема да претерувам толку. Сум имал такви авантури, пошто цурите ми изгледале ОК. Мислам дека знам да проценам добро и да разликувам помеѓу потенцијална сидашка и нормална цура.
Утре идам у Бугарија на одмор. Е таму без кондом јок!
:)

Моите 2 центи.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Нема врска со темава, ама морам да ви кажам :)
Вчера си пиев кафенце во двор кај мене и се загледав едно време накај дрвото и видов кондом обесен :lol: Има деца сместени во куќата до мојата и си фрлале од тераса долу :lol:
Добро е, децава користат кондоми, ги сушат кај комшиите и пак ќе си го земат :lol:
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
wickaman напиша:
Ќе се растрчаш!
:D
Ако не се брцаш по селски кафани полни со украински курви, мислам дека нема да имаш проблеми.
...............
Мислам дека знам да проценам добро и да разликувам помеѓу потенцијална сидашка и нормална цура.
Утре идам у Бугарија на одмор. Е таму без кондом јок!
:)
Прво! Од каде знаеш дека, некој друг што брцал по селски кафани полни со украинки, не ја брцал цурата (што ти сакаш да ја брцаш) претходно :?: :wink:

Второ! Од каде знаеш дека цурата што ќе ја брцаш, не ја брцал некој тип кој брцал цури во Бугарија без кондом :?: :wink:

И трето! Ај кажи ми ти жити се како се препознава потенцијална сидашка? Да се познаваше така, многу помал ќе беше бројот на заболени од СИДА
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
Сидата се препознава, но хив-позитивата е финтата...

Инаку некој рекол: да користиш кондом е као да мирисаш цвеќе со гас-маска.
Се сложувам дека чувството не е исто, но, што е сигурно сигурно е... рече калуѓерката и стави кондом на вибраторот.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.680
Поени од реакции
4.803
more ako mi se saka so kesa ke go vrzam:)
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
САМОКОНТРОЛААА!!! Нема шанса да одам понатаму .
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
FortunE напиша:
А богами потребна ти е јака самоконтрола за во таква ситуација да се тргнеш и да кажеш "не, следниот пат" :lol:
зошто толку јака самоконтрола? Едноставно ќе си праите и други работи,не мора баш одма секс...Пенетрации,ова она разбираш...


А лично за мене фала богу дека нема шанса да ризикувам...Ќе има и други шанси,ако не здравје боже

StenmarC напиша:
Прво! Од каде знаеш дека, некој друг што брцал по селски кафани полни со украинки, не ја брцал цурата (што ти сакаш да ја брцаш) претходно :?: :wink:

Второ! Од каде знаеш дека цурата што ќе ја брцаш, не ја брцал некој тип кој брцал цури во Бугарија без кондом :?: :wink:

И трето! Ај кажи ми ти жити се како се препознава потенцијална сидашка? Да се познаваше така, многу помал ќе беше бројот на заболени од СИДА
Тука си во право.Фала богу дека шанса нема да препознаеш сидаш/ка.Да не им пишува на чело случајно а? БАш некоја што делува невино може да има некоја полова болест(не мора да е сида)има еден куп други болести, така да никогаш не се знае што можеш да закачиш.И ако мислиш дека некој знаеш,не ќе дојде да ти каже дека има сида,шо значи и близок може добро да те зае*е.(Добро сеа не близок,близок) ама можи да наеб*ш од некој што мислиш дека го знаеш.
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
374
Поени од реакции
9
(без кондом сте)Што ќе правите???

Се наоѓате во ситуација каде што сте ептен запалени,женската не е ништо покусо:sekss: :sekss: ,но немате кондом.Што ќе правите????
ПС.нема од каде да купите,а ни ти ни она/он нема.АЈ ДА ВЕ ВИДАМ СЕГА КОЈ ИМА МУДА ДА ВРШИ РАБОТА БЕЗ ДА ЗИМА ПЛАТА.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Lesna rabota,ke prekines so seksot pred ejakulacijata,ili ke i kazes drugiot den da se napie kontraceptivni tableti,kako i da e od seksot nema otkazuvanje po sekoja cena
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
мРнО, тука станува збор за секс без кондом, а не секс па ти да го тргаш пред ејакулација.

Ако се нема кондом, нема да има секс. А ако до толку дошло, еден од двајцата ќе оди и ќе купи. Ако не, има и други начини на задоволување.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
zato postoi i oralniot i analniot i megu c*c*i i red drugi pa i mojot potpis :)
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Зависи за каква девојка се работи.... т.е. за која поточно.... значи ако е некој "проверен" партнер.... девојка со која сум подолго време... тогаш нема што да се паничи..... но доколку како "слободен стрелец" ми се залепила некоја во некој кафиќ.... е тогаш ништо.... двајцата ке одиме по дома :icon_lol:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Нема без кондом,ќе си мислиш со време
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Абе пикам здраво бе ......важно дупка да има:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom