Балисти: 1941-1949 година - Убиства, силувања, грабежи, палежи...

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.289
Поени од реакции
43.396
и затоа правам напори да ја најдам...... и ќе ја постирам овде.......
Ја најде ли?

Какви глупости човече. Македонцитеги чувствувале балистите како свои спасители од фашистите :tapp::tapp::tapp:
Благодарни на банда разбојничка што палела села, ограбувала и убивала невино население, неподготвено за борба.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
8.993
Поени од реакции
6.749
Ја најде ли?

Какви глупости човече. Македонцитеги чувствувале балистите како свои спасители од фашистите :tapp::tapp::tapp:
Благодарни на банда разбојничка што палела села, ограбувала и убивала невино население, неподготвено за борба.
Абе што ти е .... Високото свештенство на катедрата по историја, не само што го прифати тој факт, туку и дополнително го прифати фактот дека Вулгарите во периодот 1941-1944 не биле со фашистите, туку биле ослободители.. А Егејците бегалци уствари не биле протерани, туку биле економска емиграција, која имала чуден табиет да се самозапалува со напалм...
Значи тие „факти“ ќе ги учат нашите деца и внуци...
 
На врв Bottom