Барам игра.. т.е. "Која беше играва..?"

T

talevskiboss

Гостин
Играта ја играв мноогу порано беше со едно топче, треба да поминваш полигони, кои се на небо и ако љуфниш паѓаш долу на земја.. стара игра за PC кој ќе ја најди нека пиши тука...:cuc: (y)
 

DelPiero10

10ka
Член од
25 февруари 2012
Мислења
583
Поени од реакции
251
Играта ја играв мноогу порано беше со едно топче, треба да поминваш полигони, кои се на небо и ако љуфниш паѓаш долу на земја.. стара игра за PC кој ќе ја најди нека пиши тука...:cuc: (y)
ваљда на оваа мислиш marble blast?

 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Како се викаше онаа играта со ресторанот? Значи има едно животно кое е всужност келнер(едно бело животно беше)и идат во костум облечени машки и женски. А ако им угодиш се смеат.
Како се вика играва, носталгија ми е.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.227
Поени од реакции
57.935
Како се викаше онаа играта со ресторанот? Значи има едно животно кое е всужност келнер(едно бело животно беше)и идат во костум облечени машки и женски. А ако им угодиш се смеат.
Како се вика играва, носталгија ми е.
Snowy Lunch Rush ?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.046
Поени од реакции
84.856
Порано негде 1996/1998 година, на телевизија (не ми текнува која беше, важно сега веќе не постои) секое сабајле даваа видео игри. Имаше да бираш 4 игри, знам едната мислам дека беше со авиончиња, додека пак другата беше Ромео и Јулија (очигледно). Секој пат Јулија се наоѓа на различна височина во тврдината кај што престојува, а Ромео ќе мораше да скока директно на балкон кај нејзе. Интересна беше затоа што имаше некои ќе го наместеа Ромео да летне над небото, или пак да се клизне на самото место кај што стои. Кога немаше да доскокне до балконот, Ромео ќе се слупаше во замокот, и ќе пропаднеше доле во водата, а Јулија почнуваше да плаче.

Толку се сеќавам од играва, ако некој знае која беше, ќе му бидам благодарен доживотно :pipi:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
абе тие беа со телефон да ги играш, лелелел колку се палев, ама коа дојде сметката.. :icon_lol:
ми буди интересни спомени
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.046
Поени од реакции
84.856
абе тие беа со телефон да ги играш, лелелел колку се палев, ама коа дојде сметката.. :icon_lol:
ми буди интересни спомени
Да де, заборавив да спомнам дека преку телефон се играа, нешто како Тајни Агент Изи што беше пред 10-ина години кај нас. Само оваа беше со 2D графика :icon_mrgr:... Цел живот ја барам играва
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
4
Поени од реакции
1
Барам една игра.. многу одамна ја играв.. може има 8-9 години..
Не се сеќавам на се точно.. ама финтата беше шеташ по различни места (градини, канцеларии) и секаде околу тебе има цигари, и ти треба да ги изгасиш цигарите (валда)..
Ако може да помогне.. цело време се слуша звук на кашлање од време на време.. :D
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Имам многу матни сеќавања од една игра што ја играв на Sega Genesis.
Првиот левел беше на покриви од куќи скокаш од покрив на покрив а куќите беа во кинеско/јапонски стил. Мислам дека можеше да одбереш (или пак како што идеа стазите така и јунакот се менуваше, шознам) меѓу 3 јунаци едниот беше самурај со меч, другиот имаше пиштол и третиот мислам дека беше нинџа. И имаше нешто ко балончиња летаа горе или беа бонуси или те носеа на друг покрив каде што не можеш да скокнеш.
Знам дека описов е забеган ама се надевам дека ќе му текне на некој. :D
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.933
Поени од реакции
24.594
Од дамна ја имам играно на првиот компјутер што го имав, пентиум 2ка нешто така. Играта беше со колички возење, ама онакви играчки колички, не вистински коли. И не, не беше Revolt или како и да се викаше таа. Не беше голема игра, неколку мапи беа, и неколку колички. Пекол игра, многу се палев ко мал. :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.227
Поени од реакции
57.935
Од дамна ја имам играно на првиот компјутер што го имав, пентиум 2ка нешто така. Играта беше со колички возење, ама онакви играчки колички, не вистински коли. И не, не беше Revolt или како и да се викаше таа. Не беше голема игра, неколку мапи беа, и неколку колички. Пекол игра, многу се палев ко мал. :D
RC Racers Deluxe Traxxas Edition ?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.933
Поени од реакции
24.594
RC Racers Deluxe Traxxas Edition ?
Не е оваа. :(
Али ваква беше, од птичја перспектива се гледаа работите, имаше повеќе стази, можеше и двајца да ја играат. Со брат ми се убивавме од играње.
Мислам дека никој ја нема играно играва, скептик сум дека некој може да ја најде, зашто сигурно беше 90тите негде играта.
Имаше една црна количка и една жолто/портокалова и тие две колички беа најбрзи.

EDIT: Отворив листа на Wikipedia за сите игри со тркање од 70тите до сега и ја најдов.
Ignition се викала. :D
 
Последно уредено:
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.345
Поени од реакции
75
Барам една игра,онлајн се играше си правиш карактерче и се бориш со други противници и освојуваш секакво оружје? Помош?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom