Бабини деветини, суеверија

Член од
17 ноември 2007
Мислења
42
Поени од реакции
0
Дали верувате во некој работи..на пример..дека ако црна мачка ти го пресече патот е лоша среќа..или не чини да се треси чаршаф на вечер..и дали знајте некој други такви работи?
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
или на пример да не се гледаш навечер во огледало...:pos2: не чинело затоа што ќе сум била курва хаха
така и велеше баба и на една другарка
живи глупости
 

G e G o-junior

Killing Loneliness
Член од
30 јануари 2007
Мислења
305
Поени од реакции
4
Јас имам слушнато дека не треба да се оди наназад зш сме му отворале пат на ѓаолот а на Господ му го затвораме
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Јас имам слушнато дека не треба да се оди наназад зш сме му отворале пат на ѓаолот а на Господ му го затвораме
или на пример да не се гледаш навечер во огледало...:pos2: не чинело затоа што ќе сум била курва хаха
така и велеше баба и на една другарка
живи глупости
:pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:


Ама баш ич не верувам во овие работи. Никако!

Исто така сум слушнал дека ако свириш на полноќ значи дека ги викаш вампирите (=
 

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
Imam slusano za site ovie gluposti i + deka ne cinelo da bidis nadvor ili da se vrakas od negde tocno na polnok oti gaolite setale togas i mozelo da ti se sluci nesto loso.Za da ne ti se sluci nisto treba doma da sedis.
:pos2: :pos2: :pos2: :pos2:

KAKO MOZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????????????????:pos:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Абе кој верува у тие ствари чоекон можам да го замислам. И ја порано верував у колнења и слично ама откога видов кои лажги се сега прилично за тие ствари тешко дека некој ќе ме убеди да верувам пак
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Абе ама ме изнасмеавте :)

Мене ми имаат кажувано за некоја си крвава Марија, шо ти излагала од огледало, ако се гледаш точно на полноќ :tapp:


:pos2:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
1.Мене и на еден другар еднаш црна мачка ни го помина патот...и ја згази кола(знам дека воа звучи у стилот на Чак Норис,ама вистина е жими се,веројатно он ја урочил,ја не сум толкав малер:pos2:)
2.Крвава Марија повикуевме,со книги и со огледало и све тоа,ама не испадна....валјда има нешто против транс музика и марихуана,од кај знам...
Suma summarum,бабини деветини се баш тоа...приказни шо ги измислуат бабите,за внуците да не одат сами по темница оти може да се спрепнат и да паднат....
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
абе, не се викаше "бабини деветини" за некои сумљиви лекови и тревки.
 

Darth Malak

Blue is the Colour
Член од
16 октомври 2007
Мислења
153
Поени од реакции
5
Глупости

абе, не се викаше "бабини деветини" за некои сумљиви лекови и тревки.
Кој ти кажал за ова?!?!?!

А иначе ја не верувам во вакви глупости!!!:nenene::nenene::nenene:

А имаше и едно дека ако поминеш испод скала или под оние бандерине како буквата л што се ќе те следи несреќа. Исто така ако згазнеш на пукнатина на патот пак те следи несреќа!!!!!!

Глупости живи!!!!!!!!!!!!!!:pos2::pos2::pos2:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
За тоа со поминувањето под бандера го тестирав.
Еден ден имавме тест математика. И јас намерно после тестот пројдов под бандера. После една недела ми го даваат тестот со се' можни. Жими се. Затоа не верувајте (=
 

Kajgana Shop

На врв Bottom