Баро не нарече Северна Македонија

  • Креатор на темата Princ
  • Време на започнување

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
Значи ТИ СИ ЗА ПРОМЕНА????? Не филозофирај кажи!!!
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Мене ме интересира дали „само“ ние смртниците сме изненадени од именувањето... Ако се испостави дека е изненадување на глобално ниво, тогаш има надеж за нас.
 
Член од
20 јуни 2007
Мислења
809
Поени од реакции
18
изразот: ЈАС СУМ ПРОТИВ ПРОМЕНА....ПО СЕКОЈА ЦЕНА!! само го покажува атавистичкиот страв на ЛАЖНО ПАТРИОТСКИТЕ МАКЕДОНЦИ , дека всушност поставени на ветрометина....ветерот ќе ги оддува многу бргу....толку се сигурни во нивната НАЦИОНАЛНА и ПАТРИОТСКА СПЕЦИФИЧНА ТЕЖИНА..:)
Значи , ако притисокот РЕАЛНО е многу голем (може да е лажен , наместен, симулиран, заради ред причини, што треба доообро да се процени...,а не само заради ефтин рејтинг...)...“ПО СЕКОЈА ЦЕНА“...значи да бидеш СМАЧКАН.....значи страв дека не можеш да се носиш со проблемот...дека се предаваш, легнуваш за да умреш...
...Македонците практично секогаш биле притиснати и распарчени...уште од римското делење на Македонија...па уште ги има....за разлика од многу други...
Сосема друго прашање е што тоа бара Македонија во една Европа која лесно може да се распадне....во некои многу заебани конфигурации...посебно за земји и народи како нашиот....но тоа е друга тема и си бара друга елаборација...за сега сите ПЕЈАЧИ пеат еден ЕВРОСОНГ : ЕВРОПА,ЕВРОПА,ЕВРОПА !!!!! (a Bule copyright2006) :vozbud:
......., а никој бе не спомнува КОЛКУ,ШТО И КОЈ ЌЕ НИ ПЛАТИ.....за претставата која ќе им ја приредиме на ова ЁУропциве...?????
Ма заеби плаќање, одамна играме за без пари.
 
O

Out Boy

Гостин
Баро и таквите како него, може да не нарекуваат како сакаат, ако не се срамат од што се дипломати и се резилат на овој начин.

Ако се ова пробни балони, силни ветришта дуваат на македонското небо, ништо од нив нема да остане :smir:

Македонец, кој ќе се согласи со било што што е против интересите на Македонија и Македонците, ќе се вброи во страниците на македонската историја каде се запишуваат најтешките предавници. Ц ц ц... за дело “издавање државна тајна“ или “Шпионажа“ се лежи минимум 8 години. Предавство на името е ВЕЛЕПРЕДАВСТВО.

За таквите, распнување на плоштад. Тоа ги чека. Ајде сега, кандидат...?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Изјавата за Северна Македонија беше слабост?! А бе ајде!

Театрално и нервозно, потпретседателот на ЕК Жак Баро денеска призна дека не нарекол Северна Македонија во момент на слабост.
Минатата недела тој во изјава за словенечката агенција СТА избрза да ја прекрсти нашата држава токму со името со кое најчесто се шпекулира - Северна Македонија.
Денеска Баро не демантираше, не се ни извини, но конечно се објасни. Не без извесна доза нервоза.
Минатата недела го употребивте терминот Северна Македонија во Луксембург во изјава за словенечката прес агенција. Дали ова беше лапсус, или имаше политичка порака позади тоа? А второ прашање, кога ќе мислите да предложите укинување на визите?
„Тоа беше слабост! Признавам! Јас само ја споменав Поранешната Југословенска Република Македонија, со погрешно име. А ја споменав за да кажам дека е се поблиска до укинувањето на визите. Запомнете го позитивниот дел на мојата порака и заборавете ја оваа моја мала грешка. Оваа слабост“, одговори Баро.
Потпретседателот не даде одговор на прашањето кога ЕК ќе предложи визна либерализација.
Првичната амбиција на Европската комисија беше овој чекор да се преземе ова лето, но поради изборите во Германија, најверојатно предлогот ќе се одложи до есенва.
Фактот што визната либерализација ќе оди во пакет, не треба да се разбере како пораз за Македонија, туку како успех за Белград и Подгорица кои многу бргу напредуваат во визните реформи и најверојатно ќе успеат да го фатат македонскиот воз.

Извор: А1
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Не знам зашо се замарате како сакат нека не викат ние името не си го менуваме...
 
P

Princ

Гостин
А ако ве банирам јас кој е крив, дедо ми или баба ми?
Ај престанете со меѓусебните препукувања и кажете нешто конкретно околу темата. 20 страни еден те ист муабет читаме, важно било кој ќе го смени или кој го започнал... За мене и СДСМ и ДПМНЕ се еднакви виновници - СДСМ направи проблем онаму кадешто немаше, ни остави нешто за кое можеби и нашите поколенија ќе плаќаат, ВМРО го продолжи тоа.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Како што слушнав денес од Мр.Латас на Сител .... Баросо изјавил дека тоа го изјавил во момент на СЛАБОСТ ....

Како бе еднаш не изјават нешто за нас а против гејците во момент на слабост .....
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
A ako go smeni Gruevski vo Severna koj e kriv Baroso ili Gruevski?
А бе зошто ти е битно кој че го изврши предавството??? Јас сум против промена во било какви околности и без разлика кој е на власт!!! А тој Баро и сите главни играчи на светската политичка сцена не кажуваат збор пред да размислат за сите последици...
Според мене секоја нивна изјава е само облик за психолошки притисок врз нас, со кој се трудат да го канализираат нашето јавно мислење во за нив поволен тек!!!

Ве молам нека не ви биди пресудно мислењето на лидерот...МАКЕДОНИЈА е ПОСТАРА и ПОВАЖНА и од ВМРО ДПМНЕ и од СДСМ!!!

П.С. Честита победа против Исланд
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
А бе зошто ти е битно кој че го изврши предавството??? Јас сум против промена во било какви околности и без разлика кој е на власт!!! А тој Баро и сите главни играчи на светската политичка сцена не кажуваат збор пред да размислат за сите последици...
Според мене секоја нивна изјава е само облик за психолошки притисок врз нас, со кој се трудат да го канализираат нашето јавно мислење во за нив поволен тек!!!

Ве молам нека не ви биди пресудно мислењето на лидерот...МАКЕДОНИЈА е ПОСТАРА и ПОВАЖНА и од ВМРО ДПМНЕ и од СДСМ!!!

П.С. Честита победа против Исланд
Ne te prashav dali Baroso rekol vaka ili onaka nego prashav koj kje bidi kriv i predavnikot togash ako Gruevski prifati predlog Severna Makedonija,Baroso ili Gruevski?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ne te prashav dali Baroso rekol vaka ili onaka nego prashav koj kje bidi kriv i predavnikot togash ako Gruevski prifati predlog Severna Makedonija,Baroso ili Gruevski?

Груевски ... И доста го тупиш со СДСМ/ВМРОВСКИ политики ... Мисли малце со своја глава ....


Што ако Грујо или Бранко го шитнат името ? Битно го ШИТКААТ ... Не те боли малку ?

Или ке треба да чекам по штабови да се распрашувате ...

Мислете малце со свој акал бе .....:tapp::tapp:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Јас би ја кажал реалноста. Како ќе свират така ќе играме. Жално но вистинито, не сме моќни. :duel:
 
N

n/a

Гостин
Добро бе...
уште колку време планирате да зборите за еден кловн кој што не нарекол Северна Македонија?
И јас сестра му...
и толку.
Чао пријатно.
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
Ne te prashav dali Baroso rekol vaka ili onaka nego prashav koj kje bidi kriv i predavnikot togash ako Gruevski prifati predlog Severna Makedonija,Baroso ili Gruevski?
А бе ти знајш да читаш????? Ај прочитај шо напишав уште еднаш!!!

"А бе зошто ти е битно кој че го изврши предавството??? Јас сум против промена во било какви околности и без разлика кој е на власт!!! А тој Баро и сите главни играчи на светската политичка сцена не кажуваат збор пред да размислат за сите последици...
Според мене секоја нивна изјава е само облик за психолошки притисок врз нас, со кој се трудат да го канализираат нашето јавно мислење во за нив поволен тек!!!

Ве молам нека не ви биди пресудно мислењето на лидерот...МАКЕДОНИЈА е ПОСТАРА и ПОВАЖНА и од ВМРО ДПМНЕ и од СДСМ!!!"


Или ај јас поедноставно да ти напишам!!!!

ДА ГЛЕДАМЕ ДА НЕ СЕ СЛУЧИ ПРЕДАВСТВОТО...ОТИ АКО СЕ СЛУЧИ НЕ Е БИТНО КОЈ Е ПРЕДАВНИКОТ!!!

Ебаве партиски* потрчковци со IQ колку од три чавки будали!!!!

појаснување:
* - не е битно од која партија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom