Бабини деветини, суеверија

Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
Веројатно ги зголемува исто толку колку што ги намалува... за ништо.

Туку, нешто посериозно, во црква (на венчавка) не смееле да присуствуваат најблиските на зетот/невестата доколку биле родени во ист месец... епа поглупо од ова... незнам :)

:uvo::uvo:..Стварно?? Јас прв пат слушам за тоа..На кој му текнало тоа бпг да чува..
 
M

MIL

Гостин
Знам едно ако некој твој близок оде на пат дека не се метело дома и не се чистело можело да се случи несреќа тоа су го чул од стари човеци :baeh:
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
:pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:


Ама баш ич не верувам во овие работи. Никако!

Исто така сум слушнал дека ако свириш на полноќ значи дека ги викаш вампирите (=

Досега требаше цела армија вампири да ме има посетено.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Хх не верувсм у бабини деветини
 

M2xPayn

2 smart 2 be true
Член од
20 септември 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
Imam slusano za site ovie gluposti i + deka ne cinelo da bidis nadvor ili da se vrakas od negde tocno na polnok oti gaolite setale togas i mozelo da ti se sluci nesto loso.Za da ne ti se sluci nisto treba doma da sedis.
:pos2: :pos2: :pos2: :pos2:

KAKO MOZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????????????????:pos:

Za ova i baba mi mi ima kazuvano =)...toa se vika gluvo vreme od 11:45 do 12:15...na nekoja drugarka od baba mi (normalno) brat je koga se vrakal od svadba vo 12:00 zastanal i mu pobaral na nekoj covek kibrit ... covekot mu dal kibrit i mu ja zapalil cigarata a koga ovaj ja krenal glavata nagore covekot bil na 10Km od mestoto kade sto se naogal predhodno :toe::toe:


PS: COVEKOT KOJ SE VRAKJAL OD SVADBATA NE BIL GJUBRE PIJAN !!!
 

golem brat

dojdov vidov pobediv
Член од
23 февруари 2009
Мислења
417
Поени од реакции
20
Imam slusano za site ovie gluposti i + deka ne cinelo da bidis nadvor ili da se vrakas od negde tocno na polnok oti gaolite setale togas i mozelo da ti se sluci nesto loso.Za da ne ti se sluci nisto treba doma da sedis.
:pos2: :pos2: :pos2: :pos2:

KAKO MOZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????????????????:pos:
ili da ne mestis so metla na polnok nadvor
 

diesel fan

dizelas do groba
Член од
2 јули 2009
Мислења
71
Поени од реакции
4
Ako skrsis ogledalo ke te sledi nesrejka? Ami ako e taka , taa babata sto mi go skrsi retrovizorot na opelot dosega gotova e:nesvest:]

Abe gluposti se seto toa:jaj:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
да не стоите под дрво навечер кај 12 се смета дека шетаат самовили и можат да ве магепсаат
 
S

StereoLove

Гостин
Живи глупости кажуваат,од- не седи во коше нема да се омажиш/ожениш до- не се бањај ако има мртовец во твоја комшилук(додека не го погребат) демек ке ти излегло мртва коска:nesvest:
 

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
Баба и дедо над влезната врата имаат седалка од ластовици и не даваат да ја рушам:tapp:
демек ќе умрел некој од фамилијата:jaj:
Можно е ама мене ми се има случено дека кога опцув ластовичка ми умре далматинецот не намерно не промислено туку така ми излета ...Тоа беше првпат....А вториот пат опцув и се испотепав од моторот ''поточно баш на јако долниште под неразјаснети околности ми откажаа задните кочници односно ми се скина сајлата и целиот се испогребав ама ништо страшно не беше'' и оттогаш само ги гледам и си ќутам.....Па дали има некоја поврзаност не знам.........
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
лелел значиии...ај ке скршам огледало и сеа шо???? тие стакленцата од огледалото ке ме проколнат...или кој која вича сила жити се ке знае сум го скрчила па да ме следи несрека.....или идам со другарки и има бандера и они ке тргнат од една страна ја од друга па ке ме повлечат од нивната за да не сме се скарале:tapp:
 

[David]

para-david
Член од
7 април 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
Imam slusano za site ovie gluposti i + deka ne cinelo da bidis nadvor ili da se vrakas od negde tocno na polnok oti gaolite setale togas i mozelo da ti se sluci nesto loso.Za da ne ti se sluci nisto treba doma da sedis.
:pos2: :pos2: :pos2: :pos2:

KAKO MOZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????????????????:pos:
ova e vistina ne e zaebancija znachi ne se sluchuva ova sekogash mn mn retko se sluchuva oti da se veli deka togash sheta dzhaolite senishta razni vampiri shadow people se nadovzruvavm so krvava m. i to e(od neze mi e tolku strav sho ne se osmeluvam da go napisham imeto)
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Дај стварно проверете шо сте напишале пред да испратите..кои глупости ги изначитав..стварно срамота е
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
[David];3504797 напиша:
ova e vistina ne e zaebancija znachi ne se sluchuva ova sekogash mn mn retko se sluchuva oti da se veli deka togash sheta dzhaolite senishta razni vampiri shadow people se nadovzruvavm so krvava m. i to e(od neze mi e tolku strav sho ne se osmeluvam da go napisham imeto)
Кажи де Крвавата Мери,јас ништо страшно не гледам во името.Тоа е мит,легенда.
Јас слободно си се шеткам низ куката и после полнок,и кога сум излезена со друштво и гледаш жива и здрава сум:tv:
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Ако си се појавел гол пред огледало ќе ти излезела таа крвавата Марија.
Знаев уште али не ми текнуваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom