Барам програма

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Trancer4e напиша:
brat4e RapidGet mozat da go koristat samo onie so imaat premium accouint...ja go koristam MaC Rapid najdobar e
brat4e citaj ubavo RapGet se vika programov a ne RapIdget
 
Член од
27 август 2005
Мислења
783
Поени од реакции
7
Name_Less напиша:
dali ima nekoj konvertor za php fajlovi poso koa siminjam pesni od nekoi sajtovi mi gi siminja u php format ali do sea neam sretnato cnvertor so moze da konvertira ovoj vid na format poso ovie pesni ne moye da se staat ni na audio cd taka da samo PC moye da gi pusta
некогаш сајтовите за да скријат дека имаат музички фајлови на нивните сервери, ги преименуваат песните со пхп екстензија на крај, пошто така нема да бидат сумљиви.
Пробај само да ја смениш екстензијата на крај у мп3.
 
P

Princ

Гостин
Споени се мислењата. Ве молам избегнувајте да отварате нов топик за секоја програма или работа што ви треба.
 
Член од
27 април 2006
Мислења
127
Поени од реакции
3
барам Англиско-Македонски преведувач (не на зборчиња на цел текст)
ps:и on-line да е не е штета
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
Rootc напиша:
барам Англиско-Македонски преведувач (не на зборчиња на цел текст)
ps:и on-line да е не е штета
Такво нешто не постои. :wink:
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Rootc напиша:
барам Англиско-Македонски преведувач (не на зборчиња на цел текст)
ps:и on-line да е не е штета
Бесплатно нема ама ако отвориш огласник од некој дневен весник ќе најдеш огласи што продаваат таков софтвер (преведувач). Нормално бидејќи е направен тој преведувач од некој наш ќе треба да си го купиш по регуларна цена, значи нема пиратски.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Да ама го преведува секој збор посебно. А тоа значи место да напишеш 15 збора еден по еден ова ќе ти ги преведе одеднаш. А грамтика не преведува односно неможе да го направи тоа што мислам дека бараш.
 
Член од
27 април 2006
Мислења
127
Поени од реакции
3
нема ofice translation pack или сл.
 
Член од
27 април 2006
Мислења
127
Поени од реакции
3
vardarce напиша:
Бесплатно нема ама ако отвориш огласник од некој дневен весник ќе најдеш огласи што продаваат таков софтвер (преведувач). Нормално бидејќи е направен тој преведувач од некој наш ќе треба да си го купиш по регуларна цена, значи нема пиратски.
Има некој испробано вакво нешто???
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Јас лично немам испробано ама знам дека има.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
тетин ми го купи (мислам дека беше 800 денари) и ми го даде да го снимам и одма го избришав зошто поголемо срање немав видено. Имаш 2 полиња (квадрати) еден лево и еден десно и едно копче за преведување. Во едното поле пишуваш на македонски и секој збор ти го преведува во другото поле, значи преведува збор по збор (одеднаш) а не цела реченица да ја преведе граматички точна ида има смисла. Ваљда ме разбирате што сакам да кажам.

Е сега според мене тоа е всушност речник направен од човек што знае да програмира (не дека е нешто тешко да се направи таков речник) и не го мрзело да ги внесе зборовите и на македонски и на англиски.
 
Член од
14 декември 2005
Мислења
130
Поени од реакции
2
Дали некој го има Windows Defender понова верзија да речам од Microsoft AntiSpyware, но кога го инсталираш да нема validation code на XP-to и да може да се инсталира без проблем. Порано го имав инсталациониот но ми се избриша и го немам, не се сеќавам кој ми го прати од тука затоа морав вака тука да прашам.
 

Trancer4e

Extreme Trance Addict
Член од
25 јануари 2006
Мислења
427
Поени од реакции
1
de4ki aj kazete nekoja programa za praenje flaeri? moze li u Photoshop da se naprai takvo neso?
 
Член од
6 февруари 2006
Мислења
94
Поени од реакции
1
Photoshop, Illustrator, PaintShop, GIMP, Corel... у сите овие можеш да дизајнираш флаери.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom