Барам / Имам потреба од...

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Барам веб-дизајнер.

Задолжително одлично познавање на фотошоп, хтмл/цсс, вордпрес и џумла. Све додатно е плус и може да влијае на плаќањето.
Не пишувајте дека знаете да работите некои работи што не ги знаете пошто ќе ве тестирам.

Заинтересираните нека ми се обратат по ПП. Пишете ги вашите познавања, оценете се од 1 до 5 за секој скил.
Пратете ми портфолио доколку имате.
Плаќањето ќе биде по саат во договор со "вработениот"
Само да прашам, станува збор за работа на проект кој може да се работи и од дома, или ви треба човек кој ќе треба да доаѓа во канцеларија и од таму да работи?
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Само да прашам, станува збор за работа на проект кој може да се работи и од дома, или ви треба човек кој ќе треба да доаѓа во канцеларија и од таму да работи?
Станува збор за парт-тајм работа од дома (сега за сега). Не е еден проект, ова би било онгоинг со можност за фул-тајм работа доколку стигнеме до тој степен на проекти.

Јас имам еден куп работа и ми треба да додадам човек во тимот на кој ќе може да помогне кога нема да можам да постигнам све сам.
 

junksound

KILL Iluminate's
Член од
16 јули 2010
Мислења
133
Поени од реакции
9
Помош...

позд ми треба еден (GUI) graphical user interface за апотека,
или еден дизајн како треба да се гледа еден програм за апотека позд фала :smir::smir::smir:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
позд ми треба еден (GUI) graphical user interface за апотека,
или еден дизајн како треба да се гледа еден програм за апотека позд фала :smir::smir::smir:
Многу нелогичен request имаш, ќе го остаам мислењево али не верувам дека некој ќе ти помогне.
И не биди ко бабами, аптека е, не апОтека. :)
 
Член од
19 април 2010
Мислења
54
Поени од реакции
7
Дали некој е расположен и заентересиран за хонорарна работа на проекти во 3d studio max.
Некој кој добро го познава софтверот, моделирање, анимација, осветлување, v-ray рендери,....
нека пише на маил: orde.veljanoski@gmail.com
ili skype: ordeveljanoski
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Знае некој OpenGl?
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
5
Поени од реакции
1
Здраво ми треба еден мал дизајн за блогер.хр форумите ... (за спортско кладење) имам хедер позадина ...
www.andrevillasboas1x2.bloger.hr (Сеа ке му поставам "чет" и бројач за посети...
Но мене ми треба некој дизајн за почетната страна да биде нешто поврзано со челзи ако некој може да ми помогне нека ми прати порака... ty
 
Член од
8 јули 2011
Мислења
29
Поени од реакции
8
Здраво, имам потреба од 3Д Артист или моделер.
Исто така графички дизејнер.
Се работи претежно на проекти.

За подетално додадете ме на skype: noxiousonline
Или пак оставете ваш контакт овде.
 

aneta:)

animal lover
Член од
3 јули 2007
Мислења
449
Поени од реакции
13
Каде во скопје се печатат најевтино визит карти?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Каде во скопје се печатат најевтино визит карти?
Иам видено кај тобако 2 знак “1000 ВИЗИТКИ - 1000 ДЕНАРИ“
Примамливо ми изгледа а не ми ни требаат онака xD
Е сеа не знам дали е најефтино, може и поефтино има негде (пошо 1000 денари се и 1000 страни печатење, а визитката е далеку од А4 формат)
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Иам видено кај тобако 2 знак “1000 ВИЗИТКИ - 1000 ДЕНАРИ“
Примамливо ми изгледа а не ми ни требаат онака xD
Е сеа не знам дали е најефтино, може и поефтино има негде (пошо 1000 денари се и 1000 страни печатење, а визитката е далеку од А4 формат)
Да но исто така зависи на каква страна се печатат ....дизајнот ..боите итн
 
Член од
18 јули 2011
Мислења
9
Поени од реакции
1
Значи сакам да прашам колку би ме чинело некои кои се способни да направат игра која што ке биде моја(секако дека ке платам).Значи за Играта:Се работи за browser game во која играчот се става во улога на граѓанин на една држава (си бира која). Почнувате така што си барате работа, се вработувате, треба да работите секој ден. Со секое работење се зголемува skill-от по што откако ќе достигне одредено ниво, може да се пријавите за повисоко работно место, што значи и повисока плата. Освен што може да работите, секој ден можете да тренирате со војската и со тоа да си зголемува моќ, што многу е битно во случај на војна.Исто така како трета можност да се може да се учи ке се бира за поголема продуктивност во нештото.
Битно е да се напомене дека со секое работење или тренирање или учење ке ви се намалува wellness, кој се зголемува со јадење на храна. Сите овие активности (работење, тренирање,учење) носат по 2 experience point.Но како успешно извршено секој ден да има ко награда +1experience point.Овие experience point кои ќе служат за фаќање левел а со секој кренат левел ќе имате можност да правите нешто ново, како на пример да се зачлените во политичка партија, да отворите своја фирма,да станете претседател,конгресмен,да бидете одбран за министер,отворање на воена единица итн.Исто така да има мапа од државите правена во Флеш и кога на пример Македонија ке заземи 1 регион на Грција на картата да се обои регионот со бојата на Македонија,исто така и за другите држави.Исто така да може да се поставаат закони. Да напоменам доменот и веб хостингот ке си го платам сега прашувам за дизајнот и скриптата која што ке ја користи играта.

Доколку уште невие јасно што сакам видете пример на такви игри кои што се со исти цели но различна игра:
www.erepublik.com
www.ejahan.com
www.cyberrepublik.com

Благодарам однапред! Чекам одговори!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom