Балкански навивачки групи

  • Креатор на темата Паспарту
  • Време на започнување

Која според вас е најдобрата навивачка група на балканот

  • На Партизан - Гробари

    Гласови: 56 39,4%
  • На Звезда - Делије

    Гласови: 21 14,8%
  • На Панатинаикос - Гејт 13

    Гласови: 15 10,6%
  • На Олимпијакос - Гејт 7

    Гласови: 3 2,1%
  • На Ираклис - Гејт 10

    Гласови: 0 0,0%
  • На Задар - Торнадо

    Гласови: 3 2,1%
  • На МЗТ - Фемили Аеродром

    Гласови: 28 19,7%
  • На Пелистер-Чкембари

    Гласови: 16 11,3%

  • Вкупно гласачи
    142
  • Гласањето е завршено на .
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.903
Поени од реакции
1.537
Со ова сакаш да кажеш дека СКОПЈЕ вреди?Сфативме.....:bip:Се шалам.....Истото прашање и од мене до фемили зашто ја пеат воопшто таа песна?Јас се кладам дека да не ја пеете таа песна и да не се противите на тие што не се од аеродром а се за мзт ке имате поголема бројка.....Само мој другари 4-5 не идат со вас затоа шо ги врегате а се од Ѓорче....и други има што не ги знам....
Иначе според мене најдобри навивачки групи на Балканот се
1.КОМИТИ
2.Гејт 13
3.Делије
4.Гробари
5.Таурунум Бојс
Војводи најдобри нема збор .
Кошарка пријатели, кошарка.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Значи песната се однесува само на оние што навијаат за Работнички а такви во минатото биле луѓето од Железничка па натака...значи, од Аеродром ретко кој навијал за Работнички. Таква е поделеноста, има рима у песната и одговара на ситуацијата.

Тоа дека можеби бројката би била поголема баш и не се согласувам затоа што не верувам дека би се јавиле редовен број на навијачи од другите населби кои би можеле секое коло да се со нас. А и името на групата конкретно одговара на тоа од кој дел од градот му се навијачите така да верувам дека после некое време би се јавиле некои кои што би сакале да формираат на пример подгрупа од Капиштец и да се викаат Фемили Капиштец што баш и не би имало смисла ...
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Прво до чкембарот што напиша дека дошле НЕНАЈАВЕНИ во наша сала пред 2-3 години.Гледам кај другиве лесно ти помина таа информација, ама дечко има луѓе тука што се информирани.Затоа немој да лажеш.Биди добар зошто дедо мраз нема да ти донесе паќетче.Бевте најавени во полиција и во управа, а дента излезе и еден дел во спорт во кој пишуваше дека доаѓате во Скопје.Дојдовте 30 луѓе со еден автобус и касневте зошто сте имале дефект.Зошто не сте го наполниле цел јас незнам.

До другите вклучувајќи ги и сите паметни што се претставуваат како Ф.А.Фемили има активни членови и од тие делови од после железничка.Кој знае знае кој не немора.

п,с почитувајте став на групата околу пишување на форуми
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
До другите вклучувајќи ги и сите паметни што се претставуваат како Ф.А.Фемили има активни членови и од тие делови од после железничка.Кој знае знае кој не немора.
Кој рече дека нема?
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.242
Поени од реакции
19.456
Прво до чкембарот што напиша дека дошле НЕНАЈАВЕНИ во наша сала пред 2-3 години.Гледам кај другиве лесно ти помина таа информација, ама дечко има луѓе тука што се информирани.Затоа немој да лажеш.Биди добар зошто дедо мраз нема да ти донесе паќетче.Бевте најавени во полиција и во управа, а дента излезе и еден дел во спорт во кој пишуваше дека доаѓате во Скопје.Дојдовте 30 луѓе со еден автобус и касневте зошто сте имале дефект.Зошто не сте го наполниле цел јас незнам.

До другите вклучувајќи ги и сите паметни што се претставуваат како Ф.А.Фемили има активни членови и од тие делови од после железничка.Кој знае знае кој не немора.

п,с почитувајте став на групата околу пишување на форуми
Не ми беше намерата да ширам дезинформации.:nenene:
Реков НЕНАЈАВЕНИ,зошто од Битола групата од 30 ина Чкембари тргна без полициска придружба.
Секаде каде шо одиме,од Битола излегуваме со полициска придружба,а посебно кога се гостува во Скопје.
Среда се играше утакмицата со МЗТ,вонредно коло,тој ден и ФК Пелистер имаше натпревар во Битола,мислам дека со Ренова играше Пелистер тогаш,па мала група од 30 ина луѓе-на полувреме замина за Скопје.
Значи немаше договор со нашата полиција како шо е обичај,тргнаа сами со автобус.(јас не бев на таа утакмица,но ги видов кога замунуваа на повремето на фудбалскиот меч)затоа и реков ненајавени.
Е сеа мора да имало договор меѓу двата клуба да се дозволи присуство на гостински навивачи во Јане Сандански.:smir:
позз:salut:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Не ми беше намерата да ширам дезинформации.:nenene:
Реков НЕНАЈАВЕНИ,зошто од Битола групата од 30 ина Чкембари тргна без полициска придружба.
Секаде каде шо одиме,од Битола излегуваме со полициска придружба,а посебно кога се гостува во Скопје.
Среда се играше утакмицата со МЗТ,вонредно коло,тој ден и ФК Пелистер имаше натпревар во Битола,мислам дека со Ренова играше Пелистер тогаш,па мала група од 30 ина луѓе-на полувреме замина за Скопје.
Значи немаше договор со нашата полиција како шо е обичај,тргнаа сами со автобус.(јас не бев на таа утакмица,но ги видов кога замунуваа на повремето на фудбалскиот меч)затоа и реков ненајавени.
Е сеа мора да имало договор меѓу двата клуба да се дозволи присуство на гостински навивачи во Јане Сандански.:smir:
позз:salut:
Може кај вас не сте биле најавени ама нашата полиција (скопската) знаеше дека ќе доаѓате и беше фино распоредена околу Аеродром. Вие дојдовте на полувреме (како што се сеќавам не знаеше ни точно кога ќе се игра утакмицата затоа што у еден весник пишуваше едно, а во друг друго па можеби и затоа сте закасниле) па следеше ситниот инцидент ... пораз на МЗТ потоа, според мене една од подобрите партии на Димче Гаштарски али нажалост џабе затоа што останатите играа тапа.

Нашата управа никад не правела проблеми за влегување на гостински навијачи во сала, тоа произлезе од овие геј настроените а трендот го следат и некои новокомпонирани екипи со краток рок на траење :smir:
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Чкембари никогаш не направиле атмосфера на кошарка како Кумани!
ФА ми е најдрага од сите скопски навивачки групи.

Од другите, тешко е да се каже која е најдобра, сите имаат свои моменти и се далеку испред оние на Барса, Уникаха, Сиена, ЦСКА и Роан. :pos2:

Колку уживав додека ги гледав мечевите на Звезда во УЛЕБ купот на ЕС2 со британски коментатор. Човекот се восхитуваше на атмосферата.
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
Чкембари никогаш не направиле атмосфера на кошарка како Кумани!
ФА ми е најдрага од сите скопски навивачки групи.

Од другите, тешко е да се каже која е најдобра, сите имаат свои моменти и се далеку испред оние на Барса, Уникаха, Сиена, ЦСКА и Роан. :pos2:

Колку уживав додека ги гледав мечевите на Звезда во УЛЕБ купот на ЕС2 со британски коментатор. Човекот се восхитуваше на атмосферата.
Се восхитувал бидејки никогаш не ги гледал како навиваат Гробари :)

 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
хаха баш така :)
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.867
Другар не знам ти колку партиш навивање,ама да те потсетам дека ланската сезона не беше само гостувањето во финалето во купот.
Ден претходно бевме присутни во Охрид околу 80 души на полуфиналето со Работнички,меч на кој вашите другарчиња CPB не се појавија зошто било работен ден:pos2:

Во мај имавме гостување во Градски Парк со Работнички.
Пред 2 сезони група од 30 ина Чкембари НЕНАЈАВЕНА дојде во вашата сала.
Сезонава падна бројката на Чкембари на кошарка и тоа е тоа нема оправдување .
Нема шо да се докажуваме овде-реално е да се признае дека FA оваа сезона е убедливо најдобра група во кошарка.
Околу темата.
Најдобра група од Балканот во кошарка Gate 13,веднаш до нив Гробари-па сите останати....
P.S.
И уште една работа.
Едно прашење до FA:
Многу пати по форуми се чукате во гради дека сте ГОРДИ СКОПЈАНИ фраери, и сл-другите ги нарекувате сељаци,копитари,копачи....
Е сега ако сака некој нека да објасни шо значи песната-"Од Ѓорче Петров до Железничка чудна фамилијарна состојба....."итн.
Навистина не ми е јасна и логична оваа песна.:nesvest:
И ако сака некој да го појасни значењето на оваа песна:smir:
Зошто го навредувате другиот дел од вашиот град?
Зарем само Аеродром вреди од цело Скопје:?
А од друга страна се правите локал патриоти и ги браните интересите на Скопје и ги навредувате другите "ПРОВИНЦИЈАЛЦИ":kesa::nesvest:
Хаха, немој да лажиш, се појавивте само на финалето, бевте добра бројка, то не можам да го негирам. Ама на полуфинале не бевте, барем не организирано како група, за поединци не знам не ни навлегвам во то.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom