Бебе-кукла за идни родители

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
885
Еден тренд којшто доаѓа од западот, иако мислам дека сеуште го нема кај нас (според мене за среќа :)) се бебе-куклите. Бебиња кои јадат, плачат, мочкаат, дишат итн. и со тоа идните родители се вежбаат на нив, да увидат дали ќе се добри родители.

Јапонците се луди по бебето робот, со кој јапонците се надеваат дека позитивно ќе влијае на идните на родители и ќе сакаат да имаат дечиња (иако поверојатен е спротивниот ефект).А посебно хит на интернет се бебињата изработени од ванил, кои "дишат" и се слуша чукање на срце, а изгледаат како вистински бебиња.
(да да кукли се! :))Еве повеќе за овие бебиња, ако сакате купете си т.е. посвојте си. :icon_lol:И што ќе кажете за овој нов тренд? Лудост? Не побудале технологијава?
Или напротив голема позитивност и начин да идните родители можат да се извежбаат во својата нова улога?
Би купиле вакво кукличе за да ви плаче по дома? :)))
 

Блаугранец!

mes que un club!
Член од
28 август 2009
Мислења
785
Поени од реакции
175
Никогаш !!

Ако не се лажам ова е слично ко тоа од Велики Брат ВИП, што им го дадоа на Младен и Анабела ...
 

salome

Пали-Баба
Член од
8 март 2010
Мислења
46
Поени од реакции
2
Глупости што нема да измислат.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.970
Поени од реакции
7.764
Погрешен е концептот на цела замисла тоа куклите сите се правени по шаблон по програма точно се знае кога јаде кога врши нужда кога спие.
Додека бебињата се живо нешто непредвидливо, и се зависи од бебе до бебе има нејкои цицаат мајчино млеко, додека пак некои веднаш го одбиваат млекото, други спијат како мечиња, трети се бидат на секои два саати, четври плачат цело време, петти се мирни како бубалки итн итн итн.....
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.834
Поени од реакции
1.118
И што ќе кажете за овој нов тренд? Лудост? Не побудале технологијава?
Или напротив голема позитивност и начин да идните родители можат да се извежбаат во својата нова улога?
Би купиле вакво кукличе за да ви плаче по дома? :)))
Голема глупост... Како што рече bucio, бебинјата немаат чип кој на одредено време плаче, се буди или е гладно. Тоа само ќе ги изненади или можеби и разочара идните родители. Три деца, сите три беа различни во спиење, јадење, плачење.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
18.806
Поени од реакции
31.981
РАЈ ЗА ПЕДОФИЛИ! :vozbud:

Плачат, мочкаат дишат, обожаваат candy...
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Брејјј додека забегаа со технологијата :S
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.792
Поени од реакции
4.661
Да ти се згади, бе! И тоа со тамагочи (виртуелното милениче) беше вкрај бизарно, а ова е веќе болест.
 
M

marsovka

Гостин
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320481217038
Каде цитирам
Lana would make a fantastic addition to any collection or would be a fantasic start to one.

She will come to her new mummy with all the clothing detailed below

Please enjoy the rest of the auction and if you have any questions please ask :eek:)
Куклата е крстена лана и третирајте ја ко човек еден чекор oд ова A.I. Artificial Intelligence
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
855
Со ова сакаат да се намали малку популацијата на планетава, нели многу сме биле. Поизопачено нешто немам видено. А мислев им треба повеќе време после куклата за самозадоволување на кучиња да измислат некоја нова, уште поболна.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.890
Поени од реакции
2.481
леле да не кажеше дека е кукла немаше шанси да ми текне :nesvest: ами дур ја купуваат куклата нека си направат едно бебенце :pipi:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
92
Ова тотално нема врска.
Може ке се снајдат со куклата а бебето ке им биде сосем различно од неа.

Или пак нема да се снајдат со куклава и заради неа ке немаат деца.
Кој сака ке си направи свое и ке си го изгледа:baeh:
 
S

StereoLove

Гостин
Абе глупости...уште што нема да измислат...каква кукла бе:nesvest:
Куклата не може да се мери со вистинското бебе.:nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom