Балкански тв серии

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
На serbianforum.org ги има аплоадирано сите 8 епизоди од 6-та сезона. Види која ти фали и симни си.
И на balkandownload.org би требало да има.

Сега треба да почне таа нова сезона 6. Оваа сезона Телеком Србија ја зеде серијата и ќе се емитува на Superstar и можеби покасно на РТС 1 за кој сеуште официјално не е потврдено.

Пад серијата ви е интересна која е правена по книгата на Жарко Лаушевиќ и практично е опишан случајот со Жарко Лаушевиќ. Во главна улога е Милан Мариќ (познат по улогата нс Тома)

Србиве прават интересни серии.
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
530
Поени од реакции
318
Na balkan downloads redovno danlodiram srpski serii, proveriv seuste go nema ubice, ima 2 epizodi od Pad, koj ide sekoja sabota I nedela vo 21:00 na Superstar TV

Sent from my PPA-LX2 using Tapatalk
Автоматски споено мислење:

Не се снајдов. Ако можеш пушти ми линк. :)
i jas ne mozam da sesnajdamna serbianforum,ako moze pomos
 
Последно уредено:

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.672
Црна свадба е доста океј, јас прва сезона ја изгледав мислам дека втора нема уште излезено. Тони Михајловски глуми поп.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Црна свадба е интересна со главна улога на легендарниот Славко Штимац.

Калкански кругови исто интересна серија.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
На РТС се репризира по не знам кој пат летен период Породично благо. Серија која и многу пати да ја гледам интересна ми е.

Ме враќа во детство кога прв пат ја гледав и во времиња кога имаше вакви серии.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Од 23 декември ќе започне со емитување серијата Тома, по истоимениот филм за Тома Здравковиќ. Серијата ќе се разликува по тоа што ќе има плус уште по некој сцени кој ги нема во филмот.

Секој викенд сабота и недела во 21 часот на Superstar и понеделник во 21 часот на Prva tv по две епизоди.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Некој ја гледа Тома серијата? Различна е од филмот. Има некој нови сцени кој не беа прикажани во филмот, а и дел песните наместо Аца Пејовиќ ги пее Жељко Јоксимовиќ. Жељко е и продуцент на песните, кај него се снимани песните за потребите на филмот и серијата.

Касно се сетија да ја емитуваат серијава кога веќе нема толку заинтересираност како кога беше филмот премиерно прикажуван.

Снимен е и филм за Џеј Рамадановски а сигурно и од тоа ќе напраат серија.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.469
Некој ја гледа Тома серијата? Различна е од филмот. Има некој нови сцени кој не беа прикажани во филмот, а и дел песните наместо Аца Пејовиќ ги пее Жељко Јоксимовиќ. Жељко е и продуцент на песните, кај него се снимани песните за потребите на филмот и серијата.

Касно се сетија да ја емитуваат серијава кога веќе нема толку заинтересираност како кога беше филмот премиерно прикажуван.

Снимен е и филм за Џеј Рамадановски а сигурно и од тоа ќе напраат серија.
Серијата беше најавена одма по филмот и беше кажаано дека ќе опфати поголем дел од животот на Тома ама незнам колку е измислено во серијата. Одлична е , а кои песни ги пее Жељко јас ко што слушам цело време пее Ацо Пејович
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Серијата беше најавена одма по филмот и беше кажаано дека ќе опфати поголем дел од животот на Тома ама незнам колку е измислено во серијата. Одлична е , а кои песни ги пее Жељко јас ко што слушам цело време пее Ацо Пејович
Вчера на Superstar фатив и делот кога Тома е во Америка и ја пее на шпански онаа Очи једне жене пееше Жељко.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Грешка си Ацо Пејович 100 %
Ја нема на Јутјуб таа епизода за да ти пуштам па да слушнеш.
Жељко го нема тој сличен глас како Аца Пејовиќ и се разликуваше доста песната од филмот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom