Бебето Бошко

Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Секоја му чест на Бошко наш... а за родителите..стварно не знам со да кажам...
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Сонценце. Браво мало чоече. Ти посакувам светла иднина исполнета со љубов.
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
65
Поени од реакции
1
Првин девојка сум за во иднина може ќе ти послужи родот:wink:.

Вака,јас не реков дека им е сеисто кога го гледаат син и на тв,ама неможам да сфатам под никаков притисок не би го направила тоа.Значи јас бев најмногу револтирана,кога таткото отиде и потпиша да не се оперира.Извини ама ако имам притисок што не ми одговара мене има кој да ме заштити нели?Можеа да излезат на тв да кажат.

Можеме до бесвест да се објаснуваме ама сепак јас ниту судам ниту ме интересира сега како живот ќе имаат тие,моето е тоа дека не смееа во ниеден случај да го остават тоа бебе на милост и не милост.

Прво проштевај за родот , а и зошто да не ми послужи...:wink:

Па откај знаеме ние шо не им изнакажаа докторите за детето кој имаше таква аномалија,можеби и не даваа долг век на живот, па му сугерираа да направи таков потег,бидејки од муабетите шо се раширија низ Битола знаеме дека тие го чекале детето и немале намера да го дадат на посвојување. Друго потпишувањето за да не се извршува операција можеби било од аспект да не го мачат оти ете не му било судено на детето да живее долг живот, а од друга страна ете срека го оперираа и детето е во најдобар ред. Значи така му сервираа докторите од типот не ке можите да го гледате , или само ке се мачи тоа кај вас остајте го демек ние да грижиме за него колку му е судено итн итн... Можеби глупости се овие али ете едно размислување бидејки не можам да најдам друга причина за што би го оставиле кога паке ке повторам со душа чекале да дојди на свет.
Мене друго ме интересира можеби е оф топик ....
Како е можно доктор Таше кој е врвен доктор и е специјалист за ин витро , не ја согледа аномалијата. Јас мислам не му ги отворија очите со пари, си е познат по таа чест, слушам сега сака да ја затвори ординацијата во Битола и да се префрли во Гостивар или Тетово.
Поздрав
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.503
Поени од реакции
14.678
Прво проштевај за родот , а и зошто да не ми послужи...:wink:

Па откај знаеме ние шо не им изнакажаа докторите за детето кој имаше таква аномалија,можеби и не даваа долг век на живот, па му сугерираа да направи таков потег,бидејки од муабетите шо се раширија низ Битола знаеме дека тие го чекале детето и немале намера да го дадат на посвојување. Друго потпишувањето за да не се извршува операција можеби било од аспект да не го мачат оти ете не му било судено на детето да живее долг живот, а од друга страна ете срека го оперираа и детето е во најдобар ред. Значи така му сервираа докторите од типот не ке можите да го гледате , или само ке се мачи тоа кај вас остајте го демек ние да грижиме за него колку му е судено итн итн... Можеби глупости се овие али ете едно размислување бидејки не можам да најдам друга причина за што би го оставиле кога паке ке повторам со душа чекале да дојди на свет.
Мене друго ме интересира можеби е оф топик ....
Како е можно доктор Таше кој е врвен доктор и е специјалист за ин витро , не ја согледа аномалијата. Јас мислам не му ги отворија очите со пари, си е познат по таа чест, слушам сега сака да ја затвори ординацијата во Битола и да се префрли во Гостивар или Тетово.
Поздрав

Jaс воопшто немам потреба да навлагам во деталите,а доколку се точни имаат право да го тужат и докторот и болницата,а не да спуштаат ролетни.

Натаму нека живеат со својата совест,мене ми е битно дека бебето е живо и здраво и му посакувам убав живот.
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
65
Поени од реакции
1
Jaс воопшто немам потреба да навлагам во деталите,а доколку се точни имаат право да го тужат и докторот и болницата,а не да спуштаат ролетни.

Натаму нека живеат со својата совест,мене ми е битно дека бебето е живо и здраво и му посакувам убав живот.
Значи се сложуваме во некои работи и јас сум среќен што бебето е живо и здраво, само муабетот ми беше дека не заслужуваат толку остри критики родителите,оти и тие биле изиграни,ова е мое мислење и немора да е така баш како што мислам.
А да прашам уште колку дечиња има со судбината како Бошко???
Па не се крена толкава прашина,значи сепак телевизијата или поконкретно А1 убаво го стокми.
Животот знае понекогаш да е суров и да си поигра со лугето.....
толку и поздрав
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Knight Templar низ Битола што не муабети се вртат за све и свашта па за ова да не останат поназад мислиш могуче е? Од маалски муабети се стига до нигде. Сепак што ќе го мачат кога е бебе? Ќе го мачат ако го остават такво и тоа МАЛЦЕ [како што рече ти дека можеби им кажале докторите на родителите]што го има да го проживее.. Со операцијата има надеж подолго да живее, ако не др нели?
Тоест доста тераме со МОЖЕБИ.. Битно е што бебето е сега добро, живо здраво.. Среќа нека го следи и натака..
 

**Buli**

засекогаш дете!!!
Член од
3 декември 2007
Мислења
125
Поени од реакции
2
Бошко има само еден месец, а е похрабар и поборец од сите нас заедно на форумов....алал да му е, се најдобро за детето....
...за поздравување се особено и докоторите, кои за прв пат во животов така силно се залагаа за нешто, без за возврат да бараат пари:kesa:
...а родителите....не е мое да им судам, ама можеби и подобро за детето е вака, барем ќе се најде во поздрава средина, пошто очигледно родителите не биле доволно добри за него...мислам, да се одкажеш од свое дете, па што и да е позадината....за мене е апсурд:toe:
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Bravo sekoja cest,milo mi epo0sebno koase raboti za bebe zasho iam slabost kon niv.
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Пред некој ден гледав на тв дека почнала да се подобрува неговата ситуација...дај боже од него да биде здраво и среќно дете
 

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
Многу ми е мило за неговото подобрување дај Боже да можи понатаму да има нормален живот, ама многу ми е жал шо е плод на двајца родители без чувства и шо гледаат на него како терет а не како дел од нив.
 

Љупка

CLAW
Член од
30 јули 2008
Мислења
69
Поени од реакции
5
Како прво , како не им било грев на родителите на детето да остават едно беспомошно суштество само и со таква аномалија во овој суров свет?Зарем не останаа луѓе на светов во вистинска смисла на зборот?
Но сепак , се радувам што се најдоа хуманитарци кои го згрижија и му ја дадоа целата помош!
Сигурна сум дека еден ден детето ќе им биде благодарно и ќе биде здраво како и другите!
Му посакувам се најдобро и многу здравје кое ќе му биде од голема корист!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom