Балкански навивачки групи

  • Креатор на темата Паспарту
  • Време на започнување

Која според вас е најдобрата навивачка група на балканот

  • На Партизан - Гробари

    Гласови: 56 39,4%
  • На Звезда - Делије

    Гласови: 21 14,8%
  • На Панатинаикос - Гејт 13

    Гласови: 15 10,6%
  • На Олимпијакос - Гејт 7

    Гласови: 3 2,1%
  • На Ираклис - Гејт 10

    Гласови: 0 0,0%
  • На Задар - Торнадо

    Гласови: 3 2,1%
  • На МЗТ - Фемили Аеродром

    Гласови: 28 19,7%
  • На Пелистер-Чкембари

    Гласови: 16 11,3%

  • Вкупно гласачи
    142
  • Гласањето е завршено на .
M

Mario Gómez

Гостин
Јас се изјаснав предходната страна. Не мислам да гласам за срби или за грци. За мене најдобри се Торнадо и реков пред да се стави анкетата, а во Македонија најдобри се Family.
:pos: А ова Гејт, колку Геј да не биде една буква Т му ставиле.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Gate 13 se najdobri...samo kakvo skandiranje imaat!!
 

110%ЗеленоБел

Слобода за навивачите!
Член од
26 декември 2009
Мислења
638
Поени од реакции
33
А чкембари дали уопште навиваат на баскет?
нормално :wink:
жално, но вистинито оваа сезона малце послабо, нема заинтересираност за кошарка... :toe:

еве нешто од охрид финале куп...
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Не беше прашањето на Инкогнито дали навивале туку дали навиваат :wink:

Така да, моментално чекаат пари и подобри резултати, евентуално некој гага бус за да се убацат повторно на баскет и да докажат како се Нумеро Уно кај нас, а богами и пошироко :toe:
 

mr.cornelius1

И ОНДАК ТО..
Член од
1 ноември 2009
Мислења
773
Поени од реакции
14
нормално :wink:
жално, но вистинито оваа сезона малце послабо, нема заинтересираност за кошарка... :toe:

еве нешто од охрид финале куп...
aбе не е само кај вас,низ цела држава е така
Освен фемили што се држат за сега
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.957
Поени од реакции
7.460
Не беше прашањето на Инкогнито дали навивале туку дали навиваат :wink:

Така да, моментално чекаат пари и подобри резултати, евентуално некој гага бус за да се убацат повторно на баскет и да докажат како се Нумеро Уно кај нас, а богами и пошироко :toe:
маркомзт не тие срам да јадиш бурек за нас бе сега годинава кренавте глава и сте во успон па го кренавте курот над мадина абе дете за да збораш за ЧКЕМБАРИ првен треба да дојдиш во БИТОЛА на гостовање да ја видиш САЛАТА каде е каде се наоѓа па после кажвај приказни за мали деца:kesa:оти вие сега кога не дојдовте никогаш читај НИКОГАШ НЕМА ДА ДОЈДИТЕ :salut:

а ти св николчанец тие видеа се од охрид читај охрид а не од Битола па кога другите односно секаде било така ?каде е така ај кажи ?
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
маркомзт не тие срам да јадиш бурек за нас бе сега годинава кренавте глава и сте во успон па го кренавте курот над мадина абе дете за да збораш за ЧКЕМБАРИ првен треба да дојдиш во БИТОЛА на гостовање да ја видиш САЛАТА каде е каде се наоѓа па после кажвај приказни за мали деца:kesa:оти вие сега кога не дојдовте никогаш читај НИКОГАШ НЕМА ДА ДОЈДИТЕ :salut:
Не ми е срам, од што да ми е срам?
ФА е присутна на сцената во минатите 22 години, што преку Сервис Кру, што преку ФА од 97ма година. Освен минатогодишната полусезона на бојкот ФА секогаш беше со МЗТ. Дали против Реал или Торус не беше толку битно. Ние сме во успон, вие не идете на баскет ... не знам зашто се расправам уопште со тебе.

Ја ако дојдам во Битола тоа ќе биде заради МЗТ а не поради Чкембари за разлика од вас кои доаѓате да си ги лечите комплексите. Исто така, ФА ако би отишла у Битола против себе не би имала навивачка група затоа што како знаеме ЧБ не одат на кошарка ... барем не оваа година. Од кои причини е така можеме само да нагаѓаме.
Али, ај да се кладиме дека ако ви капне паричка и ако склопите добра екипа ЧБ ќе се вратат на трибините? Тоа што вие од сезона во сезона се брукате не значи дека не сте биле успешни во минатото. Да, сте биле, ама на кошарка баш и не сте биле. За фудбал и ракомет не ми збори затоа што не е тој дел од форумот.

И користи .,!,голема буква,нов ред итн ... се напињам кога те читам.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.906
Поени од реакции
1.545
нормално :wink:
жално, но вистинито оваа сезона малце послабо, нема заинтересираност за кошарка... :toe:

еве нешто од охрид финале куп...
Сте напраиле лани едно гостовање и тоа на финале у куп и се декларите дека навивате?
Нешто од оваа сезона имате или слабо? И као што кажа Марко ја не прашувам за фудбал или ракомет, пошто најискрено и не ме занима.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.245
Поени од реакции
19.467
Сте напраиле лани едно гостовање и тоа на финале у куп и се декларите дека навивате?
Нешто од оваа сезона имате или слабо? И као што кажа Марко ја не прашувам за фудбал или ракомет, пошто најискрено и не ме занима.
Другар не знам ти колку партиш навивање,ама да те потсетам дека ланската сезона не беше само гостувањето во финалето во купот.
Ден претходно бевме присутни во Охрид околу 80 души на полуфиналето со Работнички,меч на кој вашите другарчиња CPB не се појавија зошто било работен ден:pos2:
Во мај имавме гостување во Градски Парк со Работнички.
Пред 2 сезони група од 30 ина Чкембари НЕНАЈАВЕНА дојде во вашата сала.
Сезонава падна бројката на Чкембари на кошарка и тоа е тоа нема оправдување .
Нема шо да се докажуваме овде-реално е да се признае дека FA оваа сезона е убедливо најдобра група во кошарка.
Околу темата.
Најдобра група од Балканот во кошарка Gate 13,веднаш до нив Гробари-па сите останати....
P.S.
И уште една работа.
Едно прашење до FA:
Многу пати по форуми се чукате во гради дека сте ГОРДИ СКОПЈАНИ фраери, и сл-другите ги нарекувате сељаци,копитари,копачи....
Е сега ако сака некој нека да објасни шо значи песната-"Од Ѓорче Петров до Железничка чудна фамилијарна состојба....."итн.
Навистина не ми е јасна и логична оваа песна.:nesvest:
И ако сака некој да го појасни значењето на оваа песна:smir:
Зошто го навредувате другиот дел од вашиот град?
Зарем само Аеродром вреди од цело Скопје:?
А од друга страна се правите локал патриоти и ги браните интересите на Скопје и ги навредувате другите "ПРОВИНЦИЈАЛЦИ":kesa::nesvest:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.356
Поени од реакции
28.043
Другар не знам ти колку партиш навивање,ама да те потсетам дека ланската сезона не беше само гостувањето во финалето во купот.
Ден претходно бевме присутни во Охрид околу 80 души на полуфиналето со Работнички,меч на кој вашите другарчиња CPB не се појавија зошто било работен ден:pos2:
Во мај имавме гостување во Градски Парк со Работнички.
Пред 2 сезони група од 30 ина Чкембари НЕНАЈАВЕНА дојде во вашата сала.
Сезонава падна бројката на Чкембари на кошарка и тоа е тоа нема оправдување .
Нема шо да се докажуваме овде-реално е да се признае дека FA оваа сезона е убедливо најдобра група во кошарка.
Околу темата.
Најдобра група од Балканот во кошарка Gate 13,веднаш до нив Гробари-па сите останати....
P.S.
И уште една работа.
Едно прашење до FA:
Многу пати по форуми се чукате во гради дека сте ГОРДИ СКОПЈАНИ фраери, и сл-другите ги нарекувате сељаци,копитари,копачи....
Е сега ако сака некој нека да објасни шо значи песната-"Од Ѓорче Петров до Железничка чудна фамилијарна состојба....."итн.
Навистина не ми е јасна и логична оваа песна.:nesvest:
И ако сака некој да го појасни значењето на оваа песна:smir:
Зошто го навредувате другиот дел од вашиот град?
Зарем само Аеродром вреди од цело Скопје:?
А од друга страна се правите локал патриоти и ги браните интересите на Скопје и ги навредувате другите "ПРОВИНЦИЈАЛЦИ":kesa::nesvest:
Со ова сакаш да кажеш дека СКОПЈЕ вреди?Сфативме.....:bip:Се шалам.....Истото прашање и од мене до фемили зашто ја пеат воопшто таа песна?Јас се кладам дека да не ја пеете таа песна и да не се противите на тие што не се од аеродром а се за мзт ке имате поголема бројка.....Само мој другари 4-5 не идат со вас затоа шо ги врегате а се од Ѓорче....и други има што не ги знам....
Иначе според мене најдобри навивачки групи на Балканот се
1.КОМИТИ
2.Гејт 13
3.Делије
4.Гробари
5.Таурунум Бојс
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Војводи најдобри нема збор .
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.957
Поени од реакции
7.460
Со ова сакаш да кажеш дека СКОПЈЕ вреди?Сфативме.....:bip:Се шалам.....Истото прашање и од мене до фемили зашто ја пеат воопшто таа песна?Јас се кладам дека да не ја пеете таа песна и да не се противите на тие што не се од аеродром а се за мзт ке имате поголема бројка.....Само мој другари 4-5 не идат со вас затоа шо ги врегате а се од Ѓорче....и други има што не ги знам....
Иначе според мене најдобри навивачки групи на Балканот се
1.КОМИТИ
2.Гејт 13
3.Делије
4.Гробари
5.Таурунум Бојс
:eek:ftopic: а извини другар тие првите на ранг листата кај тебе за кој кошаркарски тим навиваат ?:kesa:ај ако сакаш објасни:baeh:
:salut:

дејан и за тебе истото прашање ако сакаш да ми одговориш за кој тим навивате вие и од кога дали уште и ред други работи ако сакаш:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom