Барам / Имам потреба од...

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.855
Поени од реакции
3.203
Барам некој со солидно познавање во Scratch за изработка на игра. Повеќе детали inbox. Ако некого знаете, тагнете го бидејќи е итно (до вторник 22 часот). :)
 

staycalm

prof. d-r potpaluvach na konzervi
Член од
12 јануари 2013
Мислења
2.306
Поени од реакции
1.596
Има некој најдено добар фонт што изгледа ко со четка да е пишуван, али да поддржува и кирилица? Јас најдов неколку ама не ми се бендисаа, многу едноставни се
 
Член од
23 април 2011
Мислења
130
Поени од реакции
237
Се бара искусен девелопер за развој на мобилни апликации. IOS и Android.

Личност со солидно искуство која може да преточи идеја во функционална Бета верзија.

Солидна плата и процент сопствеништво. Проектите се за Американски пазар.
 

Емкаа

крофни од драго.
Член од
14 мај 2008
Мислења
3.810
Поени од реакции
7.492
Се бара искусен девелопер за развој на мобилни апликации. IOS и Android.

Личност со солидно искуство која може да преточи идеја во функционална Бета верзија.

Солидна плата и процент сопствеништво. Проектите се за Американски пазар.
Парт или фул? Нативни или крос платформа?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.994
Поени од реакции
7.597
Парт или фул? Нативни или крос платформа?
Реално чим бараат и iOS и Android цацко нека им ги праи нативно и двете.
Тоа се минимум двајца девелопери во нормалниот свет.
Сигурно се мисли на Ionic / Nativescript / React-native
али не е лошо да се изјасни тој, по можност и линк до фирмата оглас нешто, сигурно не барате таленти по форуми само
@mspasovski
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
20
Поени од реакции
0
Ionic е една од подобрите платформи/фрејмфорзи за mobile apps или глупости?
 
Член од
12 февруари 2018
Мислења
22
Поени од реакции
1
Барам веб дизајнер

Значи, треба за мојата фирма да се направи веб сајт. Веќе имам закупено хостинг и домејн, ми треба човек што ќе ми ја направи веб страната. Сеуште не сум разгледувал какви се понудите на пазарот за веб дизајн, па пред да почнам, се обраќам на форумов пошто верувам дека има доста искусни луѓе, ако не и професионални веб дизајнери кои ќе ме упатат, или пак ќе се нафатат да ја направат страната. За цената, се разбира, ќе се договориме.
www.clickstudio.mk
 
Член од
23 април 2014
Мислења
99
Поени од реакции
176
10 години касниш.
Повеќе накај 15. Им пуштам рака само за тоа како успеале да најдат ретарди да им земат пари за сајтови во wix. Се уште некако ми е тешко да поверувам дека некој платил за ваква работа. Се надевам роднини им се сите.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.994
Поени од реакции
7.597
Повеќе накај 15. Им пуштам рака само за тоа како успеале да најдат ретарди да им земат пари за сајтови во wix. Се уште некако ми е тешко да поверувам дека некој платил за ваква работа. Се надевам роднини им се сите.
Не. Буквално 10 години касни.
TpH_Bo_OkO, 19 ноември 2008
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
727
Поени од реакции
301
Воопшто не доцни.
Едноставно, дечкото се обидува да гради backlinks.

До администраторот на темата е да оцени дали коментарот има удел во дискусијата или е спам.
 

shura

штрумф
Член од
9 април 2007
Мислења
651
Поени од реакции
90
Имам потреба од графички дизајнер/ка за соработка од секаков левел на знаење.

Потребно е и човек со познавање од after effect's

Заинтересирани во инбокс ваш инфо.
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
504
Поени од реакции
63
Некој да знае да ми препорача фирма кај што бараат front end практиканти ?
 
На врв Bottom