Балкански тв серии

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.486
Искинаа Србија со добри серии моментално ја гледам Једини излаз во која играат Никола Ристановски и Тони Михајловски. Ме интересира постојат ли негде торенти за нив?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.973
Поени од реакции
7.615
Искинаа Србија со добри серии моментално ја гледам Једини излаз во која играат Никола Ристановски и Тони Михајловски. Ме интересира постојат ли негде торенти за нив?
За торенти не знам баш каде има ама знам дека постојат форуми каде што ги има таквите серии за симнување линкови.
Serbianforum.org
Balkandawnload.org
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
537
Поени од реакции
325
Ima sto da se gleda od srbite, besa zavrsi vtora sezona, momentalno ide ubice mog oca 5 sezona, inace Necista krv, Kalkanski krugovi, Crna svadba, Tajkun, Jedini izlaz, Klan, Mocvara,site se OK, ima na balkan download seto ova, ja gledam na Super Star TV, srpska televizija, sekoja sabota I nedela od 21:00 ide po edna epizoda.

Sent from my PPA-LX2 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.973
Поени од реакции
7.615
Некој од сериите што се емитуваат на Superstar tv ги имате и на Gley.mk

Тајкун, Црна Свадба, Једини Излаз, Калканаки кругови, Беса, Мочвара... ги имате и таму.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.714
Поени од реакции
12.135
Доста од нив се без сидери (public торент сајтовите) ама се наоѓа. Внесувам само exyusubs и некогаш имам среќа да ми ги најде.

Одамна ми се гледани Убице мог оца, Јужни ветар, Сенке над балканом, Државни службеник.
Моментално ги гледам Беса 2 сезона, Група, Црна свадба (Тони цар).
Имаат и интересни филмови, пак главно без сидери на паблик торент сајтовите.

За споредба, 32 нови серии за само една година.
Некој од сериите што се емитуваат на Superstar tv ги имате и на Gley.mk

Тајкун, Црна Свадба, Једини Излаз, Калканаки кругови, Беса, Мочвара... ги имате и таму.
Колку чини Суперстар, а колку Глеј месечно?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.973
Поени од реакции
7.615
Доста од нив се без сидери (public торент сајтовите) ама се наоѓа. Внесувам само exyusubs и некогаш имам среќа да ми ги најде.

Одамна ми се гледани Убице мог оца, Јужни ветар, Сенке над балканом, Државни службеник.
Моментално ги гледам Беса 2 сезона, Група, Црна свадба (Тони цар).
Имаат и интересни филмови, пак главно без сидери на паблик торент сајтовите.

За споредба, 32 нови серии за само една година.

Колку чини Суперстар, а колку Глеј месечно?
Не знам за Superstar дали е воопшто на претплата таа телевизија бидејќи ја нема на Телеком Мк MaxTV на кој сум претплатник.

На Gley.mk има 3 пакети
299 денари месечно Basic пакет за користење на еден уред.
399 денари месечно Standard пакет за користење на два уреди.
499 денари месечно Family за користење на 4 уреди.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.973
Поени од реакции
7.615
Ја изгледав Тајкун на Телма тв и интересна серија е.

Денес на Телма во 23 часот почнуваат со репризирање на серијава а во 22:10 почнува Клан.

Сериите одат од понеделник до четврток.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.486
Навивам за црна свадба и једини излаз да ги дадат.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.973
Поени од реакции
7.615
Се надевам Телма ќе ги емитуваат и другите сезони од овие серии. Клан веќе е планирано премиерно да почнат со емитување втора сезона. Читав се планира втора сезона на Калкански кругови и Црна свадба да се снимаат или можеби почнале веќе со снимања.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.071
Во најголем дел од ситуациите српските серии ги упропастуваат после првата сезона или дури после првите неколку епизоди. Секогаш има некоја добра приказна на почетокот и потоа забегуваат од колосекот. Се надевам дека нема да ја упропастат
,,Државен службеник" како останативе што ги упропастија.

 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.121
Поени од реакции
830
Дајте препорака за некоја српска серија слична на “Јутро ќе променити све“, таа баш ми се бендиса.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.515
Поени од реакции
6.164
Каде да се гледа 6та сезона од "Убице мог оца"? Има некоја епизода на јутуб но ги нема сите.
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.230
Поени од реакции
5.461
Каде да се гледа 6та сезона од "Убице мог оца"? Има некоја епизода на јутуб но ги нема сите.
На serbianforum.org ги има аплоадирано сите 8 епизоди од 6-та сезона. Види која ти фали и симни си.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom