Баксуз, малер?

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Верувате ли дека има предмети или личности кои можат да предизвикаат да ве прати лоша среќа?
Дали кога велиме дека некој или нешто ни носи малер тоа е производ на нашата автосугестија или ...?
 
Член од
10 јуни 2005
Мислења
59
Поени од реакции
5
Ja sum mnogu.. t.e. preterano sueverna.. znam deka e losa mana, ali tesko mi e da si ja nadminam.
Veruvam deka ako "vidam posebni licnosti" pred ispit, pat ili slicno.. deka ke mi se sluci nesto loso
ili pak ako nosam odredena boja na obleka vo odredeni situacii.. mi drzi nesrekja i slicno..

sea znam deka zvucam kao freak.. takva e temata, a ja sum iskrena
jebiga
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
403
Поени од реакции
2
Imat imat...si imav edno penkalo...sekogasj koga ke polagav pismen ispit i pishev so nego....sekogash bev na spisok na polozeni...a smenev penkalo obavezno pagjav.I na kraj mi prepisha a ne mozev da mu ja smenam minata i se otkazav od fax:(
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
SpaceLily напиша:
Imat imat...si imav edno penkalo...sekogasj koga ke polagav pismen ispit i pishev so nego....sekogash bev na spisok na polozeni...a smenev penkalo obavezno pagjav.I na kraj mi prepisha a ne mozev da mu ja smenam minata i se otkazav od fax:(
тоа е се психички, кога ќе ти текне дека не пишуваш со тоа пенкало кое ти носело среќа, несвесно испитот го заебуваш.
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Ја се искажав на еден друг форум..

Бугарите ја заебаа старата Русија после Сан Стефано..
Две светски војни изгубија Германците пошто овие им беа у савезот..
Комунизмот и СССР пропаднаа пошто овие беа со нив..
Глејте од самите најави дека БГ ќе иде у ЕУ што се дешава.. устав, паѓање на евро.. РАСПАД :D :D :D

Ако тоа не е малер, не знам шо е.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Јас мислам дека се што се случува, се случува како реакција на она кое мозокот го наредува... Се е до психичката оптовареност и начинот на кој личноста размислува, до автосугестијата...
Луѓето мора на некој начин да се "оправдаат" ако погрешат нешто со помош на својот мозок и се интерпретираат како "малери" и "баксузи" :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.377
Досега не сум сретнал некој што сум го нарекол баксуз, ниту пак некој предмет ми бил баксузен. Ама да, сум суеверен. Додека тренирав ракомет секогаш играв со бели чорапи, затоа што со црните (наводно) не ми идеше. :wink:
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Јас па секогаш играм фудбал со дрес - си мислам дека со маица послабо ми иде :lol:
Исто така пишувам на колоквиуми со “комунистички“ пенкала од 10 денари (по кладилници што ги даваат) бидејќи верувам дека ми се среќни :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Дека имам некој посебен предмет или личност што ми предизвикува малер не сум приметила, но ако ми се случи нешто лошо знам да почнам да тупам од што ми се десило така, што бил малерот итн. Иако тоа му доаѓа нешто како автосугестивно, сепак верувам дека има малер предмети и луѓе.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Кога има некој битен натпревар, на пример кога игра некоја наша репрезентација, ако и татко ми е пред ТВ, обавезно губиме!

Почнавме со брат ми да не го пуштаме во дневна за време на натпревари! :)
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
За баксуз или малер ми се случила една работа т.е. не се сеќавам баш јасно како беше едно другарче го испраќав на воз или на автобус незнам точно и му реков среќен пат и после се слушнавме како патувал итн. и вика автобусот или возот каснел, многу чекање имало и незнам што.... и од тогаш на никој не му викам среќен пат... само чао се гледаме... и никој не ми се пожалил дека имало чекање, каснење на воз или автобус... :lol:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Јас имам во маало еден а пипне електрична бандера таа се гаси и веќе не се уклучува. Со свои очи сум видел како има изгасено 3, а ми имаат кажано за уште две.

Играв табла со еден друга и истиот помина и другаров 8 пати по ред фрли дупли (иначе јас не правам со него муабет во конфликт сме)

И во случај да го видам во кладилница нема теорија да добијам. И тоа не само јас туку многу луѓе.

Бајачка за него рекла, одкако му одбила интевју и се јавил Господ на сон и и рекол да му даде интервју (чоекот е новинар)
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
баксуз ти е се да напишеш се на испит и да не ти ја прегледаат тетратката и да ти речат дека си паднал и дека ќе полагаш у септември :place: :cry:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
А дали е баксуз да пратиш пријава за испит меѓу првите (ја ја пратив негде на 1-ви јуни) и да одиш на испит и да ти речат ти ја изгубивме пријавата или донеси друга или во септември, а за друга пријава да донесам плус 300 денари да платам, а у мене имав само 200 денари што земав за џепарац за 2 дена...... јебем им факултет, во администрација изглеа бутнале луѓе со 4-то одделение па ги изгубиле пријавите, не само мојата туку и на 20 души...... ц ц ц
 

Kajgana Shop

На врв Bottom