Баксуз, малер?

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Сте го виделе баксузот од мое маало.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Јас сум баксуз за сите шо одет по кладилници :lol:
Кога и да одам да уплатам.. ко ќе ме видет тие шо ме знает ги криет ливчињата з`ш ак ми кажет шо стаиле за колку и слично нема шанси да фатет :lol:
Брат ми стално ме бркат кога треба да уплаќат.. :lol:
А ако некој не знајт дека сум баксуз (ко ќе е во врска нешо за уплаќање ливчиња) и ми го дајт ливчето да го видам.. и ми речит држи ми среќа да фатам :lol: само ќе му речам: .. јас ќе ти држам среќа ама ти не фаќаш з`ш ми го покажа ливчето :lol:
можит е смешно и глупо ама имам другар изгубено заради тие ливчиња :place: :lol:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Нема врска Катја, другарите твои незнаат да играат спортска.
Да речеше дека си го фатила ливчето и кладилницата после тоа се запалила, можеби ќе поверував - ама ова не! :wink:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Јас и верувам.

Има едне кај мене а ми го види ливчето нема шанси да фатам. Затоа другар ми се прави на Тошо и вика дека не играл ништо за да не му го побара овој да му го види. :lol:

Гижо и СтенмарК отидоа во Охрид и им го расипаа времето :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
mene baksuz ili maler (isto e), mi predizvikuva se sto e na leva strana,napraveno so leva raka,leva noga!! Ednas mi se ima taka nesto povrzano so toa deseno i od togas taka e!! SE SO DESNA!! DESNA Rulezz
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
не верувам во баксуз или малер
прибидејки се што се случува се случува со некоја намера...а за некој да е виновен во тие добри и лоши дешавки е додаден баксузот како поим или малерот .
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
Еден другар е невидена коприва, поголем баксуз не постои и плус тоа пророк невиден е:)
еднаш на една другарка и рече да скрши рака и после пола саат се појави со гипс на подлактица... страв да ти е да ти кае нешто
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Toa e suevernost, ama site si imame nesto takvo. Jas smetam deka sama za sebe sum si maler ama goolem maler, i red drugi raboti ako stanam so leva noga cel den mi e katasrofa, ako ja sretnam taa koleska edna pred ispit ja pagam, a vo posledno vreme samo ja srekavav:pos2::pos2: a za drugite sum srekna.
 

Vikuska

I know the pieces fit...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
879
Поени од реакции
7
abe se e do psiha ako se plasis od nesto moze da te snajde. procitajte ja mokta na potsvesta od marfi
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Мистичен напиша:
Верувате ли дека има предмети или личности кои можат да предизвикаат да ве прати лоша среќа?
Дали кога велиме дека некој или нешто ни носи малер тоа е производ на нашата автосугестија или ...?
Имаше една девојка која ја гледав секој викенд кога уплатував на спортска. Никогаш не фаќав... после одредено време, кога ќе ја забележев на патот кон кладилницата, се откажував од играње.

Мислев дека девојката ќе ми биде лоша среќа и нема да добијам пари. Ама којзнае, можеби ми ги заштедила парите кои не ги уплаќав мислејќи дека ќе ги изгубам :)

Иначе, конкретно на темата - автосугестија, ај сеј. It was all in my head.
 
S

Sith_Lord

Гостин
Само луѓе можат да бидат баксуз. Али тоа нема врска со негативни енергии, магии, ѓаволи и врагови. :P

Sith
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Buterfly напиша:
Jas smetam deka sama za sebe sum si maler ama goolem maler
E OVA DEFINITIVNO...AKO IMA POGOLEM BAKSUZ OD MENE ...LEEE NEZNAM EPTEM SUM MALER, KAKO NESO NE MI E POTREFENO KAKO SO TREBIT NEKOGAS PA DA RECAM E OVA E NESO ASALNO SO MI SE SLUCILO...NIKOGAS...AJ MOJT I SREKATA MOJA KE IZLEZIT :)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Единствено кога играм „Ризик“ верувам во баксузи. :pos: Комбинација од две црни и една црвена коцка при фрлање никогаш не е добитна. :pos:

Се шалам, какви баксузи. Автосугестија е се тоа. Некои луѓе носат амајлии и триста чуда за да добијат нешто, некои избегнуваат црни мачки на пат и не знам што... Суеверие, сугестија.
 

Lost Angel

Машко сум, конечно.
Член од
28 јуни 2007
Мислења
417
Поени од реакции
21
Па... одев на тренинг со велосипед и црна мачка ми го пресече патот. Си реков, ај глупост, а згора на тоа не можев три чекори назад со велосипедот. На тренинг, си го скршив рекетот, ама ненамерно, ми летна од рака додека сервирав (тенис тренирав), после седнав на столче со вода, и шорцот лом, и јагодата на шлагот- мобилниот ни падна од џеб во таксито кога се враќав дома (зашто ми се дупна гумата од велосипедот)... Па сега, бегајте од црни мачки!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom